Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kuřecí marinovaná plněná prsa

Hodnocení receptu je 5,0 (3×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Marie Svarcova Marie Svarcova

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 40 min

50 min (10 min příprava + 40 min tepelná úprava)

Připravte rodině plněné kuřecí prsní řízky. Jogurt i při krátkém naložení posílí šťavnatost masa. Vhodně ochucená mozzarella zachutná milovníkům tepelně upravených sýrů. Kompletní pokrm s bramborovou přílohou a salátem vytvoří chutný oběd.

Suroviny pro 2 porce

2porce

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 509 kJ /
1 078 kcal
Bílkoviny102,75 g
Tuky70,75 g
Vláknina1,50 g
Cholesterol 395 mg
Sodík 506 mg
Sůl1,25 g
Sacharidy6,72 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Kuřecí prso 1 velké (nebo dvě malá) očistíme, osušíme papírovou utěrkou a od vyšší strany opatrně úzkým, ostrým nožem nařízneme hlubokou kapsu. Krok 2: Mozzarelu nahrubo nastrouháme, smícháme s dvěmi lžičkami jogurtu. Maličko osolíme, opepříme, přidáme růžový pepř, lístečky tymiánu a nasekané lístky petrželky. Promícháme a naplníme otvor v mase, uzavřeme párátkem. Krok 3: Takto připravenou kapsu osolíme a potřeme tence jogurtem za všech stran. V uzavíratelné misce necháme stranou odpočinout cca 45 minut. Pokud máme více času, dáme na delší dobu do chladu. Budeme-li péct, zapneme troubu na 180 °C. Vložíme maso do rozehřáté trouby a upečeme. Krok 4: Lze udělat i v hluboké pánvi rozehřáté na 6 stupeň. Necháme zatáhnout, podlijeme a na 4 stupni pečeme nejprve zakryté 20 minut, poté odkryté necháme zredukovat šťávu. Přidáme lístečky tymiánu. Krok 5: Podáváme s různě upravenýmí bramborami, nejlépe s kaší a nezapomeneme na salát dle vlastní chuti.

TIP: Jak připravit hebkou bramborovou kaši

Zveřejněno 7. 6. 2024

Poznámka autorky Marie Svarcova

Recept vznikl z nutnosti spotřebovat mozzarellu a jogurt. Maso tak bylo krásně šťavnaté a měkké.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí marinovaná plněná prsa

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jR8jP

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuřecí marinovaná plněná prsa

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/jR8jP

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (10)

zdenka.s: :-) Zdeničko, moc děkuji za milý komentář, ale to uděláš i lžící nebo nožem, já používám stěrku z umělé hmoty.:-K Krásný a klidný večer vám všem :-K

Marie Svarcova: teda ta náplň musí být hodně dobrá ,já jsem ještě nikdy mozzarelou neplnila ,ale máme jí rádi ,takže zkusím .A moc se mi líbí ta úprava kaše :yes: Maruško ,Ty to máš všechno tak ,, vymakaný " :-* :yes::yes: Hezký víkend :-K

Anna Kocikova: :-) Moc děkuji Drahuško za komentář a přeji hezký, pohodový večer :-K

Maruško hezky jsi uvařila a i fotka na řezu masa je krásná:-K

RubyRom: :-) Máš pravdu do závitků a roládek se vždy něco najde a pokaždé jsou dobré. :-K Děkuji za komentář a přeji krásný zbytek dne a pohodový večer. :-K

Jarka888: :-) Děkuji za komentář, také koukám zužitkovat vše co jde. :-KKrásný zbytek dne i večer.

Vděčné jídlo, vždy si pochutnáme. :-K:yes::yes:

Toto u nás tiež boduje a doslova so zvyškov surovín, ktoré chladnička dáva. Minule to bola bryndzová kapsa s bylinkami.:-K

zuzi777a: :-) Moc děkuji za komentář a přeji krásný den :-K

Tohle by u nás bodovalo! Jakmile je v něčem sýr, tak dostanu pochvalu!😁

Suroviny:
prsa kuřecí, sýr mozzarella, tymián čerstvý, nať petrželová, sůl, pepř mletý, pepř růžový, jogurt řecký, mouka hladká, ghee,

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu