Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Hodnocení receptu je 5,0 (460×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mamkapavla mamkapavla

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 40 min Doba tepelné úpravy: 20 min

60 min (40 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Rychlé a lahodné, přesně takové potřebujeme moučníky k nedělní kávě. Dvoubarevná buchta z jednoduchého olejového těsta je vláčná díky pudinkovému krému s tvarohem. Voní po rumu i kávě a politá je vrstvou čokolády se zakysanou smetanou.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie30 685 kJ /
7 334 kcal
Bílkoviny174,57 g
Tuky364,13 g
Vláknina21,80 g
Cholesterol 1,14 g
Sodík 1,04 g
Sůl3,03 g
Sacharidy828,76 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 180 °C. Krok 2: Suroviny smícháme dohromady a vypracujeme těsto. Plech vymažeme, vysypeme a vylijeme na něj polovinu těsta. Do druhé části těsta přidáme kakao a kávu a nalijeme je na světlé těsto. Pečeme v předehřáté troubě po dobu 15–20 minut. Krok 3: Připravíme krém. Nejprve uvaříme vanilkový pudink v mléce, hned do horkého zašleháme máslo a poté přidáme tvaroh a rum, znovu našleháme. Krém rozetřeme na vychladlé těsto, uhladíme. Krok 4: Dále připravíme polevu. Nejprve rozpustíme čokoládu, do které vmícháme zakysanou smetanu. Polevou polijeme krém, uhladíme. Krok 5: Moučník dáme vychladit do lednice a podáváme s kávou.

TIP: Stručný přehled druhů a typů mouk - použití v kuchyni

Zveřejněno 8. 7. 2010

Poznámka autorky mamkapavla

Pečeno na plechu cca 38 x 27 cm.

jedna vanička tvarohu má 250 g

pudink 37 g

zakysaná smetana 250 g

čokoláda na vaření 100 g, kdo ji má rád, může dát 150 g

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JN29

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JN29

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (465)

VYNUKAJÍCÍ

Místo čokoládové polevy, jsem na vršek čokoládu pouze nastrouhala. Buchta byla dobrá.

Má poklona- je výborný. Zmizel během jednoho odpoledne <3

Je opravdu úžasný!

Musím říct, že je výborný- o víkendu se po něm jen zaprášilo <3

Mňam výborný

Moc na moučníky nejsem, ale musím říct, že tento je opravdu výborný <3

Vyzkoušeno, dávám ⭐ a fotečku, super vláčné těsto, tvarohovo pudinkový krém luxusní, ale dělala jsem v kulaté formě 28 cm, tak mi už nevešel krém že smetany, takže jsem jen posypala nastrouhanou čoko a bylo to fakt super. Díky

Velmi dobré ????

Dodržela jsem postup přípravy a musím napsat že je opravdu výborný.

Je to výborné ????

Manžel je nadšený. Moc dobrý recept.

Buchta upečena a je dost dobrá. Na mě tedy moc krému nahoře, klidně bych dala jen jeden puding a jeden tvaroh. A i tak by to stačilo.

Hedwika: Děkuji,peču ho po druhé,je úžasný.:-K

děkuji za recept a také za připomenutí že tento jsem už dlouho nedělala :) už se těším na neděli když ho opět upeču <3

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
moučník s tvarohem, tvarohovy moucnik, moučníky s tvarohem, recepty moučníky, moučník, úžasné tvarohové řezy, tvarohové moučníky, výborný tvarohový moučník, rychle moucniky s tvarohem, výborný moučník, moučníky z tvarohu, recepty na tvarohové moučníky, rychly tvarohovy moucnik, rychlý moučník s tvarohem, top moucniky s tvarohem, rychlý moučník z tvarohu, recepty moučníky z tvarohu, moučník ke kávě, výborný moučník s tvarohem, zakusky ke kave

Suroviny:
vejce, cukr krupice, olej, mouka hladká, prášek do pečiva, cukr vanilkový, mléko, kakao, káva rozpustná, mléko, pudink vanilkový, cukr, tvaroh, rum, máslo, smetana zakysaná, čokoláda na vaření

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu