Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Hodnocení receptu je 5,0 (460×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mamkapavla mamkapavla

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 40 min Doba tepelné úpravy: 20 min

60 min (40 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Rychlé a lahodné, přesně takové potřebujeme moučníky k nedělní kávě. Dvoubarevná buchta z jednoduchého olejového těsta je vláčná díky pudinkovému krému s tvarohem. Voní po rumu i kávě a politá je vrstvou čokolády se zakysanou smetanou.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie30 685 kJ /
7 334 kcal
Bílkoviny174,57 g
Tuky364,13 g
Vláknina21,80 g
Cholesterol 1,14 g
Sodík 1,04 g
Sůl3,03 g
Sacharidy828,76 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 180 °C. Krok 2: Suroviny smícháme dohromady a vypracujeme těsto. Plech vymažeme, vysypeme a vylijeme na něj polovinu těsta. Do druhé části těsta přidáme kakao a kávu a nalijeme je na světlé těsto. Pečeme v předehřáté troubě po dobu 15–20 minut. Krok 3: Připravíme krém. Nejprve uvaříme vanilkový pudink v mléce, hned do horkého zašleháme máslo a poté přidáme tvaroh a rum, znovu našleháme. Krém rozetřeme na vychladlé těsto, uhladíme. Krok 4: Dále připravíme polevu. Nejprve rozpustíme čokoládu, do které vmícháme zakysanou smetanu. Polevou polijeme krém, uhladíme. Krok 5: Moučník dáme vychladit do lednice a podáváme s kávou.

TIP: Stručný přehled druhů a typů mouk - použití v kuchyni

Zveřejněno 8. 7. 2010

Poznámka autorky mamkapavla

Pečeno na plechu cca 38 x 27 cm.

jedna vanička tvarohu má 250 g

pudink 37 g

zakysaná smetana 250 g

čokoláda na vaření 100 g, kdo ji má rád, může dát 150 g

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JN29

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JN29

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (465)

VYNUKAJÍCÍ

Místo čokoládové polevy, jsem na vršek čokoládu pouze nastrouhala. Buchta byla dobrá.

Má poklona- je výborný. Zmizel během jednoho odpoledne <3

Je opravdu úžasný!

Musím říct, že je výborný- o víkendu se po něm jen zaprášilo <3

Mňam výborný

Moc na moučníky nejsem, ale musím říct, že tento je opravdu výborný <3

Vyzkoušeno, dávám ⭐ a fotečku, super vláčné těsto, tvarohovo pudinkový krém luxusní, ale dělala jsem v kulaté formě 28 cm, tak mi už nevešel krém že smetany, takže jsem jen posypala nastrouhanou čoko a bylo to fakt super. Díky

Velmi dobré ????

Dodržela jsem postup přípravy a musím napsat že je opravdu výborný.

Je to výborné ????

Manžel je nadšený. Moc dobrý recept.

Buchta upečena a je dost dobrá. Na mě tedy moc krému nahoře, klidně bych dala jen jeden puding a jeden tvaroh. A i tak by to stačilo.

Hedwika: Děkuji,peču ho po druhé,je úžasný.:-K

děkuji za recept a také za připomenutí že tento jsem už dlouho nedělala :) už se těším na neděli když ho opět upeču <3

Je moc dobrý. <3 A nejlepší je,že ho jedí oba dva kluci, kteří mají každý jiný chutě a se sladkým je těžké se jim do nich trefit. :yes::-8

Včera jsme zkoušeli a jsou výborné :yes:

jubull: K velikosti plechu se již vyjádřila: rebeka, pekla 38x27cm, MarcelaPa použila klasický velký plech. Stačí pročíst diskuzi ;-)

Vitezslava: taky jsem se ted ptala,ale nikdo neodpověděl.Už jste zkoušela a jaký tedy plech?

Milé kuchařinky,mám plech 30X40 cm,ale vysoký jen 2,5 cm.Bude mi na všku stačit?Na fotce je moučnák pěkně vsoký:-D

nejen, že výborně chutná, ale i skvěle vypadá, přidávám foto:yes::yes::yes:

ňamka veliká<3

Dávám :yes: je přímo famózní :-Q <3

Luxusní a velice žravééé.. <3<3<3:yes::yes::yes:

tak jsem taky vyzkoušela, je to vynikající:-):yes: dovoluji si přidat bod a foto :-K

Luxusní. Dobře vypadá i chutná. Určitě jsem nedělala naposled. :-* a to jsem měla jen jeden tvaroh a jednu zakysanku ale v pohodě stačilo a je super. <3

xjanax: A to počkejte, jak skvěle bude chutnat za dva dny (jestli zbude):-! Právě jsem ho taky upekla, na velký plech z jedné a půl dávky. Chladí se na balkoně, ještě musím udělat polevu. <3

:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Vřele doporučuji, je skvělá :-):yes:

Vitezslava 14. 4. 2017 08:05
Jak velky plech mam asi pouzit? Dekuji

Výborný moučník. Dělala jsem už několikrát ....:yes:

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
moučník s tvarohem, tvarohovy moucnik, moučníky s tvarohem, recepty moučníky, moučník, úžasné tvarohové řezy, tvarohové moučníky, výborný tvarohový moučník, rychle moucniky s tvarohem, výborný moučník, moučníky z tvarohu, recepty na tvarohové moučníky, rychly tvarohovy moucnik, rychlý moučník s tvarohem, top moucniky s tvarohem, rychlý moučník z tvarohu, recepty moučníky z tvarohu, moučník ke kávě, výborný moučník s tvarohem, zakusky ke kave

Suroviny:
vejce, cukr krupice, olej, mouka hladká, prášek do pečiva, cukr vanilkový, mléko, kakao, káva rozpustná, mléko, pudink vanilkový, cukr, tvaroh, rum, máslo, smetana zakysaná, čokoláda na vaření

Přidat fotografie receptu