Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dvoubarevné griliášové kostky

Hodnocení receptu je 4,8 (14×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

danielle72 danielle72

Náročný

Doba přípravy Vždycky málo .-)

Vždycky málo .-)

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie23 649 kJ /
5 652 kcal
Bílkoviny106,27 g
Tuky271,99 g
Vláknina13,80 g
Cholesterol 1,21 g
Sodík 920 mg
Sůl2,18 g
Sacharidy687,97 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Žloutky rozmixujeme s cukrem do pěny a postupně k nim přiléváme olej. Pak vmícháme po troškách mouku smíchanou s vanilkovým cukrem a práškem do pečiva a mléko. Z bílků vyšleháme pevný sníh a opatrně jej vmícháme ke žloutkové směsi. Krok 2: Připravíme si větší plech vyložený pečicím papírem nebo vymazaný olejem a vysypaný kokosem (případně hrubou moukou). Krok 3: Vylijeme na něj těsto a pečeme v předehřátí roubě na 190°C asi 20 minut, dokud povrch nezezlátne. Pak špejlí vyzkoušíme, zda je těsto propečené. Pokud je suchá, máme hotovo. Vyjmeme z trouby a vychladíme. Krok 4: Mascarpone krém: Kysanou smetany promícháme s cukrem. Přidáme mascarpone a krém Olé, pomalu rozmixujeme. Pode potřeby doředíme opatrně mlékem. Každá zakysaná smetana je jinak tuhá, proto nelze uvést přesné množství mléka. Tři lžíce směsi si dáme stranou na druhý krém. Pak pomalu vmícháme mandlový griliáš (krokant). Krok 5: Jahodový krém: Jahody s cukrem rozmixujeme ponorným mixérem, přidáme ztužovače šlehačky. Pak do směsi přidáme asi 1/2 pudinkového krému Olé a 3 lžíce již připraveného mascarpone krému. Znovu rozmixujeme, v případě potřeby dosladíme. Krok 6: Na vychladlý korpus rozetřeme jahodový krém na něj pak lžičkou klademe krém z mascarpone a opatrně roztíráme, aby se vrstvy nepropojily. Krok 7: Nakonec uděláme vidličkou nebo zoubkatou špachtlí vlnky, posypeme griliášem a dáme vychladit, ideálně přes noc, aby se moučník rozležel.

Zveřejněno 6. 7. 2013

Poznámka autorky danielle72

Mandlový griláš alias krokant:

http://www.toprecepty.cz/recept/34726-mandlovy-gri...

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dvoubarevné griliášové kostky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/K7w8

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dvoubarevné griliášové kostky

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/K7w8

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (17)

mňam mňam:yes::-D

Velmi lákavé :yes::-p

Určitě hodně lahodné tak moc jak jsou na tvých fotkách lahodící oku:yes:

danielle72:;-(;-(;-( proč nejsi a kde jsi;-):-p:-))

varilamyskakasicku: Děkuji:-K:-K:-K Škoda, že nejsi blíž, ještě je tu skoro polovina plechu ;-):-p

Danielko, báječná moučníček, tak proto jsi včera připravovala tu dobrotu, báječný a povedený;-):-p:-p:yes:

Vyzerá naozaj báječne a chutne...

Paráda!! Ach jo, že já tu vůbec lezlu:-(:-D:-D:yes::yes:+8

Je krásný :yes::yes::-p

danielle72: výborně;-):-D:yes: ten mám taky, takže...:-?;-):yes:
díky:-K

Děkuji Vám za milé komentáře :-K:-K:-K:-8

rebeka: Rebí, tento plech měl vnitřní průměr 40 x 30 cm a výšku cca 4 cm. Hotový moučník také není vyšší ;-)

Jajaj Danielko, ten zákusek vypadá sakra dobře:yes: Máš 5.bod:yes:

Noo, vypadá to na náramnou dobrotu, ten krém musí být fantastický:-p:yes::yes: Já mám vždycky problém s velikostí plechů...:-// was is das... větší plech:-?:-? Prosím upřesnit:-S:-D:-D:-D
Dani, ode mne za další bod a někdy prubnu;-):-):yes:

Asi se vnutím na kávičku:-D vůbec se nedivím, že jsi hlídala ladnici perfektní zákusek:yes::yes:+3

Moucnik vypada paradne..:yes::yes:, se nedivim, ze jsi stala u lednice jako ostriz, take bych neodolala ..;-):-p.

Danielko,tak to zítra vyzkouším,večer jsem dělala griliáš z mandliček:-K:-K:-K je výborný a doufám,že do zítřka vydrží,pořád chodím zobat:-//:-//:-//synek bude dobrý kuchtík,radí dobře:yes::yes::yes:

Tématické fráze:
griliášové koule, griliasove kostky, griliášové vlnky, griliašove řezy, griliašove zakusky, griliáše, kostky krokant, griliášové vlnky recept, krem z ole pudinku a mascarpone, griliašove těsto, mandlový krém mascarpone, recept na griliášove koule, recept na griliase, zakusky griliase, recept na griliašove kostky, recepty z griliase, bábovka s mascarpone, dvojbarevné kostky recept, dvobarevne kostky recept, vlnky griliasove

Suroviny:
mouka polohrubá, cukr krupice, mléko, olej, žloutek, bílek, prášek do pečiva, smetana kysaná, mascarpone, cukr moučkový, pudink creme olé vanilka, griliáš mandlový, mléko, jahody, ztužovač šlehačky, pudink creme olé vanilka, mascarpone, cukr, griliáš mandlový

Přidat fotografie receptu