Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Semínkový chléb Vikina

Recept nikdo nehodnotil, buďte první

Ohodnotit

Buďte první kdo ohodnotí recept

Vikina

Středně náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie8 479 kJ /
2 027 kcal
Bílkoviny63,58 g
Tuky26,97 g
Vláknina21,24 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 6,42 g
Sůl16,00 g
Sacharidy371,76 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Ze všech surovin uhněteme těsto, pak přidáme semínka a necháme vykynout. Krok 2: Z těsta tvarujeme 2 bochníčky a na plechu vyloženém pečícím papírem a posypaném hladkou moukou je necháme dokynout. Krok 3: Semínkový chléb potřeme osoleným mlékem, posypeme semínky a pečeme při 220°C asi 15 minut. Krok 4: Pak kůrku znovu potřeme mlékem a dopečeme při 175 °C asi 40 minut. Krok 5: Upečený semínkový chléb znovu potřeme mlékem a necháme vystydnout. Semínkový chléb jíme podle libosti.

Zveřejněno 4. 3. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Semínkový chléb Vikina

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/369Q

Další recepty

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Semínkový chléb Vikina

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/369Q

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (6)

Semínkový chléb vikinga mi moc chutnal :yes:

Dneska jsem vyzkoušla, má nádhernou barvičku. Až vychladne, tak se do něj hnedka pustíme.;-)

Měla jsem ho napsaný ve svých receptech takhle:-)Jen jse ho zkopírovala. Ale určitě ho vyzkoušejte, je výborný.
:yes: Jiný už nedělám.

taky se mi to zdá srozumiltelně napsaný:-)

Proč zmatek?

Docela zmatek v popisu surovin, nešlo by to napsat jinak prosím:yes:?

Tématické fráze:
semínkový chléb, semínkový chleba recept, proč překládáme těsto na chleba, semínkový chléb na plech, seminkove chleba, semínkový chleba, seminkovy bezlepkový chléb recept, chleb wiking, semínkový chleb s moukou, recepty bezlepkový chléb seminkovy, bezlepkový semínkový chléb z pekárny, posypaný chléb, chleba wiking, recept semínkovy bezlepkový chleba, chleba semįnkový, recept na seminkovy chleba, recept na semínkový chléb, chleba semínkový recept, bezlepkovy seminkovy chleb, dýnová semínka do chleba

Suroviny:
semínka dýňová, semínka slunečnicová, mléko, voda, olej, sůl, ocet, cukr, mouka hladká, mouka celozrnná, droždí, kmín drcený

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu