Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kuřecí plátky pod jablky

Hodnocení receptu je 4,7 (9×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Kroupovka Kroupovka

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 40 min

40 min (40 min příprava)

Suroviny pro 4

4

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 295 kJ /
310 kcal
Bílkoviny13,43 g
Tuky8,71 g
Vláknina12,00 g
Cholesterol 30 mg
Sodík 516 mg
Sůl1,25 g
Sacharidy39,55 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Zapékací skleněnou mísu vytřeme máslem, na dno položíme plátky slaniny a na ně okořeněné plátky masa. Krok 2: Cibuli i jablka pokrájíme na hrubší kostičky, smícháme je s rozinkami a touto směsí zasypeme maso. Krok 3: Jablečnou směs ochutíme lžičkou kari. Krok 4: Přidáme několik menších kousků másla, podlijeme vodou, přiklopíme a dáme péci asi na 45 minut. Krok 5: Po této době poklici odklopíme, postrouháme tvrdým sýrem a nechápe dopéci asi ¼ hodiny do zlatavé barvy na povrchu. Pozor na rozinky, musí být ve šťávě aby nezhořkly.

Podáváme s rýží, ochucenou buď kari kořením nebo rozinkami.

Zveřejněno 18. 6. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí plátky pod jablky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/MJN3

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí plátky pod jablky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/MJN3

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Tématické fráze:
kuřecí plátek s jablky, kuřecí plátky, kuřecí plátky na jablkách, kuřecí plátky s jablkem, kuřecí plátek s jablkem, kuřeci platek na jablkach, kuřecí plátek, kuřeci s s jablky, kuřecí směs s jablky, kuřecí plátek s jabkami, kureci platky s jabkama, kuřecí plátek s jablky a česnekem, kuřecí soté s jablky, kureci platek na jablcich, kruti platky na jablku s rozinkami, kuřecí plátek jablkách, kureci platek pod jablky, vaříme rýži ochucenou jablkem, kuřeci plátek se slanin, kuřecí soté s jablky, rýže

Suroviny:
plátek kuřecí, slanina anglická, jablko, cibule, máslo, rozinky, sýr tvrdý, koření grilovací, koření kari

Přidat fotografie receptu