Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Croquembouche - Krokánbuš

Hodnocení receptu je 4,8 (15×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

TerezaT

Náročný

Doba přípravy 105 min Doba přípravy: 90 min Doba tepelné úpravy: 15 min

105 min (90 min příprava + 15 min tepelná úprava)

Krokánbuš, neboli "křupe v ústech", jak název přesně vystihuje, jde o poměrně náročný cukrářský kousek, který však zazáří na každém večírku, svatbě, nebo oslavě. Skládá se z malých větrníčků, které plníme smetanovým krémem a slepujeme karamelem. Celé dílo ozdobíme nitkami karamelu.

Suroviny pro 1 dávka

1dávka

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie9 986 kJ /
2 387 kcal
Bílkoviny50,42 g
Tuky113,74 g
Vláknina4,50 g
Cholesterol 1,29 g
Sodík 2,00 g
Sůl4,84 g
Sacharidy288,10 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejdříve uděláme odpalované těsto. V hrnci s vyšším okrajem rozehřejeme vodu s máslem a solí. Až se máslo rozpustí, přidáme za stálého míchaní mouku. Krok 2: Těsto odpalujeme asi 2 minuty, až vznikne husté těsto, které se nelepí na stěny hrnce. Do vychladlého těsta zašleháme ručním šlehačem jedno vejce po druhém. Krok 3: Troubu vyhřejeme na 190 °C. Krok 4: Těsto dáme do cukrářského pytlíku a na plech vyložený pečicím papírem děláme malé větrníčky. Krok 5: Pečeme ve vyhřáté troubě cca 10-15 minut. Troubu nesmíme otevírat. Krok 6: Necháme vychladnout a každý větrníček zespodu naplníme pomocí plničky šlehačkou vyšlehanou s cukrem a ztužovačem. Krok 7: Na pánvi uděláme karamel rozpuštěním cukru. Krok 8: Začneme tvořit věž tak, že jeden větrníček po druhém zespodu namáčíme v karamelu a slepujeme pyramidu. Krok 9: Ze zbylého karamelu pomocí vidličky uděláme nitky, kterými pyramidu dozdobíme.

Zveřejněno 18. 3. 2013

Poznámka autorky TerezaT

Počet větrníčků je dán tím, jak velké je uděláte. Čím jsou menší, tím více práce.

Krokánbuš můžete ozdobit podle fantazie viz fotogalerie.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Croquembouche - Krokánbuš

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/YXop

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Croquembouche - Krokánbuš

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/YXop

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (13)

octavie1: Ikdyž jsou slepené karamelem, tak jdou hezky odloupnout jeden po druhém.:-) Toho karamelu na spelení stačí málo.

Ahoj, je to super a hned mě napadlo kdy to udělám na tátovi 50. Jen mi prosím řekni, když jsou slepené karamelem jak jdou od sebe. Když si lidi budou brát po jedné jestli to půjde nebo se pyramida rozpadne?

nádherné:yes::yes::-K

:-)Jsi šikulka Terko- s dovolením jsem ti přidala foto- jaké "Krokenbůše" jsem stvořila já v lednu- byla to piplačka, ale stálo to za to je to ňamka.:-D:-p;-)

nádhera - jsi šikulka:yes::-D

Tohle moc obdivuji, nejsem na takové věcičky ani trpělivá, ani šikovná. Ale pošlu odkaz ségře, ta je přes takové blbůstky kovaná...třeba mi pak dá koštnout...:-p...:yes::yes:

Máš to užasný,prostě nádhera!!!! MNAMKY!!!!:-p:-K

Děkuji.:-K za ty nervy to ale stálo.:-D

Jéžíši, tak na to bych neměla ani odvahu ani trpělivost. Krásné:yes:

Bibinko, děkuji za uvítání.:-K už dlouho na tyto stránky chodím pro inspiraci, tak už bylo na čase, abych taky něčím přispěla.:-)

:yes:2.:yes: kuličky jsou dost malé, to sis vyhrála, ale určitě to stálo za to, moc hezký a chutný dárek. Také bych si dala.

Terezko, vítám tě v naší Topkové rodině jako noívého člena a přeji ti, aby se ti tu líbilo;-):-K
Máš to moc pěkný a každý, co to tuý má je trošku jiné;-)Dávám ti 3.bod:yes:

Croquembouche je úplně super, hned bych si dala, mňam! :-)) Jen mě překvapila polohrubá mouka v těstě. Já dělám odpalované těsto vždy jen z hladké: http://cms.foodstyle.webnode.cz/products/cokokulic...

Tématické fráze:
krokambuš, crocanbush, croquembouche, krokanbusch, crokanbuš, croquembouche recept, krokán buš, pyramida z větrníčků, krokanbouch, pyramida z odpalovaného těsta, krokambuž, crockenbush recept, krokambůš recept, krokan bus moucnik, kuličky z odpalovaného těsta, piramida z odpalovaného těsta, recepty krokambus, krokanbuš foto, šlehačkové větrníčky, piramida z větrníčku

Suroviny:
mouka polohrubá, vejce, máslo, sůl, voda, smetana ke šlehání, cukr moučkový, ztužovač šlehačky, cukr krystal

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu