Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kefírové nepečené bábovičky - dia

Hodnocení receptu je 4,9 (14×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Merylas Merylas

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 268 kJ /
303 kcal
Bílkoviny34,52 g
Tuky7,03 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 98 mg
Sodík 254 mg
Sůl0,62 g
Sacharidy25,40 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Mléko si zahřejeme na zhruba 55°C a rozpustíme v něm želatinu, je na to dobrá malá metlička, přidáme trochu nápojového prášku - dle potřeby, necháme taky rozpustit a smícháme s kefírovým mlékem. Můžeme přidat trochu šlehačky, kterou zlehka vmícháme. Krok 2: Malé jednoporcové formičky jemně vymastíme olejem, nalijeme směs a nahoru dáme několik piškotů. Necháme ztuhnout a vyklopíme. Místo formiček se dají použít i dolní části od PET lahví. Když se vymastí, lépe se vyklápějí. Z uvedené dávky jsou tak 3 porce, nebo 4 menší.

Zveřejněno 1. 8. 2008

Poznámka autorky Merylas

Zkoušela jsem nápojový prášek dát do kefírového mléka, ale špatně se rozpustil, tak raději dát rozpustit do teplého mléka. Bábovička na fotce je jak po neštovicích, tak se omlouvám :-)) Kdo není diabetik, tak se dá udělat z ovocného kefírového mléka, které je slazené cukrem, balení má 450 g a dávám 15 g želatiny.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kefírové nepečené bábovičky - dia

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pYQp

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kefírové nepečené bábovičky - dia

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/pYQp

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (27)

Tato dia nádhera mi unikla:-8
Je to moc krásně připravená dobrota,která vypadá opravdu velice hezky:-p:yes::-K

:-K:-K:-K SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER DĚKUJI

Lenka Ulvr. 12. 6. 2011 12:42
Bábovičky nádherné, ale ten "zmatek" v srnčím hřbetu přímo odrazuje od konzumace.

bob1: Dám Ti tady odkaz na kefírové pití a na druhé fotce jsou ty nápoje vidět.
http://www.toprecepty.cz/recept/1832-kefirove-mlek...
Je to něco podobného jako třeba Tang, ale v menším sáčku -zhruba jako šuměnka. Na trhu jsou ale i jiné, od jiných výrobců, tak to půjde zaměnit.;-)

Jaký tam dávaš dia nápoj. Děkuji

spagetka: Děkuji moc:-8 Jsem moc ráda, že rcp nezklamal, ale udělala jsi to úplně po svém:-D:yes: A děkuji za přidanou fotečku, to mě vždy potěší:-K

Jak to že mi tenhle receptík utekl? :-O:-O:-O, páni a já furt hledám něco jednoducchého a dia. Takže dneska je jasný nákup a pokud se povede, dám foto ju? :-p:-p:yes::yes:
A už se mi to chladí - dělala jsem rovnou z dvojnásobný dávky - do srnčího hřbetu a bábovičky, i neztuhnutá směska je velmi jedlá;-):-p. Ten nápoj byl citronový a pomerančový, želatina rovněž pomerančová
Jo, využila jsem náhlé nabídky a diapiškoty s malinovým a pomerančovým želé a jelikož v misce mi nápadně rychle mizí (mám návštěvu ;-)), i když to ještě není tuhé, radši vyfotím ;-)
Merylásku, každopádně zařazuju :yes::yes::yes:

:-O:-p:-K:yes:

Ajo, fotečka by nebyla?;-):-K Taky jsem zvědavá, jesti chutnalo:-8

Super, dělám si kefírek domácí a dia marmeláda už je taky hotová, takže můžu jít na to:yes:

Přesně tak, žádné čudlíky... Kde nic, tu nic.:-D:-D

Pro Maris: končím s kecáním, jdu se chystat...;-) Pa.

To já ale taky ne:-8:-8. Na staré jsem to ještě věděla, ale nějaký čas máme jinou a na té nejsou vidět žádné " čudlíky " a to jsem ztracená;-( TT opravdu nejsem;-(

Se sousedkou cítím, já taky neumím zapnout televizi bez dálkového ovládání...:-8 Fakt.
Opuncie, už víme, proč jsou tvé fotografie tak krásné :-).

Maris, myslím, že ne. Neumí ani zapnout televizi, když jí nejde dálkové ovládání :-D
Elizo, bylo by to smutné, kdybych to neuměla barevně sladit, když se celý život živím jako restaurátor.

Merylas i opuncie, fotky máte nádherné obě dvě:yes:. Opuncie, navštěvuje sousedka taky tyto stránky ?:-D:-D

Opuncie, vždyť je to dokonale sladěné, máš vizuální cit a věř mi, že o tom trochu něco vím...;-) Také nemusím růžové prostírání a ani bych si ho nepořídila, ale tady to funguje a lístek máty jako kontrapunkt! :yes: Tak pryč s přehnanou skromností...:-D

Opuncie:-D:-D:-D Mi se jeví barvy jako velice jemné a decentní. Tak ti nevím.....:-D

Holky nepřechvalte. Je to sfocené u sousedky, které jsem nesla ochutnat a její vkus na barvy je fakt příšerný.

Eli díky:-8, ale musím říct, že mi se opravdu moc a nejvíc líbí od Opuncie:yes: Je moc hezká:yes:

To jsou překrásné fotografie...všechny! :yes:

Opuncie, vypadá to nádherně:yes: Díky za přidané foto a komentář, je fajn že jsi vyzkoušela s čerstvým ovocem:yes:

Merylas, dnes jsem je vyrobila z rozmixovaných jahod a byly báječné. Recept jsem dodržela přesně - jen jsem místo ovocného dianápoje přidala 200g rozmixovaných jahod, 2 lžičky třtinového cukru a 2 lžičky Diachromu. Ztuhlo to bez problémů za tři hodiny (možná i dřív, ale nebyl čas to kontrolovat).

Merylas, myslím, že to musí vyjít, dělávám několik moučníků, kde dávám 10g želatiny na 250ml mléka a dvě ušlehané šlehačky a vždycky to ztuhne perfektně. Ovšem nechávám přes noc. Vyzkouším a určitě dám vědět.
Mně přijde úžasný ten kefír - představa bábovičky z kefíru mi vytváří představu horkého léta, vonící trávy, slunečníku a barevných ubrusů :-). Navíc ty tvoje fotky jsou moc hezké, hlavně ta růžová.

Opuncie, jestli použiješ rozmixované čerstvé ovoce, tak bych dala trošku více želatiny a asi i mléka, aby se měla vůbec v čem rozpustit. ;-) Jak jsem začínala se želatinou, tak jsme někdy jedli z formy i lžičkou, protože směska pořádně neztuhla :-D Jedině pak udělat v nějaké jiné formě, kde se nemusí vyklápět, ale krájet. Je tady více moučníků vhodných na léto, zadej do vyhledavání slůvko - nepeč

Merylas, tak to je recept k nezaplacení, zvlášť bude-li horké léto, kdy máme všichni rádi něco lehkého. Moc se mi líbí! Moc. Zkusím použít místo ovocného nápoje, trochu rozmixovaného ovoce a dám vědět, jak to funguje. Už to vidím před sebou s čerstvými jahodami, borůvkami, s broskví.
Díky a bodík samozřejmě.

:-p:-p:-p:yes:+

Merylas, bábovičky vypadají nádherně! A pro moji dietnější stavu výborný pamlsek :-)Ukládám a opravdu vyzkouším. Bodík:yes: S těmi PET láhvemi je to také dobrý nápad.

Tématické fráze:
vánoční cukroví recepty s fotem, vánoční cukroví s fotem, dia recepty, nepečené cukroví recepty, vánoční cukroví foto, nepečene vánoční cukroví recepty, recepty na vanocni cukrovi foto, nepečené vánoční cukroví recepty s fotkou, dia nepečené cukroví, vánoční recepty s fotem, nepecene vanocni cukrovi, vánoční cukroví recepty foto, dia vánoční recepty, dia vánoční cukroví, vánoční cukroví pro diabetiky, vánoční cukroví recepty s fotkou, dia vanocni cukrovi recepty, nepečené cukroví pro diabetiky, recepty dia, nepečené dia cukroví

Suroviny:
mléko kefírové, želatina prášková, nápoj v prášku dia, mléko, šlehačka, piškoty dia

Přidat fotografie receptu