Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jumboli

Hodnocení receptu je 4,2 (4×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Lilith-Isa Lilith-Isa

Snadný

Suroviny pro 6

6

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie21 454 kJ /
5 128 kcal
Bílkoviny366,62 g
Tuky257,41 g
Vláknina31,14 g
Cholesterol 940 mg
Sodík 8,25 g
Sůl19,67 g
Sacharidy324,15 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Těsto:
Z 50 ml vlažné vody, cukru a droždí si uděláme kvásek. Do mísy dáme mouku a sůl, přidáme kvásek, zbylou vlažnou vodu a olej. Vypracujeme těsto a necháme vykynout. Pak vyválíme na větší placku. Krok 2: Náplň:
Uzeninu, papriky, chilli, cibuli si nakrájíme na kostičky. Smícháme s mletým masem a okořeníme. Necháme odležet (nejlépe přes noc). Masovou směs dáme do pekáče a necháme cca 30 minut zakryté předpéct. Krok 3: No rozválené těsto poklademe na plátky nakrájenou mozzarellu, na ni masovou náplň, navrch pokryjeme plátkovým sýrem. Zbabalíme jako kapsu a pečeme na 180-200 °C cca 20 minut. Po upečení potřeme rozpuštěným máslem.

Zveřejněno 25. 1. 2013

Poznámka autorky Lilith-Isa

Vyzkoušet tenhle recept mě napadlo po shlédnutí jednoho dílu pořadu Vášnivý jedlík, jen jsem si recept upravila podle svého. Jumboli je plněná pizza, ve Vášnivém jedlíkovi recept na těsto neuvádějí, tak jsem použila těsto na pizzu, které normálně dělávám.

Jenom mi trošku nevyšel ten tvar kapsy, ale chuťově výborné. :)

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jumboli

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/nJz5

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Jumboli

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/nJz5

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Komentáře (14)

Lilith-Isa: Děkuji, moc hezké video - co takové sázky dokáží. Ke konci mu to už asi lezlo i ušima.

Nadja:http://www.youtube.com/watch?v=lVVTuynjPTk to je ten díl pořadu,bohužel jsem ho nenašla v češtině,ten máme jen na dvd.

Lilith-Isa: Jestli se nerozdělil, tak to nebyl vášnivý jedlík, ale pořádný žrout.

Nadja: U nás z toho byl oběd a večeře a manžel ještě druhý den dojídal. :-) A v tom pořadu toho bylo 2,5 kg a moderátor to snědl tuším celé sám :-D

Lilith-Isa: :-O To je tedy pěkná porcička - pro hodně velkou rodinu.
:-S Název jsem nikdy neslyšela, tak mě zajímalo, z čeho vznikl, a to je vše.
Alexiss: ;-) Názvy, které se dnes už běžně používají (pesto,...) samozřejmě není třeba vysvětlovat.

Nadja:Ale to nejde přece přeložit,je to taková hezká slovní hříčka.U spousty jídel by měl český název několik slov,běžně se nepřekládají(pesto).Jinak jsem velký zastánce češtiny a hlídač pravopisu,třeba z nápisu "shop" nad venkovským krámkem jdu vždycky do vývrtky.Jumboli se mi ale líbí,je to vtipné. :-)

Nadja: Náplň pálivá je a celé jídlo má cca 2kg ;-) A pokud to vyložene potřebujete do detailů zkoumat,tak si jej upečte a udělejte si obrázek sama :-)A jestli vám je trnem v oku název,tak je to čerpáno z Amerického seriálu a opravdu mě nenapadlo překládat si to do češtiny!:-)

Krása, mám chuť :)

Pokud si pamatuji ze zeměpisu, tak Stromboli je sopka, jumbo vím, že je velký - takže jídlo má vypadat jako maxi sopka - nebo náplň je tak žhavá a pálivá?

Děkuji :-K:-K

Nadja: Jumbo stromboli je celý název jídla ,takže pro vás maxi stromboli :-)

:-p:yes::yes:

Co znamená Jumboli? Šlo by používat české názvy?

Konečně v té honbě za pekáči něco, co vypadá velmi originálně a nadto dobře. Chválím :yes::yes:

Tématické fráze:
vtipné názvy jídel, recepty kuře pekáč s trnem, vášnivý jedlík online, vášnivý jedlík online ke shlednuti, napiš recept na pizzu těsto pizza, stromboli recept, pečená roláda " stromboli, kuře pečené na pekáči s trnem recept, pečení na pekáči s trnem recepty, vasnivy jedlik moderator, recepty z pořadu vášnivý jedlík, vášnivý jedlík mleté maso, recepty na kuře na pekáči s trnem

Suroviny:
mouka hladká, voda, droždí, sůl, olej, cukr, maso mleté, cibule, salám, chilli paprika čerstvá, paprika čerstvá červená, sýr mozzarella, eidam plátkový uzený, žampiony sterilované, sůl, pepř, koření oregáno

Přidat fotografie receptu