Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dýňové muffiny

Hodnocení receptu je 4,9 (18×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

aadulka aadulka

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 30 min Doba tepelné úpravy: 30 min

60 min (30 min příprava + 30 min tepelná úprava)

Dýně je univerzální surovina. Můžete ji použít jak do slaných, tak do sladkých receptů, třeba právě do muffinů. Díky dýni budou muffiny krásně vláčné, ideálně sladké a chuťově vyvážené pikantním kořením.

Suroviny pro 12 kusů

12kusů

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie16 043 kJ /
3 834 kcal
Bílkoviny65,53 g
Tuky113,82 g
Vláknina26,37 g
Cholesterol 518 mg
Sodík 3,53 g
Sůl4,82 g
Sacharidy624,57 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 180 °C. Dýni očistíme a nakrájíme na menší kostičky. Krok 2: Dýni dáme na chvíli povařit se lžící cukru a špetkou skořice. Vodu slijeme a dýni necháme vychladnout. Krok 3: Smícháme mouku s kypřicím práškem. V jiné míse smícháme vychladlou dýni, olej, vejce, vanilkový extrakt, koření, sodu a sůl. Přisypeme mouku a lehce mícháme, aby se vše spojilo. Krok 4: Naplníme do formy na muffiny, nebo do jednotlivých košíčků a pečeme 25-30 minut. Propečenost vyzkoušíme špejlí.

TIP: 7 nejlepších receptů z dýně hokkaido

Zveřejněno 4. 11. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dýňové muffiny

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/vZG8

Podobné recepty

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dýňové muffiny

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/vZG8

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (22)

použila jsem špaldovou mouku a i tak jsou výborné

Jsou výborné :yes: do části jsem přidala ještě kakao na kousíčky čokolády ????

Opravdu vynikající. Chutnaly i vybíravému synkovi a manželovi, který není moc na sladké.

Kristýna 28. 10. 2016 13:34
Moc dobré, dala jsem míň cukru a je to i tak mňamka :yes:

Je to opravdu výborné :yes:
Ještě jsem tam přidala hrst lískových oříšků :-)

Ahoj tak budu zkoušet tyto muffinky:-)můu tu uvařenou dýni rozmixovat?Děkuji:-):-K

Aný:prosím jakou mouku bezlep.jste použila. Děuji

Jsou vynikající. Dělám je často v sezoně dýní. Dýně jako taková mě strašně překvapila. Polévka a muffiny jsou z ní prostě super!

Výborné!:yes: pekla jsem je již několikrát a i s bezlepkovou moukou (v rodině máme celiakii) jsou díky dýni parádně vláčné! :-K Vážně skvělý recept, doporučuji, přidávám nasekané mandle. :-p ;-)

Muffinlover 14. 2. 2014 23:10
Jsou vážně super, díky za recept!

jsou super :-p:-))

opravdu vynikajici, dik za recept

pidalka87: Já dělám z oranžového Hokaida ;-)

Můžu se zeptat, z jaké dýně jste muffiny dělali?

Děkujeme za skvělý recept , na podzim jsem zkusila a překvapily nás , jak byly skvělé!!!:yes: Děkujeme Zuzana a spol.

Díky všem za pěkné komentáře :-K

Právě jsem je dala do trouby, těsto je super, má krásnou zajímavou barvu... Moc se těším, až je zbaštíme, určitě je budeme mít na Halloween party ;)

Dneska jsem je pekla, moc nám chutnaly a všem doporučuji! :yes:

Aj ja si myslím, že sú krásne a musia byť skvelé!

:yes::-p moc pěkné:-K

:-KVelice pěkné:yes::yes:+

for poznámka u receptu:
Vypadají nic moc jo? To bych teda chtěl vidět jak vypadají ty super ;-) Jsou luxusní :yes::yes::yes:

Tématické fráze:
dýňové mufiny, dýnove mafiny, muffiny halloween recept, dynové recepty, mufiny z dýně, mufiny dýnové, slané dýňové muffiny, dýňový mufin, halloween muffiny, dýňové maffiny, dýňový mufíny, muffiny z hokaida, muffiny halloween, dýnovy džus, mufiny z hokaida, muffiny recept, helloween muffiny, muffiny na helloween, mafiny z dyne, muffiny na halloween

Suroviny:
mouka hladká, kypřící prášek do pečiva, dýně, olej, vejce, skořice, zázvor, koření hřebíček, ořech muškátový, extrakt vanilkový, cukr krupice, soda jedlá, sůl

Přidat fotografie receptu