8 zázračných účinků skořice: Voňavé koření pomáhá s hubnutím i proti rakovině
27. 10. 2020 Životní styl
Skořice je úžasné koření, jehož vůněprostě tak nějak patří k podzimu, jablečným koláčům, ale klidně i do šálku horké kávy. Již od dávných dob slouží skořice jako přírodní lék a prevence mnoha chorob a potíží. Skořicí proto nemusíte šetřit – naopak, užijte si ji v různých jídlech i nápojích a podpořte tak své zdraví!
1. Skořice zlepšuje mozkové funkce
Pravidelná konzumace skořice má pozitivní vliv především na paměť, soustředění a pozornost! Dokonce se prokázalo, že výrazně snižuje riziko Alzheimerovy choroby. Stejně účinná je v boji proti psychickým potížím, jakými jsou deprese, úzkosti, podrážděnost či bolesti hlavy. Přidejte špetku skořice do své ranní kávy a uvidíte, že výsledky se jistě brzy dostaví.
2. Skořice posiluje srdce
Skořice působí jako prevence srdečních chorob. Lékařské výzkumy dokázaly, že skořice výrazně snižuje negativní vliv nezdravé stravy na funkci a stav srdce a celého kardiovaskulárního systému. Obdobný vliv má také další koření, například kurkuma.
3. Skořice napomáhá hubnout
V kombinaci se zdravou stravou a pravidelným pohybem může skořice pomoci v redukci hmotnosti. Skořice totiž zrychluje metabolismus a reguluje hladinu cukru v krvi, a to rozhodně stojí za vyzkoušení. Přidejte špetku skořice do ovesné kaše, ovocného salátu či jiné zdravé svačinky.
4. Skořice zlepšuje trávení
Skořice zlepšuje stav střev a pomáhá zabránit nejrůznějším zažívacím problémům včetně syndromu dráždivého tračníku a chronických obtíží. Věděli jste, že špetka skořice skvěle ochutí i zeleninové a luštěninové polévky?
5. Skořice je prevencí rakoviny
Pravidelná konzumace skořice zabraňuje růstu a šíření rakovinných buněk. Skořice kontroluje hladinu cukru v krvi, obnovuje zdravý metabolismus a harmonizuje biologické procesy v těle. K tomuto účelu Vám skvěle postačí půl lžičky skořice rozmíchané v ovesné kaši nebo ve sklenici mléka.
6. Skořice pomáhá během PMS
Skořice je bohatým zdrojem manganu, a tak se stává vhodnou prevencí fyzických i psychických obtíží spojených s PMS. Stejný účinek mají například banány, tmavá čokoláda, ořechy, avokádo, mandlové mléko a jogurty.
7. Skořice posiluje dásně
Skořice je jednou z nejčastěji užívaných přísad ústních vod a žvýkaček – má totiž vynikající antibakteriální vlastnosti, díky kterým zuby i dásně chrání před poškozením a navíc zlepšuje dech.
8. Skořice vyživuje pokožku
Díky zmíněným antibakteriálním vlastnostem skořice pomáhá zmírnit svědění a zarudnutí kůže a je skvělým prostředkem v boji proti akné. Jelikož skořice produkuje teplo, je vhodná také k nejrůznějším masážím, při kterých zmírňuje bolest a ztuhlost svalů a kloubů. Léčivé účinky se dostaví při pravidelné konzumaci přibližně čtvrt až půl lžičky skořice denně.
Recepty k tomuto článku
Mohlo by vás zajímat
Přečtěte si Zobrazit více
Na Vánoce patří vaječňák: Nejlepší je z kvalitního rumu a smetany. Pravá vanilka z něj udělá delikatesu
15 nejchutnějších jablečných moučníků: Nechte se inspirovat výběrem receptů
„Tatarák“ z tvarůžků a camembertu: Varianta masové klasiky podávaná na topince uchvátí i zaryté masožravce
Komentáře
7. 1. 2021 15:31
23. 1. 2015 14:46
1. 1. 2015 16:48
14. 12. 2014 17:33