Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Kuře na kysaném zelí

Hodnocení receptu je 4,1 (3×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

gurmanka

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie11 319 kJ /
2 705 kcal
Bílkoviny169,40 g
Tuky207,18 g
Vláknina18,78 g
Cholesterol 470 mg
Sodík 6,87 g
Sůl17,00 g
Sacharidy35,25 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Plech jemne potrieme olejom a naň rozložíme vyžmíkanú kyslú kapustu. Rovnomerne ju potrieme smotanou, naukladnáme cesnak a navrch uložíme kuracie kúsky (kožou nahor), ktoré sme si vopred nakorenili a nasolili. Krok 2: Prikryjeme alobalom a pečieme na 170-180°C prikryté asi 40 minút, pokiaľ sa nám kura nezatiahne a nepodusí (ak by kapusta so smotanou pustila počas dusenia veľa vody tak ju odoberieme lyžicou preč – nemá to plávať v šťave). Krok 3: Potom odokryjeme, porozkladáme cibuľu a dopekáme, pokiaľ sa kura neupečie – asi 20-30 minút. Krok 4: V priebehu dopekania to sem tam pozrieme, aby cibuľa nehorela – môžeme ju sem dam trochu pootáčať, alebo aj schovať pod kura. Hotové jedlo podávame s varenými či pečenými zemiakmi alebo len s chlebom.

Zveřejněno 7. 5. 2011

Poznámka autorky gurmanka

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuře na kysaném zelí

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Wwx4

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Kuře na kysaném zelí

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Wwx4

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (4)

...vyžmýkanú...

Dovolím si přidat foto a plus. Měla jsem to bez přílohy a už dlouho jsem to nedělala, ale je to fakt skvělé:-p

Také přidávám samozřejmě bodík ;-)

Dobrý den,tak jsem včera připravila kuřátko dle Vašeho receptu a moc jsme si na něm pochutnali :-p.Kysaného zelí jsem měla jen půl sáčku,tak jsem přidala malou sklenici červeného sterilovaného a i tak to bylo dobré :-8 Určitě zopakuji :yes: Přidávám foto ;-)

Tématické fráze:
kuře na kysaném zelí, kuře na zelí, kuře na kyselém zelí, kuře na s kysanym zelim, recepty kuře, pečene kuře na kysaném zeli, kysane zeli recepty, kysané zelí recept, kuře pečené na kyselém zelí, kuře recepty, recept kuře na kysaném zelí, recepty z kysaného zelí, kuřecí na kysaném zelí, kure na kys.zeli, recept na kuře, kysane zeli, kuře na červeném zelí, recept kuře na zeli, kuře a kysané zelí, recepty s kysaným zelím

Suroviny:
olej olivový, zelí kysané, smetana kysaná, stehno kuřecí, sůl, koření grilovací, kmín celý, česnek, cibule bílá

Přidat fotografie receptu