Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Banánový koláč podle R.Vaňka

Hodnocení receptu je 4,8 (7×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

katyvypl

Snadný

Doba přípravy 40 min Doba přípravy: 10 min Doba tepelné úpravy: 30 min

40 min (10 min příprava + 30 min tepelná úprava)

Využít zralý nebo dokonce přezrálý banán do těsta je skvělý nápad. Moučník získá na vláčnosti a pokud chceme, můžeme díky němu snížit i množství přidaného cukru. Výsledek mile překvapí a žádný banán už není odsouzený k vyhození.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie15 857 kJ /
3 790 kcal
Bílkoviny67,00 g
Tuky128,97 g
Vláknina25,80 g
Cholesterol 777 mg
Sodík 438 mg
Sůl1,59 g
Sacharidy578,60 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Vejce vyšleháme s cukrem. Za stálého šlehání přilijeme olej, zakysanou smetanu a nakonec vmícháme mouku s práškem do pečiva a banány nakrájené na kolečka (zamícháme tak, aby se banány příliš nerozmačkaly a zůstaly v těstě kousky). Krok 2: Těsto nalijeme na plech vyložený pečicím papírem (kdo vymazává máslem, tak formu ještě vysype strouhaným kokosem). Krok 3: Celou plochu koláče polijeme cik cak rozpuštěnou čokoládou a špejlí projedeme, aby vznikl mramorový efekt. Krok 4: Vložíme do předehřáté trouby a pečeme na 180 stupňů asi půl hodiny, dokud koláč nezezlátne. Krok 5: Necháme zcela vychladnout a krájíme na kostky.

TIP: Jak využít banány v kuchyni

Zveřejněno 27. 6. 2015

Poznámka autora katyvypl

V původním receptu je psáno 330 g cukru, ale to si ani neumím představit, i takhle to bylo sladké až dost. Koláč mě velice příjemně překvapil. Je krásně voňavý a vláčný po banánech a čokoláda tomu dodává šmrnc.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Banánový koláč podle R.Vaňka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WRBo

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Banánový koláč podle R.Vaňka

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/WRBo

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (12)

katyvypl: Prosím, jak asi silná kolečka banánů mají být? Banány se v těstě rozpečou? Na řezu nejsou žádné kousky vidět? Prosím, poraďte. Děkuji.

Peču často, je vynikající a jednoduchý. Dávám polevu z hořké čokolády, která chuť banánů ještě zvýrazní. Moc děkuji.

:-)<3:yes::yes: Recept i foto se mi líbí a ještě bych ten cukr víc ubrala asi tak jako Maruška - 170 g je i tak dost. :-K

Měla jsem pár přezrálých banánů a tento recept byl moc dobrou volbou na jejich zpracování. Dala jsem pouze 170 g cukru a jinak vše podle receptu. Moučník je moc dobrý, nadýchaný, vláčný a chutnal celé rodině. Taktéž je nenáročný na přípravu. Za mě 5 hvězdiček a ukládám. :-K

Chutný recept. Moc nám chutnal. Jen jsem přidala více banánů 👌😊

Zrovna nám doma zbývá pár banánů. To bude fajn rychlovka ke kafíčku!

katyvypl: Děkuji za rychlou odpověď. Zdravím. Kája

satelit: Dobrý den, plech jsem použila 35x25 cm.

Mohu se zeptat na jak velkém plechu jste pekla?? Děkuji.

To je krása. Mám recept na banánovou bábovku, tam se ovoce rozmačká, ale máma vždy vzpomíná, že jedna její kolegyně dělala banánový koláč tak, že těstem zalívala špalíčky banánů a recept je ztracen. Toto asi bude podobná krevní skupina, musím zkusit. Koukala jsem i na jiné tvé výtvory a kloubouk dolů, to jsou díla výtvarná. Máš můj obdiv, já to mívám dobré, ale na vystavování by to bylo málokdy:-(

evula: Moc děkuji za milé komentáře u mých receptů. :-K Péct mě začalo bavit na mateřské, moje mamka na pečení nikdy nebyla a tak jsem začínala od nuly - od hrníčkových receptů... :-D Teď už si troufnu na cokoli, každý nový recept je pro mě nadšením a výzvou. :yes:

:yes::-p

Tématické fráze:
bananovy kolac, hrníčkový banánový koláč, hrnickovy kolac s bananem, banánový koláč vaněk, bananova buchta vanek, bananovy kolac recept, kolač z bananového testa, bananovy kolac hrnkovy, banánový dezert, banánová bábovka vaněk, banánové těsto na koláč, bananovy kolac na plech, vlacny banánový koláč, banánový koláč s čokoládou na plech, banánový, koláč s banánem, kolac s celými banány, kolač banan, bananovy kolac hrnickovy, hrníčkový banánový chlebíček

Suroviny:
vejce, cukr, olej, smetana zakysaná, mouka polohrubá, prášek do pečiva, banán, čokoláda hořká

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu