Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Krůtí (morcacie) rolády

Hodnocení receptu je 4,4 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ercicka ercicka

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie939 kJ /
224 kcal
Bílkoviny5,70 g
Tuky2,06 g
Vláknina8,63 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 8,19 g
Sůl20,59 g
Sacharidy43,57 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Struciky cesnaku popucime alebo najemno nasekame a zmiesame s olejom, solou, paprikou a provensalskym korenim. Krok 2: Stehna umyjeme, vykostime a narezieme tak, aby sme dostali suvisly plat. Krok 3: Natrieme ho cesnakovou zmesou, zrolujeme a previazeme spagatom. Po vrchu este posolime. Krok 4: Rolady sprudka opecieme na panvici aj s vetvickami rozmarinu. Krok 5: Vsetko prelozime do zapekacej misy, podlejeme vriacou vodou, zakryjeme a dame do truby piect asi na 200°C. Krok 6: Zatial si dame susene hriby napucat do malej misky s vodou a dame varit ryzu. Krok 7: Upecene maso vyberieme a vypek zlejeme do kastrola cez sito, maso zakkryjeme a udrzujeme teple. Krok 8: Namocene hriby vylejeme do kastrola s vypekom, pridame masox a nechame varit asi 5 min. Zahustime maizenou rozrobenou vo vode. Podavame s ryzou a zavaranymi brusnicami alebo brusnicovym lekvarom.

Zveřejněno 15. 3. 2009

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krůtí (morcacie) rolády

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/xkZE

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Krůtí (morcacie) rolády

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/xkZE

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (4)

Tak to je luxusní. :-p Fotky úžasné :yes::yes::yes:

Neboj, vybusna, nezapadne. Už jsem si ho uložila a doufám, že holky ví, co je to moriak, horší by bylo, kdyby tady ercicka použila, jak se u nás tady říká, TRUŠOK:-)):-D:-))

;-)ok

ercicka skoda by bola aby takyto uzasny recept zapadol...ak ti mozem poradit...daj do nazvu skor Kruti a do zatvorky morcacie...predsa sme tu len v slovenskej mensina a vacsina dam su cesky a ich nenapadne davat do vyhladavaca morcacie...a davam ti bod pochopitelne

Tématické fráze:
krutí roláda, rolady, krutí rolády, morčacie maso, krutí maso, drubezi rolady, trušok, morcacie maso recepty, recept na morcacie stehno, rolády drůbeží, morcacie stehna, zavarane maso, kruti rolada plnena s bůčkem, recepty z krutiho platu, morcasi maso recepty, rolady vareni, morcia rolada, krůtí stehno plat recept, kruti rolada s kapustou, morcaci prso recept

Suroviny:
stehno krůtí, česnek, paprika sušená sladká, sůl, olej, koření provensálské, rozmarýn, hříbky sušené, výpek, bujón, voda, škrob kukuřičný, brusinky zavařené

Přidat fotografie receptu