Jak nakopnout tělo a překonat aprílové počasí? Vsaďte na medvědí česnek!
11. 4. 2021 Životní styl
Medvědí česnek znali už naši předkové, ale i v moderní době se těší oblibě. Je zdravý, chuťově jemnější než česnek klasický a v kuchyni najde široké využití. Zkuste jeho sílu a nakopněte po zimě organismus!
Medvědí česnek je zázrak z přírody
Medvědí česnek je jedinečnou bylinkou, a to nejen pro své blahodárné účinky. Jeho sezóna totiž trvá pouze dva měsíce v roce. Závisí to na počasí, většinou ale začíná růst začátkem dubna (když je teplé jaro, tak už na konci března, jak uvádí web LesníČesnek.cz zaměřený právě na informace o sběru a zpracování medvědího česneku) a sbírat jej můžeme až do konce května. V průběhu června pak již pomalu odkvétá. Kde přesně byste ho měli hledat? To se dozvíte tady:
Mohlo by vás zajímat
Medvědí česnek je významný díky obsahu alicinu, který v těle působí antibakteriálně a hubí plísně i herpes viry. Dále obsahuje mnoho flavonoidů, které působí jako antioxidanty, a také fenolů, které dokážou dezinfikovat. Z vitamínů je v něm nejvýrazněji zastoupeno céčko. Naše babičky dělaly z medvědího česneku přírodní antibiotikum. Jak na něj?
Mohlo by vás zajímat
Chutná a léčí zároveň
Medvědí česnek díky obsahu alicinu sice disponuje onou česnekovou štiplavostí, oproti klasickému česneku je ale trochu jemnější, navíc se z něj používají primárně listy. Z těch se dá vyrobit opravdu ledacos. Jedním z nejsnadnějších receptů je zdravé a výtečné pesto:
Svěží jarní polévku z medvědího česneku, která zároveň zahřeje, když nečekaně zaútočí pověstně proměnlivé aprílové počasí, určitě také doporučujeme zkusit:
Chcete se dozvědět více o prospěšných bylinkách a jejich využití v kuchyni? Podívejte se sem!
Témata
Recepty k tomuto článku
Mohlo by vás zajímat