Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

kajmak

dakujem damy za snahy......ste zlate.....

vybusna: také jsem se trochu porozhlédla a vygooglila jsem toto:
http://www.labuznik.cz/recept/kajmak/ - běžně se bez Kajmaku obejdeš, nebo použij náhradu – netučný hrudkový tvaroh.
http://hvar.host.sk/r_kajmak.htm - Chutná podobně jako slovenská brynza, ale je jemnější a méně slaný.
http://www.tradicnirecepty.cz/chutovky/kajmak/ - mladý kajmak (chuťově má blíž k máslu) se používá do pečiva, jako pomazánka, na dochucení pečených mletých mas atd. Zralý kajmak - chuťově má blíž k sýru a podává se v hrudkách jako součást studené předkrmové mísy.
http://www.podravka.cz/articles/srbsko
:-O Prodej: http://www.polmarkus.cz/zbozi/2611/KAJMAK.htm
;-) Tak Ti snad něco z toho pomůže a přidáš receptík s kajmakem či jeho náhražkou.
Hodně úspěchu !!!

vybusna:Ja jsem zkusila pohledat v odkazech v AJ a vetsina se shoduje v tom, ze kajmak nahrazuji co nejhustsi zakysanou smetanou (sour cream) smichanou se slehackou, kterou nechaji pres noc vykapat, nekteri pouzivaji co nejtucnejsi zakysanku i bez vykapani.Hodne mi to pripomina osolenou tucnou Lucinu, tedy dle popisu vyroby nahrazky.V jednom odkazu dokonce radili pouzit i cottage, ale jen ty hrudky bez smetany.
Jak moc je to podobne originalu ovsem netusim;-).

jarda Kadic: citala som to uz davnejsie. Ale ja to nechcem vyrabat, ja by som to chcela niecim nahradit :-/

Dal jsem si to na Google, a našel na “labužníkovi“,že se to vyrábí tak,že se ze svařeného mléka (osoleného) sbírá po několik dnů škraloup a z toho že je ten sýr.Prý to chutná spíš jak trochu osolené máslo.
Pak se to nějak dělí na “mladý“,ten je hrudkový a starý:-O Schválně mrkni do “labužníka“.

Prosim...neviete nahodou, ako priblizne chuti balkansky syr kajmak? respektive k akemu syru na nasom trhu by sa dal prirovnat?
Podla tohto popisu neviem....
Skorup (kajmak) – mléčný produkt trochu podobný sýru, při stáří několika dnů potom spíše máslu. Kravské mléko se pomalu vaří, potom se nechá další dvě hodiny lehce ohřívat na slabém plameni. Po odstranění zdroje tepla se seškrábne svrchní vrstva (mléčný škraloup), která se nechá několik hodin nebo dní zchladit a mírně nakvasit.

Výsledný produkt - kajmak - má hutnou, krémovou konzistenci s vysokým obsahem tuku (asi 60 %) a mírně kyselou chuť. Dělá se tradičně v zemích bývalé Jugoslávie (většinou v domácnostech, ne průmyslově), ale také na Blízkém východě a v mnoha asijských zemích.

Přispět do diskuze

Přidat příspěvek