Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Roládo-čoko-ořechový koláč

Hodnocení receptu je 4,9 (45×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

lemarti

Náročný

Doba přípravy 100 min Doba přípravy: 50 min Doba tepelné úpravy: 50 min bez doby chladnutí piškotu na roládu

100 min (50 min příprava + 50 min tepelná úprava, bez doby chladnutí piškotu na roládu)

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie21 743 kJ /
5 197 kcal
Bílkoviny126,76 g
Tuky320,38 g
Vláknina37,05 g
Cholesterol 2,51 g
Sodík 1,21 g
Sůl2,68 g
Sacharidy422,64 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Nejdřív si uděláme roládu-celá vejce s cukrem ušleháme do světla, trvá to tak 5-10 minut a vmícháme přesátou mouku. Krok 2: Rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem a dáme péct na 200 °C zhruba 10 minut do světle hněda. Krok 3: Hotové vyndáme z plechu a v mokré utěrce srolujeme a necháme vychladnout. Poté natřeme marmeládou. Krok 4: Máslo s cukrem, žloutky, vanilkovým cukrem, špetkou soli a rumem vyšleháme a přidáme mleté oříšky. Krok 5: Potom smícháme v jiné misce mouku, kakao a prášek do pečiva. Krok 6: Vyšleháme sníh z bílků, do kterého přidáme opatrně tuto směs a promícháme. Krok 7: Celé opatrně vmícháme k první směsi ze žloutků a oříšků. Krok 8: Do formy, kterou jsme vymazali tukem a vysypali hrubou moukou dáme půlku těsta, položíme roládku a zalijeme druhou půlkou. Krok 9: Dáme péct na 170 °C zhruba na 40minut.

TIP: Víte, proč předehřívat troubu při pečení moučníků?

Zveřejněno 13. 3. 2010

Poznámka autorky lemarti

Dělala jsem poprvé a hned se docela povedlo:-))

Rozměr mého malého plechu je 32cm x 25cm na roládu

Forma-srnčí hřbet

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Roládo-čoko-ořechový koláč

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Rlk0

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Roládo-čoko-ořechový koláč

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Rlk0

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (49)

sinnetka: ano,srnčí hřbet je třeba nejprve vymazat a vysypat. Pak teprve nalít těsto.

:-)<3:yes::yes::-K

PaCaOl: ale sa ti krásne vydaril...:yes:
Lenke som ešte nedala bod, tak činím.:yes:

Těsta jsem sice dělala podle sebe ale výsledek je stejný, náhodou jsem našla tuhle svou roládku a přikládám i foto, moc se tehdy líbila.

ahoj pečiem ho už druhýkrát, ale neviem ho dostať z toho srnčieho chrbtu zas.. neviem mala som ho vymastiť olejom??? alebo čo

Vypadá krásně , až bude časík také ho skusim To budou doma všichni čučet :yes:

vypadá krásně, už se peče v toubě :-) akorát přemýšlím, kde sem udělala chybu ...v receptu se píše "zalijeme roládku zbytkem těsta" ....já to těsto měla hrooozně husté :-( tak nevím, kde sem co zblbla a co nakonec z té trouby vytáhnu :-O

Betyno:-Kto jsem opravdu moc ráda;-)

lemarti dnes jsem pekla podruhé, nesla jsem do práce u příležitosti mého svátku, sklidila jsem velký úspěch a mnoho dotazů jak jsem dostala dovnitř tu roládu :-D :-K

Betyno:-Oto byl super obchod:-D:-D

:yes: kus moučníku jsem darovala a dostala jsem za to kilo domácího sádla :-):-D

P.S. fotku jsem dala do mojeho alba - Betyny album www.toprecepty.cz/album.php?id=494 (rozkrojila jsem dost teplý, tak marmeláda na řezu nebyla ještě pořádně ztuhlá)

Tak už jsem to upekla, všem chutnalo. :-K

Betyna:-Kjsem moc ráda,že tě právě můj recept "donutil"se registrovat;-)děkuji za bodík;-):-)

to je tak krásné, že mě to donutilo zaregistrovat se, abych mohla přidělit bod :-K

mnami:-)

Jinak Vám všem moc děkuji za body a krásné komentáře:-K:-K

Hyacintko,tady na tom není co pokazit;-)Já jsem začátečník v pečení a povedlo se;-):-D:-D

Vydá to moooooc dobře,ale asi bych to nezvládla.aLE BODÍKA POSÍLÁM:yes:

opravdu to stojí zato,ani jsem málem neochutnala:-))

Tedy Leni, skoro nemám slov - to je nádhera.:yes::yes::yes: Určitě brzy vyzkouším Díky :-p

Bomba!!!Super nápad !:-))Leni dávám bodík a děkuji za receptík. :-K :yes:

Super-to vypadá žravě.Určitě zkusím!!:-D

Tak tohle vypadá luxusně!!!!Posílám bodíka - 25. v pořadí!:yes:

Já jen zírám, nádhera:-K určitě vyzkouším :yes:

Lemarti:-Ksuper receptík:-p:yes:posílám Ti 23.bodík;-)

Před mnoha lety jsem podobný obrázek viděla,ale pak jsem naň zapomněla a nikdy jsem nic podobného nepekla.Moučník je skvostný, příští týden omráčím návštěvu!!Zasloužený bodík.:yes::yes::-K:-K

Moc hezké, čisté a jistě chutné sladké, výtvarně-kulinářské dílko, kde opět vidíme, že ve vaření a pečení má fantazie rozměr neomezený, přidávám 20.bodík. :yes::-p;-)

Budu ráda když vyzkoušíte a napíšete jak se povedlo.A můžete přidat i fotečky;-)

Děkuji Vám všem:-K recept mám od kamarádky z německa.;-)

No super, ukládám a dávám bodík:yes:

Lenko, to je nádhera, fakt se ti to moc povedlo:yes:+17.

Moc hezké, už jsem dělala, jen jiný poměr surovin, recept jsem našla na receptech.cz jako Paví oko. Tam se roláda dávala do srnčího hřbetu a pak se celý moučník poléval čokoládou.
Bodík ode mě máš zasloužený ;-):yes:

:-p:-p:yes::yes:

je teda náááádherná a jak musí být dooobrá, dávám bod a ukládám, fakt paráda díky :-O:yes:

:-KMoc pěkné a jistě i dobré.:-p:-K

Leni, to je nádhera!!:-O:yes::yes::yes::yes:

Něco takového jsem ještě neviděla.Skvělé:yes::yes::yes:

To vypadá nádherně:-K ale to by mě vůbec nenapadlo,takhle upéct:-))zasloužíš si bodíka za krásu a dobrý nápad:yes::yes:

No to je nádhera. Skvělý nápad. Vypadá to úúúúúžasně. :-p :yes::yes::yes: +;-)

To moc pěkně vypadá.

michsamant 13. 3. 2010 18:14
krasny, mnam mnam :yes:

;-):-p:yes::yes:

Mirca75 a ostatní:-Dnebojte se vyzkoušet,je to jednoduché

Holky díky moc:-K
Sodovka-pekla jsem ve srnčím hřbetu a tu roládku na menším plechu.Dodám rozměry pro lepší přehled:-)

Lemarti:-) tvé "docela" bych chtěla umět;-):-)).Je to NÁDHERA a ta si poprávu zaslouží boďku č.5;-).Tahle kombinace by mě nikdy nenapadla a tak díky za rozšíření nápadů a rcp.ukládám - moc mě nutí k vyzkoušení:-8.

:yes:efektní ..a :-p

:-O Zajímavý receptík. Upečenou roládu ještě jednou péct :-)). :-D Velice zajímavé. Určitě vyzkouším. Podle ingrediencí to bude moc dobrý moučník. Lenko, v jaké velké formě jsi to pekla? Ve srnčím hřbetu? Za perfektní nápad ti posílám bodíka. A ještě pochvala za přehledně napsaný receptík :yes: :yes: :yes:.

To je skvelé!!:-p:-p:-DTo je pastva pro oči!!Já pych to nezvládla ani kdyby me ruky ozlatil.Určite je to i dobré.:-*

Tématické fráze:
ořechový koláč, koláč, ořechový koláč na plech, coko kolac, ořechový salám, moučník paví oko, roláda paví oko, recept na čoko-kolač, skvostný moučník, zajímavé moučníky, čoko oko, coko salam, čoko roláda, dezert paví oko, moučník s roládou, ořechové paví oko, kuřecí paví oka, recept na paví oko, coko srnci hrbet, paví oka cukroví

Suroviny:
vejce, cukr moučkový, mouka hladká, marmeláda, máslo, cukr krupice, cukr vanilkový, vejce, oříšky, mouka hladká, pečivo, kakao, rum, sůl, tuk, mouka hrubá

Přidat fotografie receptu