Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Dort s vaječným flipem

Hodnocení receptu je 4,8 (17×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

jarka skrobakova

Náročný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 50 min

50 min (50 min příprava)

Suroviny

Porce: 12 porcí

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie22 281 kJ /
5 325 kcal
Bílkoviny102,89 g
Tuky345,83 g
Vláknina26,00 g
Cholesterol 2,54 g
Sodík 758 mg
Sůl2,11 g
Sacharidy370,59 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Předehřejeme troubu. Dortovou formu vyložíme papírem na pečení. Čokoládovou polevu rozpustíme ve vodní lázni a necháme zchladnout. Z vajec oddělíme bílky a ušleháme tuhý sníh. Krok 2: Utřeme máslo s cukrem přimícháme žloutky a potom mandle smíchané s práškem do pečiva a rozpuštěnou čokoládu. Nakonec lehce vmícháme sníh z bílků a vaječný likér. Krok 3: Těsto nalijeme do formy a pečeme 45 minut při 175°C (uprostřed, horkovzdušná 160°C). Zchladlý korpus vyjmeme z formy, odstraníme papír na pečení a necháme na mřížce. Krok 4: Na náplň utřeme máslo se žloutky, přimícháme moučkový cukr, vanilkový cukr a rum. Potom za stálého míchání pomalu přimícháváme vaječný likér. Krok 5: Želatinu namočíme podle návodu na obalu, rozpustíme a necháme mírně zchladnout. Ušleháme tuhou šlehačku a vmícháme do ní želatinu a přimícháme do máslového krému. Krok 6: Korpus vložíme opět do dortové formy a naplníme šlehačkovým krémem. Uhladíme a necháme nejlépe přes noc chladit v lednici. Krok 7: Dort ozdobíme čokoládovými ozdůbkami. Já jsem si ozdoby vyrobila sama tak, že jsem na pečící papír kornoutem naplněným čokoládou udělala různé tvary. Ještě jsem šlehačkou ozdobila.

Zveřejněno 7. 7. 2013

Poznámka autorky jarka…

korpus je moc dobrý, vláčný. Mandle nahrazují mouku. Dort není přeslazený.

Dort jsem pekla pro kamarádku k pohoštění na promoci. Dort je připravený dle knihy - Dorty sladké pokušení

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dort s vaječným flipem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/MKy1

Další recepty

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Dort s vaječným flipem

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/MKy1

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (27)

rozmarynaH: Rozmarýnko, já tam mám napsanou čokoládu na vaření Orion. Tak to je tím myšleno jakože je to ta poleva.;-) Tu rozpustíš ve vodní lázni. Budu ráda když vyzkoušíš je to takové lehoučké. A moc děkuji :-*:-K

Jaruško, ten tvůj recept mě velmi zaujal. Včera jsem ho četla asi třikrát a pořád jsem nerozuměla tomu, že si rozehřeješ čokoládovou polevu. V ingrediencích jí nemáš a pak už se o ní nepíše. Dneska s čerstvou hlavou jsem to četla ještě jednou a došlo mi, že tím asi myslíš čokoládu na vaření. Stále se chystám, že konečně upeču dort a tenhle se mi líbil. Máš ho moc hezký a určitě je i chutný:yes::yes:

1974andrea: Andrejko díky :-8

Jaruško, moc se ti to povedlo, nádhera:-8:yes:

Děkuji moc za milé komentíky :-)

Povedeny dortik, radost pohledet..:yes::yes:..hned bych zakrojila..;-):-)

Jaruško, ten je nádherný, s chutí bych si nabídla:yes:

jarka skrobakova: škoda, tak snad někdy:-)):-K

varilamyskakasicku: ;-) děkuji Ivanko ono už nezbylo, tak příště jo:-?:-))

Jaruško, to jsi se vyřádila, je to krása, máš pěkně vysoký ten dortík, povedl se wow, dala bych si ke kávičce: "prosím, mne jeden kousek se zdobením", zbude pro mne ?:-):-):-p:-p:-p:-p:-p:-p:-p:yes:

Jana Remkova:;-)

Jak jsem to mohla přehlídnout? Jaruš, to je nádhera!:-O

spagetka: Ladi to zvládneš určitě ;-):yes:

spagetka,hosta - Dík Ladi a Jituš :-)

jarka skrobakova: Jaruško, máš SZ;-):-)

děkuji Vám za milé komentíky ;-)

Bibinka:;-)

No to je ale moc zajímavý neobvyklý recept, v přemíře ovocnotvarohových variací úplně něco jiného - moc krásné:yes:

jarka skrobakova: Jak prosté, milá Jaru ;-):-D a dobré. To bych snad mohla zvládnout i já :-p:yes:. Zkusím, ale nejdříve mimo termín oslav, sichr je sichr :-D:-D:-D;-);-):-p:-p

Ten má kouzlíčko, panečku :-K:-K:-K:yes: A šup do oblíbených, líbí se ty mandle mésto mouky;-)

Nádherný, s mandličkami...:yes:

jarka skrobakova: Jaruš, ale ten dort je krááásnej, ten se ti moc povedl-jsi šikovná a dávám ti 4.boda:yes:

jarka skrobakova: Jaruško - moc krásný dortík, o chuti nepochybuji:-p;-):-):yes:+

rebeka:děkuji za pochvalu Nadi :-*:-D

pipre: díky Jani, byl dobrý ;-)

tak teda Jaruško:-O:-O to je náádhera nádherná:-K:-K:yes::yes: hned bych kousek čmajzla:-8 promoce nepromoce:-8:-D:-D:yes::yes:

Juj, ten musí být dobrý a krásně se ti povedl:yes::yes:+1

Tématické fráze:
dort k promoci, dort kniha k promoci, dorty k promoci ostrava, dorty-promoce, zdobení dortů navody promoce, trene dortove testo, dorty s kornoutem, peceni s vaječným koňakem, sladký dort vaječný, pečení z vaječným likerem, dort s vaječným likérem, sladké pečení s vaječný likér, zdobení dortů s vaječným likérem a krémem, dort s kornoutem, dorty s vaječným koňaku, dorty promoce, promoční dort, ozdoby promoce, náplň do dortů vaječný likér, recept na dortovou náplň s vaječným koňakem

Suroviny:
čokoláda na vaření, vejce, máslo, cukr, mandle mleté, prášek do pečiva, likér vaječný, žloutek, máslo, cukr moučkový, cukr vanilkový, rum, likér vaječný, želatina, šlehačka 33%, zdobení čokoládové, pečící papír

Přidat fotografie receptu