Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jablíčková rychlovka

Hodnocení receptu je 5,0 (86×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Charlize

Snadný

Doba přípravy 35 min Doba přípravy: 20 min Doba tepelné úpravy: 15 min

35 min (20 min příprava + 15 min tepelná úprava)

Jablečný nepečený dort zbožňují bez výjimky malí i velcí. Je tak trochu retro, ale svou chutí vás zaručeně vrátí do dětských let. Recept je velmi jednoduchý, rychlý a zvládne ho opravdu každý.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie8 425 kJ /
2 014 kcal
Bílkoviny12,50 g
Tuky24,15 g
Vláknina29,76 g
Cholesterol 0 mg
Sodík 87 mg
Sůl0,10 g
Sacharidy400,85 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Opraná, oloupaná a nastrouhaná jablka svaříme s vodou asi 5 minut, aby trochu změkla. Krok 2: Pudinky smícháme s 12 lžícemi vody a vlijeme do jablíček. Přidáme skořici, rum a šťávu z citronu. Mícháme a povaříme do zhoustnutí. Krok 3: Na malý plech naskládáme řadu sušenek, na ní dáme ještě teplou směs jablek, položíme další vrstvu sušenek a zase vrstvu jablek, nakonec řadu sušenek. Krok 4: Lehce polijeme rumem a potřeme ušlehanou šlehačkou, posypeme kakaem nebo nastrouhanou čokoládou. Krok 5: Dáme vychladit do lednice, nejlépe pár hodin.

TIP: Jak využít BeBe sušenky ve sladké kuchyni

Zveřejněno 13. 3. 2012

Poznámka autorky Charlize

Kdo nechce přidat rum do jablíček, může přidat meruňkovou marmeládu pro lepší chuť.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jablíčková rychlovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/x9x9

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jablíčková rychlovka

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/x9x9

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (54)

Vladimír: To se peče?! Pochopila jsem, že se jen nechá vychladit v lednici.:-(

Dezert opravdu výborný:yes::yes: jen místo dortove formy jsem dala do sklenic jako poháry :-):-)

Opravdu vyborna...jen jsem trochu ubrala na cukru a misto 2 slehacek navrch jsem smichala jednu slehacku a jednu zakysanou smetanu a bylo to super :yes:

Opravdu velice moc dobrý recept. U nás máme rádi jablíčka, tak není co řešit. Děkuji moc. :yes::yes::yes:

Právě se mi chladí v ledničce. Ujídala jsem sušenky,vylizovala z hrnce zbytek jablek z pudinkem a nakonec jsem se zaplácla šlehačkou protože mi zbyla...a už se nemůžu dočkat až se to pořádně vychladí <3:-)

Dělala jsem tento zákusek o víkendu a za mně 1*:-*

Určitě vyzkouším,vypadá luxusně :yes:

Ráda by jsem byla kdyby ste mi tak jako do nedávna posílali na email aktuelní recepty na vaření.Poradte prosím kam mám tento požadavek napsat:Email:mmmed@seznam.cz

robila som, je výborný:yes:

Chytrolína 27. 1. 2016 19:02
Pudink (jakýkoliv) nejde s jablečným pyré vůbec dohromady. Proto jej nahrazuji dortovým želé. Nejen já, ale všichni konzumenti zatím kladně hodnotili a pudink následně zavrhli.

Vladimír 8. 5. 2016 15:25
Chytrolína: Chytrolínko nejlepší je jablíčka nastrouhat,smíchat s pudinky a cukrem,dát na sušenky=ono se to nádherně upeče i tak nádherně:-K:-K:-K

Jablečňák je výborný moučník, jen bych ho nenazvala rychlovkou. Ta doba, než okrájím 1 kg jablek.... A pak ještě nechat alespoň půl dne odležet.

Je to vynikající rychlovka,dávám za jedna, až na ten pudink, rozhodně dávám český pudink, Oetkera nemohu ani cítit.:-p

Baška-Babuľka 13. 11. 2015 15:55
Folleta:Tých 15 Dg cukru som dala hneď na začiatku do jabĺčiek s vodou a podusila....proste je v tej celej zmesi, keď sa tam pridajú aj pudingy, rum, škorica........

vypada to bajecne, jen se chci zeptat jaky a kam se dava cukr :)
diky

Recept vypadá lákavě...určitě vyzkouším... Nezkoušeli jste někdo nahradit jablka hruškami? :-)

Alalka: píše se "povaříme do zhoustnutí" - takže určitě normální pudink;-)

Mám dotaz, ten puding se dává obyčejný nebo je to ten, co se nevaří (když je od Oetkera)? Budu dělat buchtu do práce a nechci nic zkazit :)

Jaroslava Svobodová 7. 11. 2015 16:52
lidi, co mi to děláte...te´d jsem vypila kafe....a nic k tomu..., díky za tip, vypadáa asi i chutná luxusně...:yes:

Gaba:Určitě se to dostatečně nacucne a BeBe změknou.:-)

Můžu se zeptat? jsem amatér :) :D ....nebudou ty sušenky tvrdé? nebo se nacucnout těma jabkama? :)

Jaroslava Štýbnarová 16. 10. 2015 06:32
výborné

kdyby mi to někdo udělal, tak bych to taky pochválil ... vypadá super. :-)

už se na to chystám a těším:-))

Já používám piškoty.

Lenka Vojtušová 4. 10. 2015 21:56
túto chuťovku poznám aj robievam výborná:-K:-K:-K

Jedním slovem vynikající :yes:. Výborná a osvěžující rychlovka :-). Kombinovala jsem světlé a tmavé BEBE sušenky. Bodíka jsem už dala předtím, tak teď jenom fotečka ;-).

poradím z mojej skúsenosti... do jablk možno pridať jahody (trebárs mrazené), aspoň za hrsť, dve.. krásne voňajú a zafarbia jablčka do červena, chutia tiež výborne

:-KSuper nápad,mám ještě zbytek jeblek,tak vyzkousím,ale s piskotama,ty jsou doma:-)Dávám bodík:yes:

moc dobrý moučníček a bez práce :-K

Opravdu výborná věc, dělám dnes znovu:yes::yes::yes:

Jen jsem si pomlaskla:-p Jablecnak mame radi. Delam jen obyc verzi, ale tahle pro dospelce s rumikem. . .to zni dost dobre:-p:yes:

Recept znám, jen s piškoty:yes::yes:s bebéčky zajímavá obměna;-) Ta fotka je fakt skvělá:yes::yes:

Byla to rychlovka, ale tuze dobrá!!:yes::yes::yes:

Výborná rychlovka a vypadá to moc hezky. Já jsem jablečnou náplň už připravovala podobně, jen místo oplatků jsem použila piškoty, ale oplatky jsou také dobrý nápad, chuť Be-BE je také moc dobrá.:yes:+...bodík jsem dala dřív

Drahuška 14. 3. 2012 12:50
Už není a jen se zaprášilo :-K:yes::-)

Krásná rychlovka! ;-):yes: Znám něco podobného s piškotovým těstem. . . Ale tohle bude jistě rychlejší :-)):yes:+

Hned bych si tou vidličkou odkrojila a snědla! Dnes MUSÍM udělat!!!! :-D:-D Bodík letí...:yes::-K

WOW :-Oto ja teda super parádní moučníček:-p:yes:

Moc krásné:-K+14:yes:

;-)nádhera:yes::yes:

Máš krásne fotky. Ty si profík?
Niečo podobné poznám s piškótami, je to vďačné.:yes:

Nádhera :yes:

Koupím sušenky a hned to vyzkouším. Moc pěkné:-p:-K:yes:

:-p:-p:yes:

moc se mi líbí tvůj receptík, proto bod, vyzkouším:-p:-p:-)):yes::yes::-K

Načíst další komentáře (8)

Tématické fráze:
jablíčková buchta, jablečná rychlovka, rychlovka z jablek, výborná rychlá jablečná buchta, rýchlovka, jablková rychlovka, sladká rychlovka, jablečná buchta nepečená, rychlovka pro návštěvu, jablíčkové sušenky, rychlovky z jablek, rychlovka z jablícek, nepečeny dort z jeblek, jablickova marmeláda, vyborna jablickova buchta, jablečný rychlovka, jablíčková pochoutka, nepecena jablecna buchta, jablíčkové recepty, jablickova buchta s pudinkem

Suroviny:
jablko, voda, cukr, pudink vanilkový, sušenky bebe, skořice, rum, šťáva citronová, smetana ke šlehání, kakao

Přidat fotografie receptu