Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pstruh s anglickou slaninou

Hodnocení receptu je 4,8 (12×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jiri V. Jiri V.

Náročný

Doba přípravy 50 min Doba přípravy: 50 min

50 min (50 min příprava)

Suroviny pro 2

2

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie4 923 kJ /
1 177 kcal
Bílkoviny4,83 g
Tuky125,17 g
Vláknina4,20 g
Cholesterol 198 mg
Sodík 1,61 g
Sůl4,00 g
Sacharidy6,80 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Cibuli nakrájíme na kolečka. Plátky anglické slaniny a cibulí vyložíme dno pekáčku. Krok 2: Ryby po osušení, nasolení a lehkém okořenění pepřem potřeme rozpuštěným máslem s hladkou moukou a posypeme strouhankou. Krok 3: Rozevřenou břišní dutinou ryby položíme na dno pekáče se slaninou a cibulí. Krok 4: Posypeme drobně rozdrcenými bobkovými listy, do pekáče nalijeme trochu oleje, podlijeme vývarem či vodou a na hřbety ryb dáme pár plátků z anglické slaniny, pokud jsou silnější, tak plátky nakrojíme, aby se nekroutily. Krok 5: Dáme péci do trouby, při pečení polévám výpekem, popřípadě podlijeme rybím vývarem či vodou. Ryby neobracíme. Krok 6: Podle velikosti ryb pečeme asi 40 – 45 minut. Krok 7: Upečené ryby přendáme na talíř, výpek s kousky anglické slaniny a cibule rozmixujeme a vzniklou omáčkou přelijeme ryby na talíři. Vhodná příloha jsou brambory nebo chléb.

Zveřejněno 29. 3. 2010

Poznámka autora Jiri V.

Recept byl v časopise Kajman v článku Jiřího Kostky .

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pstruh s anglickou slaninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Og2E

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Pstruh s anglickou slaninou

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/Og2E

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (23)

výborný recept, moc jsme si pochutnali :yes:

Sympatický recept:-p:yes::yes:

Ale menší byt :-)).
Když jsem ve starém bytě rozpažil a ukázal jak velké ryby se dají chytit , nic se nestalo . Když teď rozpažím v paneláku , tak si odřu rybářské ruce o stěnu .:-D:-D

V Porubě je hezké bydleníčko;-) A hlavně klidnější:-*

Do Poruby jsme přestěhovali z centra Ostravy před rokem a půl .
Co jsme bez auta , tak na Nový stav nejezdíme .
Jen na Antošky a na Odru .Autobusem a tramvají .
Nové auto neuvažujem , já hůř vidím a Eliška je zase malá , nevidí přes volant :-D:-D .
Tak na Nový stav již jezdit nebudeme . Dobře se tam chytalo :-(.

Tam jsme jezdívali. To jsme jestě bydleli v Ostravě - Porubě. Teď to mám kousek a nikdo tam nechce jezdit:-S

Ota Pavel je můj oblíbený spisovatel .O rybaření píše nádherně .
Misza - v profilu máš napsané Rychvald .Pokud je to tady na ostravsku , tak ti jistě něco poví revír Nový stav v Rychvaldě .

Jirko, proto miluju Otu Pavla, asi to tam někde bude ;-);-)

Jo tak to můžu souhlasit. Jezdívala jsem od malinka s taťkou rybařit a bylo to svělé. Boužel už ho to časem přestalo bavit, jinak bych jezdila s dětmi doteď. Boužel manžel na to není:-(

Tak to nejsme jediný manželský pár , co jezdí na ryby ;-).
Rozhodně jeď a pokud budeš mít možnost zaseknout rybu a zdolat ji ......možná přibude další tichý blázen do spolku :-D:-K.
Kdo jednou měl rybu na udici pochopí o čem je řeč .

Jirko, jo a naši společní kamarádi taky, letoos jsem jim slíbila, že teda ty tichý blázny zkusím pochopit a pojedu s nima :-8:-D

Spagetko , tvůj zeť i s manželkou taky rybaří ?

Jirko tak to věřím:-D :-D

Jirko, jo to mi vykládá zeťák, když takto přijde a manželce se to povede ;-);-):-D:-D:-D I o tom je život :-)):-))

Misza - ta fotečka v profilu není hraná . Tenkrát mě manželka přechytala . Ulovila kapra a já tu plotičku - můj celodenní úlovek.Co jsem tenkrát musel vytrpět od kolegů rybářů :-S , těch poznámek :-D .
I tak se chodí z ryb :-D

No nazdárek, Jiříku!! Zase něco z tvého repertoáru? Rybička, jako malovaná!! Mňam!! Musíte mi s Eliškou něco nalovit!!:-)):-D:-)):yes::yes:

Musím se přiznat , že tihle pstruzi byli chyceni v Makru .
Přinesl je kamarád - nerybář . Ať prý udělám něco dobrého .:-8
Asi se to vedlo a dobré to bylo , nenechal nic .:-D

Tak nevím Jiří, zda znamení Ryb, ve kterém jsi se narodil se snoubí také s Tvým koníčkem rybařením :-?;-) Ale jak už jsem tu mnohkrát psala, ryby mám velmi ráda, kapra jsem schopna jíst několik dní za sebou a za pstruha? Za toho bych království dala, tedy kdybych ho měla, ale jelikož nejsem princezna ani královna, posílám alespoň velkého bodíka :yes::-p:-):-))

jůůůů, taky mám doma rybářě:-)), tak až něco chytí, tak vyzkoušíme:-p....posílám +5:yes:

Pěkně nafocené, a určitě mňamkové:-* Fajn fotka v profilu, výraz mluví za vše:-D +4

Děkuji za komentáře a bodíky .:-8
Recept mám z časopisu Kajman , autor Jiří Kostka tam měl sérii článků s pěkným povídáním o známých osobnostech , které se kolem ryb pohybovaly a jaké rybí recepty jim chutnaly .

Tenhle recept taky od někud mám, rybičky můžem v jakékoli podobě ;-):-p:yes::yes:

Jiří,krása,hezky vyfocený postup.Ty víš,že já mám pro ryby slabost.:-p/úplně se mi sbíhají sliny.:-p;-):-KJak jinak to dávám bod:yes: a ukládám receptík.:-K

Tématické fráze:
pečený pstruh se slaninou, rybí recepty pstruh, pstruh recepty, pečený pstruh s anglickou slaninou, pstruh na másle se slaninou, peceny pstruh v anglicke slanine, pstruh pečený se slaninou, pečený pstruh s anglickou, ryba se slaninou, pstruh slanina cibule, pstruh pečený v troubě s anglickou, kapr se slaninou a cibulí, pstruh pečený v troubě se slaninou, pstruh na cibuli, recept pstruh pekáč, pstruh peceny v anglické slanině, pstruh v troubě, nasolení ryby před pečením, filety s anglickou slaninou, recept na pstruha

Suroviny:
pstruh, slanina anglická, cibule, máslo, mouka hladká, strouhanka, bobkový list, pepř, sůl, vývar rybí

Přidat fotografie receptu