Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Granátové jablko zaujme hlavně po rozkrojení, když se ukáže spousta maličkých perliček či "granátů" krásné barvy. Velkou výhodou je velmi dlouhá skladovatelnost granátových jablek. Chuť je příjemná a ovoce je velmi ceněné pro obsah prospěšných látek.

Granátová jablka jsou výtečným a neobvyklým ovocem, jedná se o plody marhaníku obecného, stálezeleného stromu, který dorůstá až do výšky čtyř metrů. V plodech jsou maličké váčky, naplněné lahodnou dužinou a semeny

Snadná skladovatelnost granátových jablek

Granátová jablka se snadno skladují. Dr. George Pamplona-Roger ve své Encyklopedii léčivých potravin uvádí zajímavé informace: "Granátová jablka patří mezi nejsnáze skladovatelné ovoce. I když dozrávají mimo strom, jejich výživové vlastnosti se nemění. Na chladném a tmavém místě vydrží až šest měsíců."

Využití granátových jablek

Podle úvodního videa si můžete toto báječné a lahodné ovoce připravit ke konzumaci. Výborně se hodí ke zdobení dezertů a moučníků. Drobnými "granáty" můžeme posypat saláty (ovocné nebo zeleninové), hodí se také na zdobení a  doplnění sladkých i slaných jídel.

Jak připravit granátová jablka

Z tohoto ovoce se snažíme kromě vnější tuhé slupky odstranit jemné vnitřní blány, které oddělují maličké váčky. Blány mají nahořklou chuť, ale maličké váčky jsou lahodné. Syrová šťáva z granátových jablek je příjemně osvěžující, získáte ji na domácím odšťavňovači. Z granátových jablek můžete připravit sirup, doplněný přiměřeným množstvím cukru, i další nápoje. 

Granátová jablka patří mezi méně známé druhy ovoce, které alespoň občas patří na náš stůl.

Jak máte granátová jablka nejraději? Budeme rádi za vaše tipy, jak konzumovat toto sice neobvyklé, ale při správné přípravě lahodné ovoce.

Komentáře

Další tipy a triky