Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Hodnocení receptu je 5,0 (460×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

mamkapavla mamkapavla

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 40 min Doba tepelné úpravy: 20 min

60 min (40 min příprava + 20 min tepelná úprava)

Rychlé a lahodné, přesně takové potřebujeme moučníky k nedělní kávě. Dvoubarevná buchta z jednoduchého olejového těsta je vláčná díky pudinkovému krému s tvarohem. Voní po rumu i kávě a politá je vrstvou čokolády se zakysanou smetanou.

Suroviny pro 1 plech

1plech

Nahlásit chybu v receptu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie30 685 kJ /
7 334 kcal
Bílkoviny174,57 g
Tuky364,13 g
Vláknina21,80 g
Cholesterol 1,14 g
Sodík 1,04 g
Sůl3,03 g
Sacharidy828,76 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Troubu předehřejeme na 180 °C. Krok 2: Suroviny smícháme dohromady a vypracujeme těsto. Plech vymažeme, vysypeme a vylijeme na něj polovinu těsta. Do druhé části těsta přidáme kakao a kávu a nalijeme je na světlé těsto. Pečeme v předehřáté troubě po dobu 15–20 minut. Krok 3: Připravíme krém. Nejprve uvaříme vanilkový pudink v mléce, hned do horkého zašleháme máslo a poté přidáme tvaroh a rum, znovu našleháme. Krém rozetřeme na vychladlé těsto, uhladíme. Krok 4: Dále připravíme polevu. Nejprve rozpustíme čokoládu, do které vmícháme zakysanou smetanu. Polevou polijeme krém, uhladíme. Krok 5: Moučník dáme vychladit do lednice a podáváme s kávou.

TIP: Stručný přehled druhů a typů mouk - použití v kuchyni

Zveřejněno 8. 7. 2010

Poznámka autorky mamkapavla

Pečeno na plechu cca 38 x 27 cm.

jedna vanička tvarohu má 250 g

pudink 37 g

zakysaná smetana 250 g

čokoláda na vaření 100 g, kdo ji má rád, může dát 150 g

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JN29

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Úžasný tvarohový moučník ke kávě

Aktuální verzi receptu včetně video receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JN29

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (465)

VYNUKAJÍCÍ

Místo čokoládové polevy, jsem na vršek čokoládu pouze nastrouhala. Buchta byla dobrá.

Má poklona- je výborný. Zmizel během jednoho odpoledne <3

Je opravdu úžasný!

Musím říct, že je výborný- o víkendu se po něm jen zaprášilo <3

Mňam výborný

Moc na moučníky nejsem, ale musím říct, že tento je opravdu výborný <3

Vyzkoušeno, dávám ⭐ a fotečku, super vláčné těsto, tvarohovo pudinkový krém luxusní, ale dělala jsem v kulaté formě 28 cm, tak mi už nevešel krém že smetany, takže jsem jen posypala nastrouhanou čoko a bylo to fakt super. Díky

Velmi dobré ????

Dodržela jsem postup přípravy a musím napsat že je opravdu výborný.

Je to výborné ????

Manžel je nadšený. Moc dobrý recept.

Buchta upečena a je dost dobrá. Na mě tedy moc krému nahoře, klidně bych dala jen jeden puding a jeden tvaroh. A i tak by to stačilo.

Hedwika: Děkuji,peču ho po druhé,je úžasný.:-K

děkuji za recept a také za připomenutí že tento jsem už dlouho nedělala :) už se těším na neděli když ho opět upeču <3

Je moc dobrý. <3 A nejlepší je,že ho jedí oba dva kluci, kteří mají každý jiný chutě a se sladkým je těžké se jim do nich trefit. :yes::-8

Včera jsme zkoušeli a jsou výborné :yes:

jubull: K velikosti plechu se již vyjádřila: rebeka, pekla 38x27cm, MarcelaPa použila klasický velký plech. Stačí pročíst diskuzi ;-)

Vitezslava: taky jsem se ted ptala,ale nikdo neodpověděl.Už jste zkoušela a jaký tedy plech?

Milé kuchařinky,mám plech 30X40 cm,ale vysoký jen 2,5 cm.Bude mi na všku stačit?Na fotce je moučnák pěkně vsoký:-D

nejen, že výborně chutná, ale i skvěle vypadá, přidávám foto:yes::yes::yes:

ňamka veliká<3

Dávám :yes: je přímo famózní :-Q <3

Luxusní a velice žravééé.. <3<3<3:yes::yes::yes:

tak jsem taky vyzkoušela, je to vynikající:-):yes: dovoluji si přidat bod a foto :-K

Luxusní. Dobře vypadá i chutná. Určitě jsem nedělala naposled. :-* a to jsem měla jen jeden tvaroh a jednu zakysanku ale v pohodě stačilo a je super. <3

xjanax: A to počkejte, jak skvěle bude chutnat za dva dny (jestli zbude):-! Právě jsem ho taky upekla, na velký plech z jedné a půl dávky. Chladí se na balkoně, ještě musím udělat polevu. <3

:yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Vřele doporučuji, je skvělá :-):yes:

Vitezslava 14. 4. 2017 08:05
Jak velky plech mam asi pouzit? Dekuji

Výborný moučník. Dělala jsem už několikrát ....:yes:

Luxusní,děkuji za inspiraci

Vyzkoušela jsem a jedním slovem výborný

Díky moc za tento recept, moučník je opravdu úžasný. :yes:

Tak mám hotovo :-) a můžu říct že fakt supeeeer :-) počítám že zítra jí budu muset udělat znovu:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)

ale z neho ubudlo až som prekvapena no neviem ci do zajtra ostane možno by bol lepsi ešte viac keby trochu postal na buduce ho urobím skôr a odložím a potom napíšem len či sa mi to podari ked sa hned na to vrhli ako som ho rozkrajala

ano dnes som ho robila je výborný
:-)

Dlouho jsem se odvažovala pustit do skvěle vypadajícího moučníku, ale nemám zkušenosti s takovýmito vrstvenými moučníky, kde jsou krémy a pudinky a pod. Max jsem pekla bábovky nebo rychlé ovocné koláče. Mohu ale doporučit, povedl se mi na poprvé. Dle rad, že až třetí den je teprve nejlepší, nemohu potvrdit, protože nevydržel. Takže děkuji za prima recept, přidám fotku a doporučení všem nezkušeným:yes::-)

Eva hlous 1. 10. 2016 22:25
Zitra budu pect,vypada uzasne a hlavne neni snad az tak narocny na pripravu,podle rady zkusim s kokosovym pudinkem:-):-):-)

Skvělý moučník :yes: podle tohoto receptu peču již dlouho a ještě se nám nepřejedl :-) přidávám foto a 349. bodík - určitě zasloužený :yes:

vynikající, výborná, skvělá:yes: doporučuji a kdo má rád termix ať si udělá jen čokoládu na vaření se zakysanou smetanou :-)

Teď jsem zrovna koláč vytáhla z trouby, aby vychladl. Krém je připravený, pak už jen ta čokoláda. Akorát, že jsem těsto udělala celé čokoládové.

Zrovna hledám co bych upekla. Vypadá to moc dobře a hlavně to nedá moc práce. Díky.:-)

už jsem ho několikrát dělala,je úžasný,rána se nikdy nedožil:-D

Zijem v Kanade uz skoro 40 rokov, rada peciem a varim a este stale najradsej pouzivam slovenske alebo ceske recepty. Preto som tak rada, ze tento recept mi povie co to je vanicka, 1 smotana, cokolada na varenie (tu v Kanade obycajne kupujem 300 g tmavej cokolady na varenie). Este keby som tak vedela, co to znamena "1/2 kostky masla", life would be wonderful! Ale aj tak je fajn, ja si to nejak domyslim......

Olga Cermakova 1. 9. 2016 13:51
Darina: Vanička tvarohu je25dkg.Je to mněký tvaroh.Né na strouháni.1/2kostky másla je12a pul dkg a tabulka čokolády je 10dkg.V Kanadě máte asi jiné balení.A jestli se mužu zeptat odkud ze slovenska jste?Taky jsem slovenka žijíci 45let v čechách.Až ten dortík upečete,mužete mne pozvat na kafe.:-p

Zobrazit 2 starší odpovědi

Pekla sem ve čtvrtek a musím říct nemá chybu.:-)

Dobrý den,
rozpustné kafe dáváte sypké nebo rozpuštěné? Děkuji Ivak

Oli Petrželová 23. 6. 2016 12:32
právě peču, dám vědět výsledek:-)

babička Věra 17. 6. 2016 13:09
Peču již dlouho, ještě lepší je dát do krému ten pudink kokosový - nemá to chybu.VM:-)

Úžasný, jednoduchý a všem moc chutnal. I nealkoholická verze pro děti.<3:yes:

MarcelaPa: děkuji a omlouvám se přehlídla jsem dobu pečení.:-):-):-)

evík: není třeba se omlouvat, není za co.
Moučník jsem pekla na plechu cca 40 x 40 cm a je krásně vysoký. Pekla jsem 25 minut.
Je vynikající:-!:yes::-Q

Na jak velký plech ????:-?:-?:-?
Jak dlouho pečeme??
Oba tyto údaje chybí, chtěla bych požádat o odpověď;-(

evík: právě ho peču, dala jsem ho na klasický velký plech do trouby, tak uvidím, jak mi vyběhne, dám vědět. V receptu je napsáno "pečeme cca 15 - 20 minut ", po 20 minutách píchnu do těsta špejlí a pokud se těsto nelepí na špejli, je moučník upečený. Pokud nemáte špejli, můžete použít třeba špagetu.

Ještě jsem do krému před nanešením polevy zatlačila pokrájené kompotované broskve - výsledek byl úúúžasný:-)
:yes:

Toto těsto hodně používám na bábovku nebo bublaninu je super.Recept vyzkouším.:yes::-K

V sobotu jsem nesla do práce i s plechem a jsem ráda,že mi zůstali obě ruce....:-))..moc chutnalo a už jsem zařadila do seznamu hodobožových moučníků.Díky moc.Hvězdička udělena.:-))

Já už nevím co může být špatně. Prvně jsme dali vše dohromady a neřešili jsme, že kypřící prášek se dává jako jeden z posledních, aby nevyšuměl. A bylo to super i kdyžjsme dělali z dvojité dávky a teď dělám potřetí i z jiné mouky a kypřícího prášku a dala jsem horní a spodní ohřev a porád t není ono. No nejde mi to do hlavy, ale už mi docházejí nápady.:-//

Petra: nebol náhodou prášok do pečiva starý, po záruke?
príp. sa spýtaj autorky rec., aký veľký plech použila. Ale píšeš, že prvýkrát sa ti vydaril, skús si vybaviť, čo robíš teraz inak.

Když jsme ho s mužem dělali poprvé vyšel krásně. Po stěhování mám konečně novou trubu a chtěla jsem ho muži upéct, ale nedaří se. Už jsem zoufalá. Místo krásného nadýchaného moučníku mám škaredou placku :( Dva plechy letěly do koše. Příjde mi toho těsta málo. Zkusím udělat z dvojité dávky, ale nechce se v troubě zednout a to se snažím dát kypřící prášek až nakonec a těsto rychle zpracovat a dát do vyhřáté trouby na 180 stupňů horkovzduch. Nevíte co je špatně? Místo superního moučníku na muže čekala zoufalá žena a binec v kuchyni. Děkuji;-(

Místo vanilkového pudinku jsem dala kávový, jinak vše dle recptu. Mouníček měl na manželově oslavě narozenin velký úspěch:yes::yes::yes:.

Opravdu vynikající :yes:

Úžasný recept jak chutí, tak přehledností ingrediencí a postupu. Naprosto úžasný zákusek ke kafíčku. :)

elena fabianova 20. 6. 2015 21:21
Dnes som ich upiekla a boli super:yes::-* dakujem za recept :-)

Jen jsem nikde neobjevila odpověď na otázku, na jak velký plech, tak to hold risknu :-))

Dobrý den, hrnkem se myslí 250 nebo 300 ml? Děkuji :-)

Dnes jsem dělal a prostě super,dávám bodík:yes:;-)

lakyk:autorka má v ingrediencích kafe rozpustné ;-);-);-)

Dobrý den, mám malou otázku: to kafe do toho těsta uvařit nebo přidat jen zrnka? děkuji za odpověď! :-);-)

Reka:já bych dala rozhodně máslo:yes: né Heru;-)

Prosim Vas, ake maslo treba dat do kremu? Tradicne cerstve maslo, alebo aj Heru mozem?,vdaka za odpoved:-)

:yes:Přidávám bodík a děkuji : Manžel moc chválil :-p Recept už píši do své kuchařky ;-):-)

zdravím všechny, dcera ( 12let ) se právě dala do pečení a jako první vyzkoušela tento recept - vypadá to nádherně. Zítra ochutnáme, určitě to bude vynikající mňamka.

Děkuji za super receptík ;-)

Včera jsem ho upekla.Je výborný,každému chutnal.:yes::yes:

Prosím, jak velký plech je na to množství třeba? Na tom dost záleží, aby nebyl korpus moc tenký nebo naopak?
Moc děkuji za odpověď.
Jana:-K

VÝBORNÝ MOUČNÍK!! :-K U všech měl už několikrát obrovský úspěch! Děkuji za tento recept :yes: ;-)

Jak na jedno ridke testo nalit druhe tezsi ridke testo? Me to propadava do toho svetleho a nejde to rozetrit do stran. Mam z toho mramor jak vysity, zadne dve stejne vrstvy na sobe, jak na fotce. Fakt nevim, jak priste na to :-(

Vynikající! Bodík udělen:-):-K

Úžasné, chutné a výtečné...jen se mi zdál velký plech na tu první světlou část, tak tam šla celá dávka a druhá hnědá na ni...pak už jsem jen přes sklo trouby nestačil volat: "Hrnečku dost!":-D
Ale jinak se vydařilo. :yes:

Výborný recept.Na krém jsem použila čerstvé selské mléko, vanilku jsem vynechala a použila lepší rum, který sám je dost aromatický než aby se musel ještě "ladit" vanilkou.

skvělý moučník:-8

Dnes jsem upekla a povedlo se .

Dnes jsem vyzkoušela,je výborný. Děkuji,:yes::-K

Vypadá to nádherně, zítra bych se do toho chtěla pustit, jen by mě ještě zajímalo na jak velký plech to je? Často mám pocit, že mám toho těsta nějak málo a nebo jsem tak levá, že mi ty buchty nikdy nevyběhnou?:-)

Právě ochutnáváme ,akorát jsem si neuvědomila že mám zakysanku v lednici takže to máme s kousky čekolády a také je to výborné. Přidávám fotečku a bodík
:yes:

Dnes jsem pekla a je opravdu úžasný.Děkuji za recept, určitě budu dělat znova. :yes:

antosirenka@seznam.cz 15. 2. 2014 16:57
můžu ho všem doporučit,, je za chvílí hotový,,a taky brzo sežraný,, děkuji,,, ten nemá chybu,,a dělaa jsem ho podruhé a dala jsem tam ještě kokos,, moc skvělí,,, kdo nemá rád kokos tak jsem tam dala brusinky,, ,,opravdu je moc nápaditý a pořád máte výtečný moučník,, všechno za stálého míchání a vyjde s toho toto,, nádhera

moučník je opravdu skvělý, nemůžu si ho vynachválit. a také přidavám nějakou fotku :-)

právě se dojedl ;-( a to už jsem ho pekla podruhé, opravdu moc dobrý moučníček:yes::yes::yes:

moučník vynikající, chtěla jsem si ho vyfotit, ale snědl se dřív, než jsem se k tomu dostala :-)):yes:

Je vynikající. Děkuji za recept.:yes: přidávám fotku:-)

scottpa:máš ho krásny...:yes:

Mohl by mi někdo poradit (třeba rebeka a scottpa) jak krájí takové moučníky? Máte "lejzr" nebo nějaký fígl?:-O:-K

Mám po premiéře a musím říci, že jsem tímto moučníkem sklidila velký úspěch a recept koluje dál:yes: Přidávám fotečku:-) super mňmka:-)

Právě jsem dala chladit a už se nemohu dočkat, odpol. čekám návštěvu tak jsem zvědavá na moji premiéru :-))

výborný, včera jsem ho dělala a dneska už není, všichni si ho pochvalovali:)

Koukám, že jsem jej neokomentovala a peču jej pravidelně. Pokud jsem se přehlédla a komentář tu mám, tak se omlouvám.


Výborný moučník, vláčný. Od uživatelky jsem vyzkoušela i jiné recepty a doporučuji její recepty, u ní je to trefa do černého.

Včera jsem pekla a dnes jsme měli u mamky ke kávičce a je to prudce jedlé :-K:-))

Moučníček je výborný:yes:.Přidala jsem fotku a bod:-K.

vynikající řezy :)akorát jsem do polevy použila pouze jednu zakysanou smetanu, stačilo to bohatě

Já to zrovna psal taky;-)

Venika: Veni, do toho půllitru mléka zavař oba dva pudinky;-) aby krém byl pěkně hustý a dobře držel. Nejsem sice autorka, ale snad nevadí. Moučník jsem pekla nedávno a je fakt super;-)

DObrý den,

chci se zeptat zda mám dát do půl litru mléka oba ty pudinky, když se normálně dává jen jeden, nebo každý uvařit zvlášt se svým množstvím mléka?
děkuji za odpověď:-)

Místo čokolády na vaření používám ledové kaštany. Jinak moc výborné, kdybych neměla takové výčitky, tak sním celý plech sama :-))

Výborný moučník a povedl se perfektně i mně a to je co říct :-8 Moc díky, zapisuju si do knížky receptů, budu tvořit určitě častěji :yes:

:yes::-p, přidávám foto :-K:-K:-K

Tuhle mňamku peču každou chvilku a lepší opravdu neznám...výborný recept... :-p;-):yes::yes::yes:

markulisek29: a tvaroh nízkotuk, polo či tčný :-)
díky

Načíst další komentáře (15)

Tématické fráze:
moučník s tvarohem, tvarohovy moucnik, moučníky s tvarohem, recepty moučníky, moučník, úžasné tvarohové řezy, tvarohové moučníky, výborný tvarohový moučník, rychle moucniky s tvarohem, výborný moučník, moučníky z tvarohu, recepty na tvarohové moučníky, rychly tvarohovy moucnik, rychlý moučník s tvarohem, top moucniky s tvarohem, rychlý moučník z tvarohu, recepty moučníky z tvarohu, moučník ke kávě, výborný moučník s tvarohem, zakusky ke kave

Suroviny:
vejce, cukr krupice, olej, mouka hladká, prášek do pečiva, cukr vanilkový, mléko, kakao, káva rozpustná, mléko, pudink vanilkový, cukr, tvaroh, rum, máslo, smetana zakysaná, čokoláda na vaření

Přidat fotografie receptu