Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ořechové řezy s ricottou

Hodnocení receptu je 5,0 (30×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Dooga Dooga

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 60 min

60 min (60 min příprava)

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie24 568 kJ /
5 872 kcal
Bílkoviny106,79 g
Tuky349,55 g
Vláknina35,80 g
Cholesterol 1,28 g
Sodík 614 mg
Sůl2,01 g
Sacharidy556,83 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Ořechy nasekáme nahrubo. Čokoládu nastrouháme. Oddělíme žloutky od bílků. Žloutky utřeme s cukrem a se změklým máslem. Přidáme nastrouhanou čokoládu, prosáté kakao, polohrubou mouku s kypřícím práškem, vlašské ořechy a přilijeme šťávu z mandarinek. Promícháme. Krok 2: Z bílků ušleháme tuhý sníh. Překlápěním ho vpravíme do těsta. Těsto dáme na vymazamý a hrubou moukou vysypaný plech (30x24 cm) a dáme péct do trouby vyhřáté na 180°C asi na 30-40 minut. Zkoušíme špejlí. Krok 3: Po upečení necháme vychladnout. Krok 4: Vychladlý korpus potřeme marmeládou. Krok 5: Na ricottovou polevu utřeme dohladka ricottu s pribináčkem a cukrem. Přidáme citronovou šťávu a podle návodu nabobtnalou želatinu. Promícháme a nalijeme na korpus potřený marmeládou. Necháme ztuhnout. Krok 6: Krájíme na kostky a dozdobíme měsíčky mandarinek.

Zveřejněno 19. 3. 2013

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechové řezy s ricottou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/kM9X

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechové řezy s ricottou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/kM9X

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (9)

wow:yes:vypadá to skvěle už jen pohledem bych si smlsla:-p +1;-)

dala bych si:-p;-):yes::yes:

Děkuji za pochvaly. Ricotta nemá chuť, takže je vhodná na jakékoliv dochucení. Tady je ten spodek takový nahořklý (hořká čokoláda + kakao) a ten krém je sladký (pribiňák + cukr). :-p

Ty jsi úžasný šikula,moc hezký recept :-p:-p.Ricottu jsem ještě nezkoušela,ale brzy to napravím díky tobě :yes::yes::yes::-K:-D

No krása :-K:-K:yes:

Super!!!:yes:+

Ricottu už dělám,byl tu bezva receptík:yes:,ale když jsem otevřela obrázek,tak jsem od pc uskočila,můj první dojem byl,že je na řezu pavouk,ale to je jen moje fobie:-//,řezy určitě upeču a dávám bodík:yes::yes::yes:

:yes: Řezy vypadají moc dobře a jedle a krásné zdobení. Hned bych si dala. Ricottu jsem zatím nezkusila.

Jsi na ty zákusky čím dál lepší;-). Super, moc hezké:-p

Tématické fráze:
recepty s ricottou, krém s ricottou, ricotta recepty, ricotta recept, ricotta na sladko, řezy s riccotou, krem z rikoty, krém s riccotou, ořechové řezy, recepty ricotta, řezy z rikoty, řezy s ricotou, recept s ricottou, krém s rikoty, moučníky s ricottou, krém z ricotty, řezy s pribináčkem, zakusky s ricottou, ořechové řezy recept, rezy s rycottou

Suroviny:
mouka polohrubá, čokoláda hořká, máslo, cukr moučkový, vejce, kakao, mandarinky, ořechy vlašské, prášek do pečiva, sýr ricotta, cukr moučkový, pribiňáček vanilkový, želatina, šťáva citronová, marmeláda meruňková, mandarinky

Přidat fotografie receptu