Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Květák z horkovzdušné fritézy

Hodnocení receptu je 4,7 (6×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Anna Kocikova Anna Kocikova

Snadný

Doba přípravy 26 min Doba přípravy: 8 min Doba tepelné úpravy: 18 min

26 min (8 min příprava + 18 min tepelná úprava)

Moderní přístroje v kuchyni šetří čas i energii. V případě horkovzdušné fritézy zároveň neutrpí tolik naše zdraví, jako při klasickém fritování ve vyšší vrstvě oleje. Ošidíme množství tuku, ale zároveň si dopřejeme luxus smažených dobrot.

Suroviny pro 2 porce

2porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 283 kJ /
307 kcal
Bílkoviny18,96 g
Tuky24,00 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 546 mg
Sodík 217 mg
Sůl0,47 g
Sacharidy3,69 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Vejce rozšleháme s mlékem a trochou soli. Květák rozebraný na růžičky a s minimem košťálu namáčíme ve vejcích a obalujeme ve strouhance. Krok 2: Obalené růžičky položíme do děrovaného koše horkovzdušné fritézy a mašlovačkou (nebo pomocí rozprašovače) opatrně naneseme trochu oleje. Ještě malinko osolíme a koš zasuneme do přístroje. Krok 3: Teplotu nastavíme na 175 °C a časovač na 10 minut. Po této době koš vyjmeme, růžičky otočíme, opět naneseme trochu oleje a malinko osolíme. Krok 4: Koš zasuneme do fritézy, teplotu nastavíme na 180 °C a časovač na 8 minut. Průběžně kontrolujeme barvu opečení, každá fritéza může hřát jinak. Krok 5: Než je květák hotový, na sporáku v kastrůlku necháme rozpustit máslo, kterým na talíři květák i případnou přílohu přelijeme. Přílohu podáváme podle vlastní chuti.

TIP: Nejlepší recepty z horkovzdušné fritézy

Zveřejněno 20. 7. 2023

Poznámka autorky Anna Kocikova

Květák dělám v HF nepředvařený. Růžičky se v rozšlehaných vejcích dobře prolévají lžící po jednom kuse v malé hlubší misce a následně prohazuji ve strouhance, která je v mikrotenovém sáčku. Košťál upotřebíme do polévky, nebo na pomazánku.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Květák z horkovzdušné fritézy

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qxQD7

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Květák z horkovzdušné fritézy

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/qxQD7

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (9)

Hella: Helenko děkuji:-KKvěták byl hezky upečený,ale ne tak moc dozlatova.Někdy fotím manželovým mobilem a mu to fotí až moc barevně:-(

Vypadá velmi dobře dozlatova upečený.<3:-K

Jaromira18: Jarunko,děkuji Ti:-KV tom horku je HF mojí záchranou:-8Neohnu se do normální trouby a na 2 porce jídla je škoda ji vůbec rozehřívat:-)

:yes::yes:Moc se mi to líbí, také moc ráda používám horkovzdušnou fritézu.:-K:-K

Eja57: Ano,Evičko,i na trojobal jsou sáčky k nezaplacení:yes:Jako dítě jsem o prázdninách u babičky hrozně ráda obalovala malinké hříbky z nedalekého lesa:-)Ale to následné smažení jsem babičce teda vůbec nezáviděla:-8

mika59: Eja57: Marie Svarcova: Moc vám všem děkuji za milé komentáře:-8:-K
V tomto hodně teplém počasí se snažím využívat spotřebiče a hrnce u kterých se nemusí stát,hlídat a míchat:-DJen lituji,že jsem si nepořídila HF o něco větší:-(

Skvělé,:yes: taky často HF zaměstnávám:-)

Dovolila bych si upozornit na ten trik v poznámce. Používám i na trojobal, v jednom pytlíku prohodim s moukou, pak v misce vejce a v dalším pytlíku do strouhanky. Geniální, málo práce i nádobí.

Fotka je krásná jako vždy:-K

:-)<3:yes::yes: máš můj obdiv, jak všechnu tu krásu a dobrotu zvládáš, neuvěřitelné a krásné foto:-K

Suroviny:
květák, vejce, mléko, sůl, strouhanka, olej, máslo

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu