Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Babiččina třená bábovka

Hodnocení receptu je 5,0 (250×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

ivulinka ivulinka

Snadný

Doba přípravy 70 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 50 min

70 min (20 min příprava + 50 min tepelná úprava)

Jak vybrat perfektní český moučník na neděli? Rozhodně bábovku. Ideálně třenou, se spoustou másla a posypanou cukrem, přesně jako od babičky. Je s ní sice více práce, ale výsledek vždy stojí za to. Zkuste to také a uvidíte, že tuto třenou bábovku nic nepřekoná.

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie12 572 kJ /
3 005 kcal
Bílkoviny64,98 g
Tuky131,90 g
Vláknina13,14 g
Cholesterol 1,11 g
Sodík 394 mg
Sůl0,83 g
Sacharidy382,88 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Bábovkovou formu důkladně vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. V dostatečném předstihu zapneme troubu a vyhřejeme ji na 175 °C. Krok 2: Vejce rozdělíme na žloutky a bílky a z bílků vyšleháme pevný sníh. Krok 3: Změklé máslo utřeme s moučkovým cukrem a vanilkovým cukrem do pěny. Vmícháme žloutky a citronovou kůru se šťávou. Postupně přidáváme vlažné mléko střídavě s polohrubou moukou smíchanou s práškem do pečiva. Krok 4: Nakonec do těsta opatrně a lehce zamícháme sníh z bílků. Krok 5: Těsto vlijeme do připravené formy. Část těsta můžeme obarvit kakaem. Krok 6: Formu vložíme do předehřáté trouby a pečeme necelou hodinu.

TIP: Jak na třené těsto - jednoduchý návod

Zveřejněno 18. 10. 2010

Poznámka autorky ivulinka

Tento recept mám už asi 15 let napsaný ve svém sešitě s recepty. Odkud pochází, již nevím, ale musím říct, že tato bábovka je u nás snad nejoblíbenější, nádherně citronově voní a chutná. Já do ní nedávám kakao, i když v původním receptu je.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Babiččina třená bábovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8Er5

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Babiččina třená bábovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/8Er5

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (257)

Zdravím 😅 potřebuju pomoc. Nikdy jsem nepekl ale rád bych se do toho dostal tak jsem zkusil tento recept a zadrhnul jsem se hned na prvním bodě 😂. Ve videu je tekuté / rozpuštěné máslo smíchané s cukrem. Dal jsem si na plotnu rozpustit máslo a nechal ho chvilku zchladnout, pak jsem ho dal do mísy a přidal cukr, když jsem to rozmíchal tak se mi z toho udělali takové cukrové žmolky a bylo to takové asi sražené? Vůbec mi to nešlo smíchat na tu požadovanou jemnou krémovou konzistenci, prosím pomoc a děkuji.

Chut uzasna, ale lehce se mi rozpada, netusim cim to recept jsem nasledovala do puntiku

Tahle bábovka mi zatím z těch, které jsem zkoušela, chutnala nejvíc :-) Je opravdu vláčná. Do poloviny těsta jsem přidala mleté ořechy a byla výborná.

Výborný recept a vše je krásně chuťově vyladěno :yes: Dávám do oblíbených!

hazel: Ja taky dekuji:-K

Ivulinka, vcera jsem pekla babovku podle Vaseho receptu. Byla vyborna, urcite nepecu naposledy.
Dekuji za tak dobry recepis:-K:-K

Zubilek: Dekuji za komentar, udelala jste mi velkou radost:-K

Naprosto dokonalá! Ačkoli jsem toho napekla už spoustu, bábovku jsem dělala poprvé v životě. Nikdy jsem ji neměla ráda, měla jsem ji zafixovanou jako suchou buchtu. To u téhle ale rozhodně neplatí. Je opravdu výborná, suchá není ani trošku, je vláčná a chuťově opravdu moc dobrá.
Moc děkuji za skvělý recept! Jsem ráda, že jsem pro svůj první bábovkový pokus zvolila právě ten váš <3 A už nikdy nebudu dělat jiný :-)

Eliska_Klimentova: a já děkuji za milý komentář:-K

Boží. Miluju. Děkuji za recept.

Tak to jsem necekala, ale babovka byla opravdu chutná a nebyla sucha.

MaCZalla: děkuji za moc milý komentář. Udělal mi velkou radost:-K

Nejlepsi recept na bábovku. Za me urcite vyzkoušejte misto masla i kokosový olej. Je to výborná variace.

Kristy90: mám radost, že se vám povedla a i muffinky musí být super, děkuji za komentář a za fotečky:-K

Vyborna. Pekla jsem z dvojite varky a zbylo testo jeste na 4 mufiny. ????????

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
třená bábovka, třená bábovka nejlepší recept, třená bábovka recept, bábovka, třená bábovka od babičky, třená bábovka z hery, babiččina babovka, bábovka recept, bábovka z héry, třená bábovka výborná vláčná bábovka, babovka třená, třená bábovka jednoduchý recept, recept na třenou bábovku, nejlepší bábovka z hery, třená bábovka s tvarohem, výborná bábovka z hery recept, bábovka s hery, babičina babovka, babiččina bábovka recept, recept na bábovku

Suroviny:
vejce, mléko, máslo, cukr moučkový, cukr vanilkový, mouka polohrubá, kypřící prášek do pečiva, citron, kakao, tuk, mouka hrubá

Přidat fotografie receptu