Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Játrové bramboráčky z trouby

Hodnocení receptu je 4,9 (38×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

rebeka rebeka

Snadný

Doba přípravy 60 min Doba přípravy: 60 min

60 min (60 min příprava)

Suroviny pro 4

4

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie5 190 kJ /
1 240 kcal
Bílkoviny97,94 g
Tuky62,64 g
Vláknina10,32 g
Cholesterol 2,77 g
Sodík 5,27 g
Sůl13,11 g
Sacharidy68,80 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Játra očistíme, odblaníme a nakrájíme na menší kousky. Krok 2: Oloupané brambory nastrouháme jako na bramboráky. Pořádně z nich v dlaních vymačkáme přebytečnou vodu. Krok 3: Cibuli na sádle osmahneme dozlatova. Krok 4: Do mísy dáme nastrouhané brambory, játra, solamyl, peč. prášek, všechno koření, sůl, vejce, zchládlou cibuli a promícháme. Na plech dáme pečicí papír, který můžeme lehce přemáznout sádlem nebo použijeme olej ve spreji. Krok 5: Troubu předehřejeme na 180 st. (dolní + spodní ohřev). Krok 6: Lžící děláme malé hromádky. Vyjde jich 12. Krok 7: Pečeme 20 minut, pak obrátíme a ještě 15 minut dopékáme z druhé strany. Krok 8: Jako příloha se hodí jakýkoliv zeleninový salát. Větší jedlíci mohou i vařené brambory.

Zveřejněno 17. 7. 2013

Poznámka autorky rebeka

Recept jsem našla na internetu, malinko upravila. Autorem je Tana, tímto ji děkuji za rychlý a dobrý oběd.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Játrové bramboráčky z trouby

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lkJM

Další recepty

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Játrové bramboráčky z trouby

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/lkJM

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (28)

:yes::yes: Zajímavá kombinace ale určitě dobrá, dělávám játrový slaný dort a má velký úspěch tak tohle bude mít také :-) díky za recept :-K

<3<3<3:-K:yes:

srettka: Asi ano :-8. Nebo se to někomu nepovedlo a závidí že mě jo a ještě jsme si pochutnali :-D:-D:-p

Zobrazit 2 starší odpovědi

Výborné, jen jsem přidala drcený kmín a nedávala prdopeč. Rozhodně dávám bod a ukládám recept do oblíbených :-p:yes:

Luxusní záležitost:-)

bohdana: děkuji:-)

:yes:Vyborne :yes::yes::-K

Danca: já moc děkuju za odzkoušení;-) jsem ráda, že chutnaly:-):-K

Nadi, včera byly k večeři, je to mňamka mňamkovatá, díkyyyy!!!:-):-K:yes:

rebeka: Ti nevím, zda chutnaly, zmizly :-D:-D:-D:-D, takže odpověď máš ;-);-);-):yes::yes::yes:

spagetka: moc děkuju za hezké foto:-K;-):yes: a chutnaly:-?

Hm, že by dnešní obídek? A docela i levný, nejen mňamkový. ;-):-p:yes:
Jo včera jsem sehnala konečně olej ve spreji ve městě, tak bude mít premiéru;-);-)
Rebíšku, děkuju za mňamku, bylo to moc dobré. Jen jsem přidala ještě drcený kmín. Přídávám foto a ukládám :-p:-p:yes::yes::yes:
A to ten můj je dosti konzervativní a bramboráky rád jen ty klasické, ovšem tu to tak vonělo, že "nebrblal", leč papkal :-D:-D:-D

frantisek truchly 5. 3. 2017 19:08
spagetka: Dobry den v akom obchode dostať sprejovy olej ,dakujemtrruchly.f@zoznam.sk

Myslím a jsem si téměř jistý ve velkou dobrotu. Já do toho taky jdu. Zas recept, ke kterému se vyjadřuji a dávám +bodík 13

Kureci jatra ja tuze rad..:-p:-p..to musela byt dobrota..:yes::yes:..hezky vymazlene bramboracky! :-K

Dovedu si Nadi bramboráčky představit, taky je dělám, ze všeho, co mne napadne, játra ještě ne:-)), ale teď už jo, paráda:yes:

Jana Remkova: Jani, zkus, myslím, že si pochutnáš;-) dobré jsou i studené;-)
všem vám děkuji:-K:-)

Načíst další komentáře (9)

Tématické fráze:
bramboračky v troubě, bramboráčky do trouby, recepty rychlý levný oběd z vajec, bramboráčky z trouby, játrové bramboráčky, jatrove bramboraky, levné bramboráky, bramboráky v troubě, játrový bramborák, bramboracky z do trouby, oběd bramboráčky, bramboraky s jatrama, bramboracky a jatra, recept na játrové bramboráky, bramboráky z trouby, braboračky jako kousky, prášky na játra, pečené bramboráčky v troubě s játrama, pečené bramboráčky s játrama, jatrovy bramborak recept

Suroviny:
játra kuřecí, brambory, vejce, solamyl, sůl, pepř, majoránka, sádlo, cibule, česnek, kypřící prášek do pečiva

Přidat fotografie receptu