Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Svatební rohové koláče

Hodnocení receptu je 4,9 (24×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Jenda1 Jenda1

Náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie33 131 kJ /
7 919 kcal
Bílkoviny146,82 g
Tuky454,89 g
Vláknina36,72 g
Cholesterol 2,14 g
Sodík 192 mg
Sůl0,39 g
Sacharidy790,99 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Utřeme máslo se žloutky. Krok 2: Připravíme kvásek-na rozdrobené droždí nalijeme vlahé mléko s cukrem. Krok 3: Po vzejití kvásku zaděláme těsto. Dobře propracujeme a hned děláme koláče. Krok 4: Těsto rozdělíme na 6 stejných bochánků. Bochánek vyválíme na tenkou asi 3mm placku a sklenici vykrajujeme koláče. Z odkrojeného těsta děláme tenké válečky, které obtáčíme po obvodu, spojíme a jemně přitlačíme, aby se spojily s koláčky, tím vytvoříme okraj. Krok 5: Na každý koláček dáme lžičku makové(jablkové), tvarohové, ořechové a povidlové náplně. Krok 6: Koláč potřeme rozšlehaným vejcem s mlékem, posypeme drobenkou a klademe na plech pokrytý pečícím papírem. Krok 7: Pečeme dorůžova. Krok 8: Po upečení, až koláče trochu vychladnou potíráme rozpuštěným máslem smíchaným s rumem a sypeme moučkovým a vanilkovým cukrem.

Zveřejněno 28. 3. 2010

Poznámka autora Jenda1

Nedávno zde vložený recept mi připomenul recept, který mám již delší dobu v archívu.

Zdroj: http://www.ajina-kucharka.wz.cz/moucniky/moucniky-...

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Svatební rohové koláče

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LZ2v

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Svatební rohové koláče

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/LZ2v

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (18)

KOláčka jsou moc dobré:-p. Troufla jsem si přidat fotky:-O, i když moje koláčky nejsou až tak moc vydařené:-S. Snad se na mě nebude Jenda zlobit :-K.

http://www.toprecepty.cz/recept/11225-svatebni-roh...nu,, komentáře k textu i obrázku ,,prima,ale nikdo neřek, jak opravdu chutnaj,,,;-)vypadají skvěle,,hmm,,:-p:yes: a kolik jich asi z tý dávky je???? tak jo,, zkusím je:-))

:yes: :yes::-K :yes: :yes:

Rád bych jen takovou maličkost, na jakou teplotu pečeme? Vypadají totiž moc dobře a chystám se na ně.:-p

Děkuji za přízeň:-K.

:-p:-p:-p:-p:-p:-K:-K:yes:

Nádhera!
Škoda, že nelze z monitoru ochutnat!

Už jsem to pochopila i já :-8:-8, skvělý nápad :-p:-p:yes::yes:

Jendo, koláčky vypadají parádně! Ty válečky jsou sice pracnější, ale podle zase při dalším vykynutí v troubě udrží nádivku hezky ve středu koláčku:-)I vzhhledově jsou na boku dvě vrstvy zajímavé.:yes:+8.

Jendo,ty jsou krasnee:-pvyzkousim:-):-)+6:yes::yes:

:yes:parádní,ale asi bych si ulehčila práci..místo obtáčení válečkem bych v silnější vrstvě radši dělala důlky..:-8:-))

:-O:-!:yes::yes:no supr vypadaj pěkně jen se do nich pustit:yes::yes:

Jendo ty teda jsou:-O Jsi šikovný. :yes: bodík letí zaslouženě.

U těchto koláčků dávám si otázku, proč se jmenují rohové, když jsou tak hezky kulaté :-? ;-). Nicméně už podle obrázků jsou určitě dobroučké a bod za ně už je na cestě :yes::-p:-):-K

Moc děkuju.

Načíst další komentáře (3)

Tématické fráze:
rohový koláč, svatební rohové koláče, rohové koláče, rohové svatební koláče, rohový svatební koláč, rohové koláčky, svatební koláče postup, svatebni kolace, rohové svatební koláčky, svatební koláčky recept, svatební rohový koláč, svatební koláč, svatební koláče rohové, svadební koláče, svatební koláče recept, rohový koláče, kolace svatebni, svatebni rohove kolacky, svatební koláčky rohové, rohový koláč recept

Suroviny:
mouka polohrubá, mouka hladká, sůl, máslo, žloutek, droždí, cukr, mléko, vejce, mléko, cukr moučkový, mouka hrubá, máslo, náplň povidlová, náplň ořechová, náplň tvarohová, náplň maková, náplň jablečná, máslo, rum, cukr moučkový, cukr vanilkový

Přidat fotografie receptu