Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Brokolicové placičky s tofu

Hodnocení receptu je 4,7 (7×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Snadný

Doba přípravy 30 min Doba přípravy: 30 min

30 min (30 min příprava)

Suroviny

Porce: 6 placiček

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie3 403 kJ /
813 kcal
Bílkoviny76,29 g
Tuky41,18 g
Vláknina24,53 g
Cholesterol 777 mg
Sodík 1,60 g
Sůl3,63 g
Sacharidy22,10 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Brokolicové růžičky uvaříme v osolené vodě. Krok 2: Tofu nastrouháme na hrubých nudličkách, přidáme vajíčka, solamyl a grilovací koření. Krok 3: Uvařenou brokolici posekáme nadrobno, popřípadě pomačkáme mačkadlem na brambory. Krok 4: Vše promícháme a tvoříme placičky, které dáme na plech s pečícím papírem. Pozor, těsto je a má být řidší. Krok 5: Dáme do předehřáté trouby a pečeme 20-25 minut horkým vzduchem na 170 stupňů. Jako příloha je vhodná jakákoliv zelenina, nebo bramborová kaše.

Zveřejněno 26. 6. 2014

Poznámka autorky JanaDorazinova

Tady ten recept vznikl vlastně omylem :-D. Inspiroval mne leták Kaufland, kde se objevil recept-Brokolicové placičky se Šmakounem Mexiko. Pravda je, že jsem si Šmakouna spletla s Tofu :-D.. Popravdě ale, znáte někdo Šmakouna Mexiko??? Já ne, stejně jako neznám meruňkového Šmakouna :-)

Výsledek byl velmi dobrý.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Brokolicové placičky s tofu

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mVNO

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Brokolicové placičky s tofu

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/mVNO

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (15)

Janyy: Tak doufám, že bude chutnat :-)

Dostala jsem za úkol udělat oběd. Koupili jsme brokolici, tak jsem bádala po internetu nějaký ten zdravý a chutný recept. Objevila jsem tento a dala se do toho. :-) Základ na placičky už mám udělaný, teď jen počkat na ten "čas obědu" a strčit je do trouby. Snad budou rodince chutnat. Děkuji za tento recept. :-8:yes::yes:

Hrašuľka.Hráštek: Tuhle otázku si kladu celý život! :-D:yes:

Hrašuľka.Hráštek 27. 6. 2014 22:26
Jana Remkova: Dík :yes: Prečo všetko, čo je bez chuti - teda nechutné - je zdravé :-?:-?:-?
A všetko dobručké a chutné :-p:-p:-p je nezdravé ;-(;-(;-( To je na zbláznenie. :-D:-D:-D A potom tu riešime, ako urobiť z nechutného výborné a ešte aj chutné papaníčko.:-K:-K:-K

Hrašuľka.Hráštek: Já taky tofu nějak "nežeru". Co si budeme povídat, je to surovina bez chuti, ale každopádně zdravá. Klidně dej tofu méně, nic se neděje. Já použila uzené;-).

Hrašuľka.Hráštek 27. 6. 2014 21:49
Jana Remkova: Brokolicu mám rada a TOFU :-?:-! ale stále naň počúvam toľko chválospevu, že opäť skúsim :-S:-S len AKÉ tofu, lebo je ho už 5, alebo 6 druhov:-?:-? a stačilo by aj jedno 180 g balenie :-? lebo tu sa predáva takéto, 180 g :-?:-?

Majka8: No vidíš, ty zapomětlino jedna! :-D Já se mrknu do toho Kaufu. Díky;-)

Jana Remkova:Šmakouna jsem koupila v Kaufu,mají asi 3 druhy,zrovna teď jsem koukala do letáku a je v akci.
Taky jsem neznala,ale už tu recept byl na tousty a tak jsem hledala a našla,toustíky na 1*** ty jsem dělala ze Šmakouna přírodního,bez přidané chuti.
Na krabičce je napsáno....zdroj bílkovin,neosahuje cholesterol ani lepek,altervativa masa nebo sýra.Kdybych měla na chalupě foťák,tak bych poslala nafocenou krabičku.

Majka8: Jo??? :-O Ty brďo, jak to vypadá?

Jana Remkova:Jejda,šmakouna Mexiko mám v lednici a pořád jsem nevěděla co s ním:-D Dám místo tofu, snad to bude jedlé;-)

Holky, já nemusím ani jedno, ani druhé. Jsem ale typ človka, co vyzkouší a následně sní snad všechno :-). Kombinace obojího se dala pozřít;-)

Moc hezké placičky:-K:-p:yes:

suslajda:Hani,mě napadlo to samé,co Tebe:-D:-D

Pěkné placičky, vidíš Jančo i brokolici jsi vzala na milost;-):yes:

Tak to je pěkný omyl :-). Šmakoun mi nějak nezachutnal, ale s tofu to určitě vyzkouším :yes:

:yes::yes::yes::yes::yes:

Tématické fráze:
brokolicove placicky, placičky z tofu, tofu placičky, brokolice s tofu, brokolicove placky s tofu, tofu a brokolice, placky z tofu, tofu placky, tofu recepty, zdravé brokolicové placičky, tofu s brokolici, recept na brokolicové placičky, placicky s tofu, placičky ze šmakouna, brokolicové karbanátky s tofu, recepty z tofu, brokolicové placky do trouby s tofu, co je tofu recepty, recepty s tofu, brokolicove placičky zdravé

Suroviny:
tofu, brokolice, vejce, solamyl, koření grilovací

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu