Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Lutyšská káva

Hodnocení receptu je 4,2 (3×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Lendiiik Lendiiik

Snadný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie1 830 kJ /
437 kcal
Bílkoviny3,60 g
Tuky45,00 g
Vláknina0,00 g
Cholesterol 150 mg
Sodík 45 mg
Sůl0,15 g
Sacharidy4,50 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Připravíme kávu obvyklým způsobem - extrakt zalijeme 4-6dl téměř vařící vody a necháme vychladit. Rozdělíme do vyšších sklenic, přidáme zmrzlinu a ozdobíme šlehačkou, posypeme čok.kávovými zrny.

Zveřejněno 6. 8. 2009

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Lutyšská káva

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/rRXp

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Lutyšská káva

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/rRXp

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (31)

:-D:-D:-D

Sodovka, děkuji, jenom aby mi to nevlezlo moc do hlavy a začnu pak vkládat třeba jednou vodu se sirupem jahodovým, pak malinovým atd. To bude bodíků:-D:-D

Iriska, válím se smíchy:-D:-D:-D. Vystihla jsi to bezvadně a vtipně :-)):yes: Navrhuji ti řád vtipně vařečky:-))

Iris, však píšu, že se bazalka uběhá;-)

Hlavne, že sa bavíme...
Počkáme na čajíčky...ale kávičiek je ešte kopec...:-D

Irisko, Magdalenko a my jsme z toho všichni GOGO :-D

Iris::yes::yes::yes::-):-):-)

Ono je to stejně divné. Lendiiik píše recepty a neodpovídá, bazalka zase jenom odpovídá a nepíše recepty. No to je fakt zajímavé. Že by to bylo jak s těmi policajty? Jeden umí číst a druhý psát.:-S:-S

Ajo, ty nás děsíš :-O:-D, ale jinak díky:yes: Suroviny i postup jsou do puntíku opsané :-((:no:, ani se nedala tu práci napsat recept svými slovy.

aja...dakujeme za upozornenie

Na googlu jsem našla pár odkazů na Lutyšskou kávu. Pokud autorka postupuje např podle jednorožcovy kuchařky http://kucharka.jednorozec.cz/index.php?action=vie... , čeká nás mnoho dalších káviček.

Každý sme nejaký...mňa nefér hra až bolí.

To musí byť mňamka:yes:

Já se teda obávám že ty pravidla nedodržují ani jiní, co vkládají hodnotnější recepty, protože podle toho by pak jenom uvedení zdroje nestačilo, ale musel by být souhlas.
A taky myslím, že podobně přínosné recepty vkládají i zdejší služebně starší uživatelé, kteří si za to pak dávají palce nahoru. Takže se mi to sice taky nelíbí, co vkládá Lenka, ale zameťte si někteří nejdřív před svým prahem...

Neviem, ako vyzerajú kávové zrná v Belgicku, nevidela som ich. Ale na obrázku to vyzerá ako naša čokoládová ryža na ozdobu zákuskov, tôrt a pod.
Inak džango má pravdu, túto kávu dostať všade, len u nás sa predáva v cukrárňach a reštauračných zariadeniach pod názvom Ľadová káva. A na vrchu je nasypaná tá čokoládová ryža.

já si myslím, že kávová zrna čokoládová JSOU podstatná v tomto receptu - bo jak jste zde zmínily, milé dámy, je Lutych Belgie a co se Vám vybaví - ČOKOLÁDA :-! Tak milá Bazalko je vhodné dělat recept jak se má :-! Jinak je to kafčo, které dělá každá hospoda :-(

Ten recept je myslím pěkný a víc k tomu není co dodat. :-):yes:

Bazalka, autorka receptu súťaží o hodnotné ceny. A Ty veľmi pozitívne hodnotíš jej recepty, ich kvalitu ja teraz nebudem rozoberať, samozrejme je to Tvoja vec...Zaujalo ma, že sa veľmi nezameriavaš na iných autorov.
A tu je niečo z pravidiel:
Účastník soutěže se zavazuje, že je autorem všech svých přidaných receptů a fotografií, nebo že získal povolení od autora k uveřejnění danného receptu nebo fotografie na portálu www.toprecepty.cz. Fotografie ani recepty nesmí být zkopírovány z žádné jiné stránky, časopisu, knihy ani blogu bez souhlasu autora.

To len tak mimochodom. Ale Teba zaujíma len recept, "nic jiného".

Ale nepovídej!!:-)), bazalko, ty se uběháš, co? :-D:-))Přeber si to, jak chceš

Magdalenko, to nevím a nepátrám po tom. Zajímá mě recept a ten hodnotím. Nic jiného. :-)

Bazalka ja hovorím o OPISOVANÍ, nie o zdobení...

Magdalenko, myslím, že zrovna ta čokoládová zrna nejsou tak podstatná, protože jsou jen na ozdobu. Lenka použila jiné zdobení. Já s tím nemám problém. :-)

Bazalka, autorka pridala recept, hovorí o čok. kávových zrnách, ktoré zrejme ani nevidela. V pravidlách súťaže je všeličo, aj to, neopisovať z iných webov.
Googliť viem.

Magdalenko dej si do googlu "lutyšská káva" a vyjede Ti receptů spousta:-)

Bazalka a nevieš, odkiaľ autorka čerpá tieto recepty? Že to zrejme opísala aj s tými "čok. kávovými zrny"? Mohla by si to prípadne doplniť.

Je to klasický recept a jmenuje se "Lutyšská káva" podle belgického města Lutych. A je moc dobrá. :yes::-)

maris - bingo :yes:tomu odpovídají ta čokoládová kávová zrna, která ale na foto nevidíte ;-)

Jani, tady se jedná asi o Lutych - město v Belgii ;-)

A JAni - Lotyšskou kávu tedy znáš? Poděl se ;-):-D

tak jsi jí právě poznala :-D:-D

Načíst další komentáře (1)

Tématické fráze:
kávová zrna z mila řezů, katarinka dorty s nápadem, řezy z bb sušenek, káva recepty, ladova kava recept, kávová zrna ze sušenky mila, recepty z belgie, čokoláda na zdobení kávy, kávová zrna řezy mila, kávová zrna s mila řezy, recept na kávová zrna, časopis katarinka, časopis katarínka dorty s nápadem, káva ze sodovky,, vtipně o kávě, káva ze sodovky, recepty na dobrou kávu, kávová zrna mila řezy, google obrázky káva, kávová zrna v čokoládě recept

Suroviny:
káva instantní, zmrzlina vanilková, smetana ke šlehání, cukr, čokoládová kávová zrna

Přidat fotografie receptu