Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rybí frikadelky

Hodnocení receptu je 5,0 (31×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

isindy isindy

Snadný

Suroviny

Porce: 18 kuliček velikosti ping-pongového míčku

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie2 303 kJ /
551 kcal
Bílkoviny57,93 g
Tuky25,51 g
Vláknina1,20 g
Cholesterol 384 mg
Sodík 379 mg
Sůl0,76 g
Sacharidy21,70 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Rybí maso rozmixujeme na drť, vmícháme sůl, pepř, žloutek, strouhánku, bylinky, nadrobno nasekaný pórek, slité maso tuňáka. Z bílku ušleháme sníh, vmícháme do rybí směsi. Krok 2: Ze směsi tvarujeme kuličky, lehce obalíme v mouce a osmažíme na oleji. Podáváme s bramborovou kaší jako hlavní jídlo nebo jen na zelných listech jako předkrm.

Zveřejněno 5. 9. 2010

Poznámka autorky isindy

Zdroj: ústřižek jakéhosi starého kalendáře

Pro zjednodušení smažení lze dělat i placičky, bez fritézy se kuličky honí po pánvi :)

Pro dietní přípravu by šlo jistě jen uvařit pár minut v osolené vodě něbo dělat v parním hrnci.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rybí frikadelky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LJ8j

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rybí frikadelky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LJ8j

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (30)

Tyto frikadelky jsou vynikající, dělala jsem je jako malé placičky. Určitě jsem je nedělala naposled.Moc dobré:yes:

Simona Kucerova: děkuji, Simčo, už dlouho jsem nedělala, asi bude zítra oběd rychlý a jedlý ;-)

Dnes jsem je dělala k večeři jako placičky v troubě na plechu a na pečicím papíře,jen jsem je trošku pocákala olejem,jsou vynikající :-p:-pdoporučuji,je to rychlé a jedlé;-):yes:bod už jsem dala,tak alespoň foto;-):yes:

Svetlanko, to jsem ráda, že vám chutnalo...a ta úprava je dobrý nápad, vyzkouším to...:yes:

Včera jsem dělala na večeři. Místo pórku jsem nasekala pažitku, zahustila hladkou moukou a obalila v jemné strouhance smíchané s grilovacím kořením. Opravdu to byla mňamka...kdyby šlo, dám další bodík...(dnes se chystám na rybí salát ;-)):yes::yes:

:yes::yes: Já místo tuňáka dávám uzeného lososa :-p

:yes::-p+1;-)

Jikotko, fotku máš pěknou a já už je mám naplánovaný na středu:-p

Jikotko, tak to jsi rychlík :yes: a moc jsi mě potěšila :-K. Fotečku máš náhodou moc hezkou ;-)

Tak spácháno jest...jsou výborné,jenom fotka není jako tvoje :-(:yes::-D

Recept se mě moc líbí a určitě brzy vyzkouším.

...tak toto určitě vyzkouším na zítra k obědu...je to fakt bezvadný nápad...:yes::yes::yes:

Ryby jíme a toto je k nakousnutí, takže:yes:+1

všem děkuji za ohlasy, recept mě lákal hned, jak jsem na něj narazila :-p...a příjemně překvapil:yes:. Navíc mě překvapilo, že z tak mála masa bych nakrmila v pohodě 3 hladové krky, což by se mi jinak z 250g ryby těžko povedlo, to je tak pro jednoho;-).

isahu:-Kco dodat:-? Vše podstatné je dole napsáno;-), receptík je báječný, ryby v našem jídelníčku nepochybně chybí:-* a opomíjíme je někdy i my:-/, 11.bodík je jasný a foto je krásný:-K:yes:

:-p :yes::yes:

Zrovna jsem přemýšlela co udělat zítra k obědu,myslela jsem na rybu a ejhle...zítra bude..:-p:-p:-p:yes:

:-p:yes:

Díky za odpověď; myslím, že prubnu v dohledné době...;-):-p

Elizo, já myslím, že rozhodně - trochu bych pocákala olivovým olejem a upekla...držela jsem se napoprvé původního receptu, do budoucna zkusím také tu troubu ;-)

Isahu ty jsi ďábel.:-DOd nápadu k rychlé realizaci.:yes:Letí bod.Vypadá to náramně.:-p

Tak tohle něco pro moji "rybožravou" dceru - kombinace ryby, zejména tuňáka a kuliček jakoby z mletého masa - dvou z nejoblíbenějších jídel - bude stoprocentní sukces...;-)
Jsem zvyklá masové kuličky místo smažení péct v troubě na pečícím papíru, stejně jako karbanátky...Myslíš, že to půjde?

Bibi, to bych nedoporučovala, ten tuňák tomu dá "chuť"...jinak by to asi bylo dost mdlé...fakt si tu konzervu raději kup, klidně i drť - ale já zásadně kupuji kousky, představa, co všechno mi tam nadrtili, mě neláká...:-8
ale kdoví, možná to trochu víc výrazněji okořenit - pak by to možná taky šlo...;-)

Isahu, to je fakt bomba:-! Pangase mám, ale tuňáka nikoliv, ale půjde to jen s ním:-? Bodík 6.je jasnej:yes:

isahu ,jak jinak než :yes::-p

no opět jsi nezklamala:yes::yes::yes::yes:musím k tobě na návštěvu:-))

chocolate 5. 9. 2010 20:30
Isahu máte krásné fotky a i recept je krásný a nepřeplácaný.S bramborovou kaší to vidím i jako příjemné dětské jídlo, které bych s chutí spapkala i já:-K.

No prostě - mňamka. :yes:

:yes::yes:Tak to musím brzy udělat:-pDoufám, že dnes manžel přinese rybu:-D +1:yes:

tak jsem se dočkala;-)vypadá to moc jedle:yes:+1:-K

Tématické fráze:
rybí kuličky, masové frikadelky, fricadelky, jehněčí frikadelky, fridadelky, rybí předkrm, rybí předkrmy, co jsou frikadelky, frigadelky, uprava tunaka, kuličky z rybího masa, rybí recepty, karbanátky z rybí na konzervy, recept rybí konzerva, rybí karbenátky, frikatelky, smažené frikadelky, kuřecí frikadelky, grilované fridadelky, frikadelky z tunaka

Suroviny:
pangasius, tuňák ve vlastní šťávě, vejce, sůl, pepř, strouhanka, petrželka, pórek, mouka polohrubá, olej

Přidat fotografie receptu