Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Houbové karbanátky

Hodnocení receptu je 5,0 (26×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

eva hubova eva hubova

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 20 min

40 min (20 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Do voňavých houbových karbanátků použijeme koupené žampiony nebo houby nasbírané v lese. Houby podusíme, přidáme namočený rohlík, vejce a koření. Z hmoty pak tvarujeme placičky, které obalíme v trojobalu a smažíme dozlatova.

Suroviny pro 3 porce

3porce

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 864 kJ /
445 kcal
Bílkoviny27,39 g
Tuky11,60 g
Vláknina17,23 g
Cholesterol 268 mg
Sodík 499 mg
Sůl1,11 g
Sacharidy50,25 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Rohlík rozlámeme a zalijeme mlékem.
Cibuli nakrájíme nadrobno.
Houby nakrájíme na kousky.
Petrželku nasekáme nadrobno. Krok 2: Na malém množství oleje zpěníme cibuli, přidáme houby. Osolíme, chvíli podusíme, odstavíme a necháme vychladnout. Krok 3: Do vychladlých hub přidáme vymačkaný rohlík, vejce, prolisovaný česnek, petrželku, koření, sůl a podle potřeby zahustíme strouhankou. Krok 4: Z hmoty tvarujeme malé placičky, které obalíme v trojobalu. Krok 5: Smažíme je v rozehřátém oleji z obou stran. Krok 6: Podáváme s bramborami a zeleninovým salátem nebo samostatně.

TIP: Houbové placičky a jak na ně

Zveřejněno 25. 2. 2010

Poznámka autorky eva hubova

Hřibů můžeme dát i více.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Houbové karbanátky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NOLp

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Houbové karbanátky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NOLp

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (19)

Evi,kam se stratilo vejce ? do hub?:-?:-?

martinice: já myslím,že se neztratilo, mluví se o něm v bodě 4.;-)

Moc se mě recept líbí, jak psala ISINDY že je namlela ,já to také tak skusím,akorát nepsala jestli je syrové namlela nebo až ty podušené, skusím to poloičkou,:yes::yes::yes::-):-)

Anna Kocikova: Aničko moc děkuji,ani jsem nečekala tak rychlou odpověď,děkuji.:-):-):-K:yes::yes::yes::yes::yes:

Zobrazit starší odpověď

určitě vyzkouším:yes::yes::yes::yes::yes:

eva hubova:
A aj meno ladí s receptom!

:-p:yes::yes::yes:

výborné karbanátky, dělávám při úrodě - letos to bohužel nevypadá:-( , houby namelu, manžel miluje chuť hub, ale vadí mu jejich konzistence - prý jako by kousal do modelíny :-D...v této úpravě nestačím obalovat a smažit, mizí pod rukama :-p:-p:yes:

Tak to bych neváhala ani minutku a hned bych si dala,ale nemůžu nemám bohužel houby.:-p;-)+1:yes:

Jsem ráda že chutnalo,já taky dávám do mrazáku.:-))

Já ,manžel a nejstarší dcera jsem si pochutnali,(mladší děti měly jinou přílohu ke kaši).Neměla jsem petrželku a tak použila jsem libeček.:-pJeště ,že jsem měla nějaké houby od loňska v mražáku.

To je neco pro meho syna, ktery by si houby snad nejradeji daval i do buchet. :yes:5:yes:

mňam mňam mňam!!!Po houbách se můžu utklouct!!!Už aby rostly:-8

Mne stačia huby a kokos a idem...;-)

To byl skromný oběd:-))Magdalenko jsem ráda,že by Ti u mě chutnalo,budu Tě muset pozvat.:-))a díky všem za bodíky

Houby milujeme.:-p Pochopitelně jenom jedlé :-D. Za houbový recept posílám bodíka. Evo, velice pěkné fotečky. Děláš chutě. A na večer se houby jíst nemají ;-):-D.

Evi, máš sympatické receptíky! Nie notoricky otrepané...Mne by u teba rozhodne chutilo! +

Načíst další komentáře (1)

Tématické fráze:
houbové karbanátky, karbanátky houbové, houbový karbanátek, karbanátky z hub, houbové karbanátky recept, recepty houbové karbanátky, houbové karbenátky, houbové karbenátky, hřibové karbenátky, houbové recepty, houbový karbanátky, recept na houbové karbanátky, karbanátky s houbami, karbenátky z hub, houbový karbenátek, recept houbové karbanátky, karbenatky z hribu, karbanátky s houbama, hobové karbanátky, hribove karbanatky

Suroviny:
žampióny, rohlík, mléko, cibule, olej, vejce, česnek, petrželka, ořech muškátový, majoránka, kmín mletý, sůl, strouhanka, mouka hladká, vejce, strouhanka

Přidat fotografie receptu