Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Maková roláda s tvarohovou náplní

Hodnocení receptu je 4,7 (15×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Monca.H. Monca.H.

Snadný

Doba přípravy 50 min Doba tepelné úpravy: 50 min

50 min (50 min tepelná úprava)

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie14 010 kJ /
3 349 kcal
Bílkoviny76,82 g
Tuky184,31 g
Vláknina11,46 g
Cholesterol 1,45 g
Sodík 485 mg
Sůl1,00 g
Sacharidy339,90 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Žloutky vyšleháme s polovinou cukru (60 g) do pěny. Krok 2: Z bílků a zbylého cukru ušleháme pevný sníh. Krok 3: Obě hmoty spojíme, vmícháme prosátou mouku a jemně namletý mák. Krok 4: Hotové těsto rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem. Krok 5: Pečeme v předehřáté troubě při 200 stupních asi 12 minut. Krok 6: Po upečení piškot otočíme na lehce pomoučněnou utěrku a necháme ho vychladnout. Krok 7: Potom pomalu a opatrně odhrneme papír. Krok 8: Máslo vyšleháme s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny. Krok 9: Postupně přidáme tvaroh, který musí mít pokojovou teplotu, aby se náplň nesrazila. Krok 10: Piškotový korpus potřeme nejprve jahodovou zavařeninou a pak tvarohovou náplní. Krok 11: Pomocí utěrky stočíme do rolády, zabalíme do alobalu a pevně utáhneme, aby roláda zůstala kulatá. Krok 12: Dáme do chladničky asi na hodinu ztuhnout. Krok 13: Po ztuhnutí rozbalíme z alobalu, nakrájíme na porce a pocukrujeme.

Zveřejněno 10. 3. 2012

Poznámka autorky Monca.H.

Dala jsem 250 g nízkotučného tvarohu ve vaničce,takže mi zbylo i na potření zevnějšku rolády.Nakonec jsem ji posypala mletými oříšky a barevnými kuličkami od Dr. Oetkera. Postup jsem nedodržela přesně, ale vám jsem ho radši opsala-roládu jsem ještě hodně teplou stočila s peč. papírem, ale vrchní maková krustička mi popraskala,pak jsem papír sundala a normálně potírala :).Příště zkusím přesně dle návodu..bála jsem se,že by mi potom při stáčení celá popraskala :/.

-Recept je z časopisu Rytmus života-Kulinářský speciál Nejchutnější recepty číslo 1, leden 2012

- jeden kousek má asi 1130 kJ,tj. 269 kcal

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Maková roláda s tvarohovou náplní

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NpRp

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Maková roláda s tvarohovou náplní

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/NpRp

Komentáře (21)

Tuto roladu jsem udělala Zdenicce k svátku(má ráda mák ).bohužel jsem neměla tvaroh tak jsem použila vanilkovy krém od Etkra.byla moric dobrá díky za recept a posílám bodiky.dovolím si přidat foto.:-p

denisa007: To je paráda!! :-) Děkuji za komentář a vyzkoušení..moc mě potěšilo,že se u vás roládka ujala ;-) :yes:

super, upekla jsem jí a říkala jsem si paráda, tak to na chvilinku vydrží :-) a druhý den nebyl ani jeden kousek :-) tak dnes až přijedu z práce upeču znova. moc děkuji za recept výborná roládka!!!!:-*:-K:-K

Dasa000: TO JSEM HROZNĚ RÁDA ;-):-):-K

Monca.H.:Ahoj Mončo,není zač,já děkuji,že roláda byla moc dobrá:-K:yes::yes:

Dasa000: Jsem moc ráda,že chutnalo a díky za krásnou fotečku!
(Dasa mi psala do zpráv,proto tu od ní není komentík)

Marcela79: Není ani suchá,ale ani "mokrá"..je tak akorát.Marmeláda s tvarohem tomu dodávají tu správnou vlhkost;-):yes:

Marcela79 11. 3. 2012 19:48
Chtěla jsem se zeptat,jestli není roláda s mákem moc suchá??

Všem velice děkuji za pochvaly a kladná ohodnocení :-):-);-):-8

Netradiční, ale krásné;-);-);-)

krásne...:yes:

:-p;-):yes: +:yes:

To je dílko jako z cukrárny! Parádní. . . :-p:-K:yes:+

:-KRoládka je krásná -chuť máku prostě miluju a ten tvaroh k tomu:-!:-!,asi jste si moc pochutnali.:-OPosílám bod a mlsně se olizuji.:-*:-*

:-K:yes::yes:

DÍKY!! :-):-p;-)

Roláda se ti povedla;-):yes:+1

:-p mňamka:yes::-K

Nadja: Díky, mák a tvaroh je výtečná kombinace a jahodová marmeláda tomu dodává chuťově dost velký šmrnc!:-)

zizala: Děkuji ;-):-K

Pěkná roláda :yes:

:-p Moc hezká roláda, piškot s mákem bude určitě mňamózní. A tvarohovou náplň my můžeme.
:yes: bodík je zasloužený :yes:

Tématické fráze:
piškotová roláda s tvarohovou náplní, náplň do rolády, maková roláda s tvarohem, náplně do rolád, makova.rolada, tvarohova rolada, maková roláda s tvarohem a povidly, roláda s tvrohovou náplní, rolada s makovou naplni, recept na makovou roladu, náplně do rolády, náplň do rolády tvaroh, náplň do piškotové rolády, maková piškotová roláda, recepty z tvarohu, náplně do piškotové rolády, maková náplň s tvarohem, rytmus života 2012 recepty, maková náplň recept, recept na roládu s tvarohem

Suroviny:
vejce, mák mletý, cukr moučkový, mouka polohrubá, máslo, cukr moučkový, cukr vanilkový, tvaroh měkký, kompot jahodový, cukr moučkový

Přidat fotografie receptu