Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Rychlý jablkový koláč s čokoládou

Hodnocení receptu je 4,8 (14×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Janja

Snadný

Doba přípravy 45 min Doba přípravy: 15 min Doba tepelné úpravy: 30 min

45 min (15 min příprava + 30 min tepelná úprava)

Výborný a rychlý koláček, který je plný jablek a voní po skořici. Těsto stačí smíchat v míse a vylít do koláčové formy, poklást jablky, přelít marmeládou s máslem a upéct. Domov vám provoní úžasná vůně a za necelou hodinu bude moučník na stole.

Suroviny pro 1 kus

koláčová forma o průměru 28 cm

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie10 384 kJ /
2 482 kcal
Bílkoviny38,55 g
Tuky117,92 g
Vláknina22,50 g
Cholesterol 300 mg
Sodík 658 mg
Sůl1,79 g
Sacharidy305,38 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Do mísy nasypeme mouku, prášek do pečiva, přidáme špetku soli, moučkový cukr, vejce, olej a jogurt. Vymícháme těsto. Krok 2: Těsto vlijeme do vymazané a vysypané koláčové formy. Jablka oloupeme a nakrájíme na plátky, které rovnoměrně poskládáme na povrch těsta tak, aby bylo těsto přikryté. Posypeme mletou skořicí a vanilkovým cukrem podle kyselosti jablek - pozor, použijeme ještě marmeládu. Krok 3: V hrnku rozehřejeme lžíci másla, přidáme lžíci marmelády a lžíci vody. Rozmícháme v řidší kašičku. Kašičkou pokropíme jablka. Krok 4: Dáme péct do vyhřáté trouby na 160°C. Když je okraj těsta žlutohnědý, je koláč hotov. Trvá to asi 30-40 minut. Krok 5: Koláč necháme vychladnout, poté hustě křížem krážem polijeme rozpuštěnou čokoládou. Koláč je výborný vychlazený.

TIP: Oblíbené jablečné moučníky

Zveřejněno 8. 2. 2012

Poznámka autorky Janja

Toto těsto je univerzální i pro ostatní druhy ovoce. Někdy můžete přidat do těsta kokos, rozinky máčené v rumu nebo jablka posypat před pečením sekanými ořechy. Fantazii se meze nekladou a pokaždé je koláč jiný. A jablka jsou celoročně dostupná.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlý jablkový koláč s čokoládou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/4460

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Rychlý jablkový koláč s čokoládou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/4460

Marie

Komentáře (9)

Výborný koláček!! <3 Jsem moc ráda, že jsem jej vyzkoušela. :yes: Děkuji za recept, píšu si a určitě budu píct častěji. :-8 A jak je uvedeno v poznámkách, jednou přidám kokos, jindy ořech, nebo rozinky. <3 A ta marmeláda na vršku, to je mňamka!! <3

dexulka: Děkuji za komentář :-) Vložila jsem recept na koláč ze stejného (mnou velmi oblíbeného a rychlého) těsta s hruškami a džemem.....

Zdravím.Dnes jsem vyzkoušela tenhle koláč, který vypadá velmi lákavě.Dala jsem jablka a hrušky na osminky na střídačku a zasypala sekanými mandlemi a ořechy.Krásně to voní máslem a skořicí, tak už ani nebudu dávat čokoládu.Věřím, že bude dobrý i tak.Už se těším, až vychladne a zakrojím kousek ke kávě ;-) Zatím posílám bod i foto :yes:

holky, podělte se o bodík:-D autorka rcp za recept:-D a ta druhá:-8 za krásné foto:-K;-):yes:

:-p;-):yes: 7+ Mám tady vnučky a koláček jim moc chutnal. Nahoru si daly šlehačku a měsíčky jablek :-p Přidávám foto.

Jablek máme dost a často je k pečení používám, recept ukládám a určitě vyzkouším.:-p:yes:

Janja, vítej na Topreceptech;-):-K:-K:-K. Fajný koláček, taky se mi moc líbí:-p

Páči sa mi tvoj receptík...:yes: ukladám na vyskúšanie.

Janjo, vítám tě v naší Topkové rodině jako nového a dalšího člena a přeji ti, aby se ti s náma a s recepty tady líbilo;-)
Jablkových koláčů není nikdy dost a jablíčka jsou trvale, proto ti dávám 1. bod jako nové:yes:

Tématické fráze:
jablkový koláč s cokoladou, čokoládový koláč s jablky, rychlý jablkový koláč, rychlý čokoládový koláč, rychly kolač s jablky, koláč s jablky a čokoládou, jablkovy kolac, rychlý koláč s čokoládou, jablkovo čokoládový koláč, rychlý jablečný koláč, kolac s cokoladou, rychlý jablkový koláč s cokoladovou, rýchly koláč, olejový koláč s jablky, čokoládový jablkový koláč, jablečný koláč s cokoladou, kolac s jablky, rychlí čokoládový koláč, jablkovy cokoladový kolac, jablkový koláč rychlý

Suroviny:
jogurt bílý, cukr moučkový, olej, vejce, mouka polohrubá, kypřící prášek, sůl, jablko, máslo, voda, marmeláda jablečná, skořice mletá, cukr vanilkový, čokoláda na vaření, tuk, mouka polohrubá

Přidat fotografie receptu