Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Babiččina třená bábovka

Hodnocení receptu je 5,0 (250×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ivulinka ivulinka

Snadný

Doba přípravy 70 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 50 min

70 min (20 min příprava + 50 min tepelná úprava)

Jak vybrat perfektní český moučník na neděli? Rozhodně bábovku. Ideálně třenou, se spoustou másla a posypanou cukrem, přesně jako od babičky. Je s ní sice více práce, ale výsledek vždy stojí za to. Zkuste to také a uvidíte, že tuto třenou bábovku nic nepřekoná.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 572 kJ /
3 005 kcal
Bílkoviny64,98 g
Tuky131,90 g
Vláknina13,14 g
Cholesterol 1,11 g
Sodík 394 mg
Sůl0,83 g
Sacharidy382,88 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Bábovkovou formu důkladně vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. V dostatečném předstihu zapneme troubu a vyhřejeme ji na 175 °C. Krok 2: Vejce rozdělíme na žloutky a bílky a z bílků vyšleháme pevný sníh. Krok 3: Změklé máslo utřeme s moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem do pěny. Vmícháme žloutky a citronovou kůru se šťávou. Postupně přidáváme vlažné mléko střídavě s polohrubou moukou smíchanou s práškem do pečiva. Krok 4: Nakonec do těsta opatrně a lehce zamícháme sníh z bílků. Krok 5: Těsto vlijeme do připravené formy. Část těsta můžeme obarvit kakaem. Krok 6: Formu vložíme do předehřáté trouby a pečeme necelou hodinu.

TIP: Jak na třené těsto - jednoduchý návod

Zveřejněno 18. 10. 2010

Poznámka autorky ivulinka

Tento recept mám už asi 15 let napsaný ve svém sešitě s recepty. Odkud pochází, již nevím, ale musím říct, že tato bábovka je u nás snad nejoblíbenější, nádherně citronově voní a chutná. Já do ní nedávám kakao, i když v původním receptu je.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Babiččina třená bábovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8Er5

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Babiččina třená bábovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8Er5

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (259)

Zdravím 😅 potřebuju pomoc. Nikdy jsem nepekl ale rád bych se do toho dostal tak jsem zkusil tento recept a zadrhnul jsem se hned na prvním bodě 😂. Ve videu je tekuté / rozpuštěné máslo smíchané s cukrem. Dal jsem si na plotnu rozpustit máslo a nechal ho chvilku zchladnout, pak jsem ho dal do mísy a přidal cukr, když jsem to rozmíchal tak se mi z toho udělali takové cukrové žmolky a bylo to takové asi sražené? Vůbec mi to nešlo smíchat na tu požadovanou jemnou krémovou konzistenci, prosím pomoc a děkuji.

MishaQ: maslo moc studene. Pokud delate metličkou ručne, tak je treba ten cukr v tom masle rozpustit. Nic se nedeje. Hrudky dejte znova do vodni lazne a v te šlehejte do hladka. Vodni lazen je, že misku date mad hrnec s varici vodou.

Zobrazit starší odpověď

Chut uzasna, ale lehce se mi rozpada, netusim cim to recept jsem nasledovala do puntiku

Tahle bábovka mi zatím z těch, které jsem zkoušela, chutnala nejvíc :-) Je opravdu vláčná. Do poloviny těsta jsem přidala mleté ořechy a byla výborná.

Výborný recept a vše je krásně chuťově vyladěno :yes: Dávám do oblíbených!

hazel: Ja taky dekuji:-K

Ivulinka, vcera jsem pekla babovku podle Vaseho receptu. Byla vyborna, urcite nepecu naposledy.
Dekuji za tak dobry recepis:-K:-K

Zubilek: Dekuji za komentar, udelala jste mi velkou radost:-K

Naprosto dokonalá! Ačkoli jsem toho napekla už spoustu, bábovku jsem dělala poprvé v životě. Nikdy jsem ji neměla ráda, měla jsem ji zafixovanou jako suchou buchtu. To u téhle ale rozhodně neplatí. Je opravdu výborná, suchá není ani trošku, je vláčná a chuťově opravdu moc dobrá.
Moc děkuji za skvělý recept! Jsem ráda, že jsem pro svůj první bábovkový pokus zvolila právě ten váš <3 A už nikdy nebudu dělat jiný :-)

Eliska_Klimentova: a já děkuji za milý komentář:-K

Boží. Miluju. Děkuji za recept.

Tak to jsem necekala, ale babovka byla opravdu chutná a nebyla sucha.

MaCZalla: děkuji za moc milý komentář. Udělal mi velkou radost:-K

Nejlepsi recept na bábovku. Za me urcite vyzkoušejte misto masla i kokosový olej. Je to výborná variace.

Kristy90: mám radost, že se vám povedla a i muffinky musí být super, děkuji za komentář a za fotečky:-K

Vyborna. Pekla jsem z dvojite varky a zbylo testo jeste na 4 mufiny. ????????

Kej7my: jsem ráda, že vás bábovka nezklamala, děkuji za komentář a za fotky:-K

Je výborná. Manžel chtěl bábovku jakou mu kdysi dělala prababička a babička, tenhle recept se jí podobá nejvíc. Vláčná a nadýchaná. Těsto vystačí na poloviční výšku klasické velké formy na bábovku. Určitě ji budu dělat znovu. Formu jsem vysypala strouhankou a šla krásně vyklopit.

Biggrr: děkuji za komentář:-K

Bábovka je moc dobrá, chutná mi

fluffy cloud: Děkuji:-K

Moc dobrá.:-)

Také jsem dnes upekla tuto bábovku. Za mě super, voňavá, křehká. Manžel si musel ještě pocukrovat. Jsem líná vymazávat formu, tak dělám vše v dortové. Ale zařadím k top třem babovkam :yes::-) Bodík a foto;-)

ne.ver: jsem ráda, že jsi s ní spokojená:-K

Upeceno, snedeno a je to opravdu dobre, chutna to tak nejak az tvarohove. Udelala jsem upravenou, temer dvojnasobnou davku, ale cukru jsem pridala jen trosku. Mohu doporucit a pisu si mezi "svoje buchty".:yes:

Babovka je vyborna, ale k naplneni cele formy bych potrebovala dvojnasobne mnozstvi. Mam takovou tu dortovou formu s dutym stredem a po upeceni mam pouze pulku. Nevim co mate za formy ale ty na fotkach jsou mnohem vetsi

Tak právě bábovku jíme a moc nám chutná :-8 Neměla jsem citron, tak je bez,ale vůbec to nevadí, je fakt dobrá, není suchá, do půlky těsta jsem přidala kakao :-8 Určitě ji budu dělat zas, sklidila velký úspěch :yes:

Saphira: mám radost, děkuji:-K

Famózní :-Q už peču opakovaně

Buchta je výborná, vláčná, není suchá. Dala jsem větší citron, tudíž v buchtě více vynikla jeho chuť. Sice nenaskočila tak, jak jsem zvyklá u jiných buchet, ale určitě upeču znovu :)

Už před 7 lety prvně vyzkoušeno a do dnešní doby je na prvním místě :yes::-K

ivulinka: Kdepak, to Vám díky :-K že jste recept ze své kuchařky sdílela na toprecepty :-K

Zobrazit starší odpověď

Luxus.....peceno v keramicke 70let stare forme po babičce a je to mnamka

Lubos: děkuji moc:-K:-K:-K

Super bábovka:-K Nedělala jsem těsto do bábovkové formy, ale použila jsem ho na bábovku ve vaječných skořápkách a ze zbytku jsme pak udělala mini muffinky. Cukru jsem dala míň, to už dělám klasicky, citronovou šťávu i kůru jsme vynechala a přidala trochu vaječného likéru. Nepekla jsem to moc dlouho, ale to je nejspíš tím, že šlo o malé kousky. Určitě jsem bábovku nedělala naposledy, příště už bude v klasické formě:-) Přidávám fotečku mini muffinků:-p

Johanka128: děkuji za fotečku a pochvalný komentář:-K

Olga Cermakova 21. 3. 2017 13:02
Ja peču pořad trviálni olejovou.Zadejte do seznamu,tam je recept.Lepší jsem nikdy nejedla.
:yes:

Marie Pajerová 20. 3. 2017 08:09
Já dávám máslo místo hery a mléko půl na půl s rumem ! Zkuste to !:-*

Marie Pajerová: děkuji za tip:-K

Pavla Havlíčková 20. 2. 2017 13:38
Je naprosto skvelá! Jinou už téměř nepeču :-p

Díky za recept. Dodržela jsem přesný postup,s tim ze jsem část těsta dochutila kakaem.....a doporučuji přidat cukr...babovka byla fakt malo sládka...takze za me zklamání z výsledku :-(

Naprosto luxusní, už jinou bábovku nepeču. Není vůbec suchá je prostě perfektni:yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Mira12345678: děkuji moc:-K

Zobrazit 2 starší odpovědi

Teď jsem dodělala a bábovka výborná.. akorád jsem neměla vanilkoví cukr a citron. A tak jsem dala trošku citronký a trochu madlovèho aroma a chuť užasná... začnu dělat častěji ;-):yes:

Lepší bábovku jsem v životě neměla. Poprvé se podařila. Za půl hodiny 175* , byla hotová. A vůbec nebyla suchá. Právěže naopak úžasné vláčná. Děkuji za recept. :-)

kristyna: děkuji:-K, důležité je bábovku v troubě nevysušit, pak z ní není žádná dusivka:-)

Bábovka nic moc, už jsem dělala lepší třené bábovky.

holky já dávám do bábovky aby nebyla sucha nastrouhané jablko a bábovka je epesní<3

Jindřich 4. 8. 2016 17:03
Někdo tady psal že je tato bábovka sušší. Je to pravda, a to proto, že to není třená bábovka, ale druh piškotové bábovky. Třené těsto znamená že základ jsou žloutky s cukrem, které se třou do pěny, nikoliv tuk. To nemá žádný význam. Ale jinak je to dobrá piškotová bábovka, ke kafi jako dělaná.

Jindřich: tuk tam je vždycky milý pane chytrý bud máslo nebo něco jiného. zajímalo by mne jak děláte bábovku necokoli bez másla..mám na mysli třenou bábovku.

Zobrazit starší odpověď

Je výborná, asi zatím nejlepší ze vsech co jsem zkoušela , hned byla pryč , jak chutnala , doporučuji:yes: :-K<3

Výborná, peču často. Vydrží maximálně do druhého dne.

moc super recept :-):yes:

Michaela 9. 1. 2016 12:07
Zkuste místo citrónu použít pomeranč (šťávu i kůru ) voní i chutná přímo lahodné :-p

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
třená bábovka, třená bábovka nejlepší recept, třená bábovka recept, bábovka, třená bábovka od babičky, třená bábovka z hery, babiččina babovka, bábovka recept, bábovka z héry, třená bábovka výborná vláčná bábovka, babovka třená, třená bábovka jednoduchý recept, recept na třenou bábovku, nejlepší bábovka z hery, třená bábovka s tvarohem, výborná bábovka z hery recept, bábovka s hery, babičina babovka, babiččina bábovka recept, recept na bábovku

Suroviny:
vejce, mléko, máslo, cukr moučkový, cukr vanilkový, mouka polohrubá, kypřící prášek do pečiva, citron, kakao, tuk, mouka hrubá

Přidat fotografie receptu