Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

MOCHOMŮRKY

Dobrá, opravuji,;-) poděkování patří Tvé milé a chytré ženě a Tobě za to, že ses s námi o nabyté zkušenosti nezištně a názorně podělil. :-):-K:yes:

ACH TO NE. Mám dobrého profesionálního učitele. -- COŽ JE MÁ ŽENA. To je profík a byla blázen do sbírání hub. Já jsem spíš na jídlo. Byl jsem na chození línej, blbě viděl a ještě bloudil. Museli mne pořád hlídat jako cvičenýho medvěda, Proto jsem raději vařil a do lesa nelezl. HI HI.

Vašíčku,:-K díky, tvůj popis je přímo dokonalý, už se téměř přibližuješ k panu Smotlachovi, známému to mykologovi. :yes::-);-)

Sliboval jsem, že uvedu jednoduché a spolehlivé rozlišení při sběru hub. Zvláště u mochomůrek, kde je největší nebezpečí smrtelné otravy. Jedná se o záměny zvláště u žampiónů, které raději v lese nesbírat. Ale také u Mochomůrky Růžovky, známého také jako Masák, která se dá zaměnit za Mochomůrku Šedivku, která se nesbírá ale hlavně o Mochomůrku tygrovanou, což je problém, který přináší smrt i celých rodin. Přitom je zcela jednoduché a spolehlivé rozlišení.Někdo sbírá, když je mochomůrka někde narůžovělá. Ale jsou místa, kde se houba těžko vybarvuje, ale POUZE !! POUZE Růžovka nemá kalich smrti a co je zásadní a platí pouze u ní !!! je, že na KOŠILCE je na jedné straně zřetelné vroubkování, které vzniklo při růstu houby. Druhé dvě houby(Mochomůrka tygrovaná) toto vroup¨kování nemá. Když najdete houbu/nebo dostanete/ a ta nemá košilku a vy si to nemůžete ověřit, raději jí neberte a vyhoďte. Je to menší škoda než rozpadnutí jater a téměř jistá smrt. Připravil jsem pár obrázků, které vám snad pomohou.Domalované vroubkování ja na mých Masácích, co jsem konzumoval. Václav.
PS .-Ať vám to pomůže a přispěje k poznání. Mnoho úlovků.

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek