Daniela z Hell's Kitchen ujíždí na tataráku a bojí se cukrařiny: Vlastní restauraci bych nechtěla, vzala by mi moji lásku, říká
14. 11. 2024 Rozhovory a reportáže
Soutěž Hell's Kitchen nabízí nevšední pohled do zákulisí profesionální kuchyně, které v české verzi populárního pořadu Gordona Ramsaye vládne Radek Kašpárek. Soutěžícího, který dokáže obstát v jeho těžkých zkouškách, čeká 2,5 milionu a práce v jeho nové restauraci. Tam by se ráda přesunula i Daniela, která pro Toprecepty.cz přiznala, kde má své největší slabiny, proč nechce vlastní podnik i jaké jídlo nejraději připravuje pro své okolí.
Televizní výzva
Daniela Bystrická pracuje v Olomouci v podniku známého šéfkuchaře a porotce MasterChef Česko Přemka Forejta. Účast v Hell's Kitchen bere jako hozenou rukavici, kterou by podle jejích slov bylo škoda nechat jen tak ležet na zemi. Jak už televizním divákům ukázala, nebojí se převzít odpovědnost a dokáže si v kuchyni sjednat respekt. Jaká je ovšem sympatická dívka, když na ni nemíří kamery?
Mohlo by vás zajímat
Zkušenosti od slavného šéfa
Danielo, ze soutěžících v Hell’s Kitchen máte zřejmě nejlepší průpravu, pracujete totiž pro Přemka Forejta. Jak se pod jeho vedením dělá?
Průpravu mám dobrou, ale rozhodně bych neřekla, že nejlepší ze soutěžících. Léta zkušeností v kuchyni nijak neoklamete. V restauraci Entrée pracuji dohromady už pět let, ale vařím necelé tři roky. Pod Přemkovým vedením se mi pracuje výtečně, vybral si skvělé zástupce, kteří se starají o každodenní chod restaurace a naučili mě tak techniky a recepty, ze kterých v soutěži čerpám.
Je hodně složité se dostat do týmu tak známého a populárního kuchaře?
Rozhodně není. U nás to chodí tak, že šanci pracovat dostane každý, kdo chce. Těžké je se pak v kuchyni udržet, rychle se adaptovat, být precizní, mít zápal pro kuchařinu. V těchto bodech bývá kámen úrazu.
Doma stres v kuchyni nechci
Co je vaším cílem v Hell's Kitchen? Chcete vyhrát, něco se naučit, zkusit si, jaké je to vařit před kamerou?
V Hell’s Kitchen chci vyzkoušet hlavně svoje dosavadní znalosti, kreativitu, míru stresu, kterou unesu. Je to výborná šance, jak se seznámit s dalšími skvělými kuchaři, rozšířit si obzory. A celkově pro mé introvertní já to znamená vyjít z komfortní zóny.
Na stres v kuchyni jste zvyklá, jak je to ale, když si vaříte doma? Také se dokážete sama vyhecovat?
Sama sebe u domácího vaření schválně nestresuju, proč bych si to dělala. Ale ráda a často si vařím. Hecovat se nemusím, je to pro mě forma odpočinku, relaxace a hlavně veliký koníček.
Když se tedy do „odpočinkového“ vaření pustíte, co nejraději připravujete pro sebe, své známé, kamarády, pro rodinu?
Já mám obecně ráda asijskou kuchyni. A jídla obsahující syrové nebo velice málo tepelně zpracované maso. Takže u mě čekejte hodně nazrálých steaků, tataráků, sushi, tataki a silné polévky typu pho, ramen, nebo thom yam. Českou kuchyni mám také ráda, ale kvůli problémům se zažíváním se jí musím spíše vyhýbat.
V jídle hřeším, fastfood mi nevadí
Najíte se radši doma, kde si uvaříte, na co máte chuť, nebo vyhledáváte spíš restaurace?
Zavítám do nich velice ráda. Řekla bych, že je to i taková naše milá kuchařská povinnost zkoušet, ochutnávat, vzdělávat se. Samozřejmě je ale tato aktivita finančně náročná, takže si většinu času vařím doma. Dokonce tak ráda, že i po 14ti hodinové směně v kuchyni si doma o půlnoci vařím večeři.
Je nějaké jídlo, na které si stále ještě netroufnete?
Problémem je pro mě obecně vysoká cukrařina.
Na vaší postavě je vidět, že si dáváte pozor na to, co a jak jíte, ale zahřešíte někdy třeba i fastfoodem?
Fastfoody mi principiálně nijak nevadí, problém s nimi mám spíš ten, že za cenu, za jakou si ho pořídíte, dostanete málo muziky. Než hamburger si dám radši smažené nudle nebo smažené závitky. Ale hřeším. Ujíždím si na tataráku s topinkami v oleji, nebo sádle, popcornu s kimchi nem mottem, to je taková moje ultra prasárna k filmu.
Vlastní restauraci nechci
V televizi je vidět, že se nebojíte převzít zodpovědnost za vedení kuchyně. Láká vás si v budoucnu otevřít vlastní podnik?
S ním přichází hromada trápení a povinností okolo a ze zkušeností kuchařů a majitelů restaurací vidím, jak náročné to je. Pak ani nezbývá čas na to, co milujeme nejvíc, tedy na samotné vaření a tvoření. Proto po čistě vlastním podniku nijak netoužím. Raději bych se ubírala cestou tvorby receptů, do budoucna bych ráda vydala třeba kuchařku a vařila někde, kde mi to bude dávat smysl.
Kdybyste zvítězila, vyměnila byste Olomouc za Prahu a Přemka za Radka?
Kdybych vyhrála tak ano, logicky jsme do toho asi všichni s tímto faktem šli.
Do soukromí Daniely Bystrické i na její účast v Hell's Kitchen se můžete podívat do naší fotogalerie:
Náš tip: Podle našeho video receptu si můžete připravit Danielin oblíbený tatarák.
Témata
Recepty k tomuto článku
Mohlo by vás zajímat
Přečtěte si Zobrazit více
Jan Punčochář připravil skvělou pomazánku na topinku: Ukázal i fígl, jak dosáhnout perfektně křupavého chleba
Retro okénko: Vánoční kolekce byly za socialismu oblíbené. Půlkilová vyšla na 35 Kčs, rodiny s dětmi je fasovaly od ROH
15 nejchutnějších jablečných moučníků: Nechte se inspirovat výběrem receptů
Přečtěte si Zobrazit více
Kalendář vánočního pečení: Kdy zadělat těsto na perníčky, kdy péct linecké a rohlíčky, aby bylo cukroví nejlepší
Britský král Karel III. slaví narozeniny: Manželka ho nutí obědvat, přesto polední jídlo odbývá a kuchaři musí využívat zbytky
Holka u plotny peče: Křehké špaldové rohlíčky voní vanilkou a vlašskými ořechy a v ústech se přímo rozplývají