Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Žemlovka alá "nejsou jablka"

Hodnocení receptu je 4,4 (5×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

migela-v

Středně náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie15 078 kJ /
3 604 kcal
Bílkoviny105,57 g
Tuky136,79 g
Vláknina39,10 g
Cholesterol 1,32 g
Sodík 3,79 g
Sůl9,12 g
Sacharidy468,05 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Necháme odkapat kompot. 2 vejce a vanilkový cukr vyšleháme v míse do pěny, přidáme mléko a zhruba půlku šťávy z kompotu, znovu vyšleháme. Krok 2: Vyšleháme šlehačku v tuhý krém, přidáme tvaroh, 2 žloutky a podle chuti přisladíme, znovu vyšleháme. Do hotové krému přisypeme pár rozinek, zamícháme. Krok 3: Vymažeme si máslem pekáček. Rohlíky nakrájíme jako na jednohubky, důkladně namočíme ve směsi a vyložíme jimi dno pekáčku. Krok 4: Polijeme trochou šťávy z kompotu, potřeme polovinou krému, naskládáme polovinu meruněk a jdeme na druhé kolo. Rohlíky znovu namočit, naskládat, polít, potřít zbývajícím krémem, naskládat poslední meruňky a naposledy přikrýt namočenými rohlíky. Ještě navrch poskládáme pár plátků másla. Krok 5: Rozehřejeme si troubu na 200°C. Než se trouba zahřeje na požadovanou teplotu, vyšleháme bílky v sníh. Podle chuti můžeme přisladit. Krok 6: Sněhem pokryjeme žemlovku (ale není to nutné, je dobrá i bez toho) a pečeme dozlatova.

Zveřejněno 1. 3. 2012

Poznámka autora migela-v

To je tak, když vás honí mlsná, ale nechce se vám píct žádná buchta. Jablka doma taky nejsou, chybí jeden tvaroh .. A co mi to dalo pro příště? Že stopro nahradím jeden tvaroh šlehačkou, je to o dost chutnější!

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Žemlovka alá "nejsou jablka"

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/GgXJ

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Žemlovka alá "nejsou jablka"

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/GgXJ

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (6)

Název nemá chybu....ale když už člověk opravdu neví, co dětem k večeři, tak fakt super!! Zrovna je v troubě, tak jsem zvědavá na výsledek....http://www.toprecepty.cz/recept/25844-zemlovka-ala...

migela-v::-D:-D:-D to znám;-)

Děkuji:-K:-D Naivně jsem si myslela, že mi zbude na zítřejší snídani, hezky to naaranžuju na talíř a vyfotím. Jenže celá rodina chodíme tajně kolem toho pekáčku se lžičkou, ujídáme rovnou z něho a nějak nám zmizela :-//

Super název, ve výsledku bezva dílko!!:-D:-)):yes:

:-D ten název mě pobavil :-D Jinak supr alternativa :)

lomačka 1. 3. 2012 18:08
:yes::-p dobrý:-))

Tématické fráze:
žemlovka bez jablek, zemlovka s kompotem, kluci v akci žemlovka, žemlovka s tvarohem bez jablek, zemlovka bez jablk, jablka a rohliky, zemlovka z jablek, žemlovka bez jablk recept, žemlovka kluci v akci, žemlovka s kompotem, zemřovka bez jablek, zemlbába bez jablek, žemlovka s jahodama z kompotu, zemlovka jablek kdyz nejsou rohlík, kluci v akci- žemlovka, kluci v akci- žemlovka s tvarohem a jablky recept, žemlovka kluci v akci s tvarohem a jablky recept, přikrýt žemlovku?, zemlovka z kompotem., teplota trouby na zemlovku

Suroviny:
rohlík, kompot meruňkový, mléko, tvaroh ve vaničce, šlehačka, vejce, cukr vanilkový, rozinky, cukr krystal, máslo

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu