Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Wok seitan po rajsku podávaný s pečenou zeleninou

Hodnocení receptu je 4,6 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Snadný

Přidat do oblíbených zizalka zizalka Přečíst komentáře 7

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 543 kJ /
369 kcal
Bílkoviny27,17 g
Tuky9,13 g
Vláknina3,63 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 39 mg
Sůl0,01 g
Sacharidy43,05 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejprve připravíme zeleninu. Oškrábané brambory nakrájíme na drobno a přendáme na plech vyložený pečícím papírem, dýni vydlabeme a nasekáme na menší kostičky. Jarní cibulku i s natí a česnek nasekáme na drobno a vše přidáme k bramborám. Zakápneme asi třemi lžícemi olivového oleje, osolíme, opepříme a posypeme tymiánem. Vše důkladně promícháme, zakryjeme alobalem a dáme péct do trouby předehřáté na 200°C na 40-50 minut. Během pečení asi 2x promícháme, posledních 10 minut pečeme odkryté, abychom získali zlatavou kůrčičku. Krok 2: Seitan nakrájíme na nudličky, osolíme, přidáme provensálské koření a rajčatovou passatu a vše spolu promícháme, odložíme stranou. Rozpálíme wok pánev s trochou olivového oleje a prudce na ní orestujeme směs připravené na drobno nakrájené wok zeleniny, mícháme (prohazujeme), aby se nám zelenina nepřipálila. Orestovanou zeleninu na chvíli odložíme do misky stranou. Krok 3: Do pánve vložíme ochucený seitan a chvíli ho smažíme ze všech stran do zrůžovění, po 2-3 minutách k němu přidáme sezamové semínka. Obalíme v nich seitan a ještě chvíli restujeme. Nakonec znovu přidáme orestovanou zeleninu a vše prohřejeme. Podáváme s připravenou pečenou zeleninou.

Zveřejněno 2. 10. 2016 12:32

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Wok seitan po rajsku podávaný s pečenou zeleninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ogWz

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Komentáře (7)

Děkuji :-) výrobu seitanu doma jsem zatím nezkoušela, ale právě jsem našla recept od magdalenky
https://www.toprecepty.cz/recept/12268-seitan-pro-...
vypadá to proveditelně :-8

tejaja: díky moc za rady :-K

Zobrazit starší odpověď

Kedysi dávno som chodila na kurz makrobiotiky a tam sme sa naučili robiť seitan. Tak som ho vyrábala doma. Po rokoch kolegyni pre syna. V obchode je dosť drahý, je fakt lepšie urobiť si ho doma. Nám chutil, takže recept u mňa za bod.:yes:;-)

Moc pěkné :yes:

Taky se mi líbí:yes::yes:

seitan mám moc ráda a tenhle recept se povedl :-p:-)

Podobné recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Zobrazit více

Tématické fráze:
seitan recepty, wok seitan, seitan recept, jidlo z paprik a rajskich, brambory wok, seitan na pepři, robi wok, seitan se zelím, seitan s rajčatová passata, zeleninovy seitan recepty, kuřecí wok pečenou paprikou, zelenina wok recept

Suroviny:
brambory, dýně hokkaido, cibulka jarní, česnek, olej olivový, pepř, tymián, olej olivový, seitan, sůl, koření, passata rajčatová, semínka sezamová, zelenina

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Wok seitan po rajsku podávaný s pečenou zeleninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/ogWz

Přidat fotografie receptu