Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Inspirace na nudu - dorty

Hodnocení receptu je 5,0 (31×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

plotna plotna

Náročný

Suroviny

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie33 821 kJ /
8 084 kcal
Bílkoviny214,66 g
Tuky327,41 g
Vláknina7,20 g
Cholesterol 2,16 g
Sodík 2,15 g
Sůl4,84 g
Sacharidy1 065,95 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Korpus: Z bílků a cukru ušlehat tuhý sníh, postupně zašlehávat (střídavě) žloutky a olej a nakonec lehce vmíchat mouku. Formu vymažeme olejem a vysypeme polohrubou moukou. Krok 2: Krém: Z mléka a prášku uvaříme pudink a ihned zakryjeme fólií na potraviny. Necháme chladnout. Vyšleháme máslo a cukr a postupně přidáváme po lžících pudink, pak cukr, rum a nakonec zašleháme zakysanou smetanu. Nejdůležitější je stejná teplota každé suroviny, která přijde do krému. Dokonce i rumu. Připravte si vše, včetně uvařeného pudinku už večer na jedno místo. Krok 3: Potahovací hmota: Tak to je ten největší oříšek. Začněte sítem. Cukr a sušené mléko. Máme přeseto. Krok 4: Přidejte zhruba 4 lžíce oleje, 4 lžíce sirupu, 1 lžíci vody a kápněte mandlové aroma. Ponořte ruce a začněte zpracovávat. Je to tuhé? Přidej nejprve sirup, pak opatrně olej, vodu a pokračuj. Přesné množství se napsat opravdu nedá. Záleží na každém, co mu bude vyhovovat. Krok 5: Ale v každém případě pořádně zadělej do fólie a dej na několik dní uležet do lednice. Pak stačí jen propracovat, vykrájet, nechat zavadnout a zdobit.

Zveřejněno 7. 5. 2010

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Inspirace na nudu - dorty

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/83G5

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Inspirace na nudu - dorty

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/83G5

Marie

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (28)

moc kásné:-K

krasna:-K:-K:-K

Recept na svatební dort? V jakém smyslu.Korpus a krém je pořád stejný.Záleží už jenom na inspiraci.Tento dortík jako všechny mé kulaté dorty,mají v průměru 26cm.A na internetu je tolik krásných dortů.Jenom poradím jinou možnost čokoládového krému.Nevařte pudink ale máslo vyšlehejte přímo s nutelou.Vždy se povede na jedničku a odpadá možnost sražení.

Hrabalkamys, dej si do vyhledavače Svatební dorty, nebo Dorty a nebo zajeď do sekce zdobení dortů-je jich tu spousta a jakých krááásných;-)

hrabalkamys 28. 11. 2010 23:30
Dobry den chtela bych se zeptat zda nemate nejaky ecept na svatebni dort!Predm dekuji:-?

:yes::yes:je vidět, že se opravdu nudit neumíš;-)Dort je nádherný:yes::yes:

Obdivuji kdo má tak ŠIKOVNÉ ruce:yes::yes::yes:,MOC chválím:-K

ježiš,už je tady 2 měsíce a nějak jsem si ani nevšimla,no ale to je jedno...pochválím ho i teď,je nádherný...:yes:+15;-):yes:

:-K:yes:

Já jsem ale drmola.zapomněla jsem napsat,že ty krémy dělám dva.Ale už je opraveno.

Moc a moc děkuji.
Ale ještě jedna rada.Tu potahovací hmotu si před modelací nechte alespoň 4 dny v ledničce.Potom se s ní pracuje lépe.

Teda Plotno, košíček mi nějak unikl, ale to je velká nádhera, řekla bych, že je to už na hranici uměleckého díla. Jsi moc šikovná, já bych to v životě nedokázala, ale je pravda, že ani nevím co je nuda:-D Dávám ti jasnej 13.bod:yes:

:yes::yes::yes::yes:

Zdenulka 1. 6. 2010 22:04
Nádherná práce, klobouk dolů:-):yes:

plotna super a moc děkujeme;-)

no to musím pochválit,je to krásná práce.Já na nic takovýho nemám trpělivost.Proto obdivuji lidi,co to umí.:yes::-K:-D

Náááádhera :yes::yes::yes:

Jo a Zdeni.Dokázala.
Nastuduj si postup na dortománii.Dívej se na dorty každý den.A pak potají si dortíček zkus.Jen tak.Sama pro sebe. Nejdřív korpus,pak krém a nakonec marcipán.

Děkuji Vám všem.
Můj tatínek,kterému jsem dort z lásky připravila,moc radosti neprojevil.Je prý hezký ale marcipán nemusí.Tak jsem se jenom chtěla přesvědčit když ho ukážu i někomu jinému,jestli reakce bude stejná.
A není.A já mám radost.

Tak to je nádhera:yes::yes::yes: +

Krásné!:yes::yes::yes:+8

Nádherný dortík:-*:yes:

Ten "košík" je naozaj krásny,ale tiež si myslím,že by sa mali napísať aj suroviny a postup;-)

Je to fakt krása, ale suroviny xxx a postup xxx:-O? Tak to je možná inspirace pro kategorii "zdobení", ale i tak bych uvítala aspoň trochu to rozepsat. Jak vidím ty nádhery tady, tak to může být zrovna tak z chleba, jako z mouky, ikdyž nejsem samozřejmě slepá:-))

:yes:..krásné

Nádhera:yes::yes:+2

Krásný, určitě dávám bod. Recept se taky hodí pro inspiraci, takže se i já přimlouvám za dodání. :yes:

No to je nádhera:-! Já bych nic podobného nedokázala:-(. Dodej ale k fotkám recept, nebo fotky přesuň do kategorie zdobení, jako ispiraci pro ostatní.

Tématické fráze:
inspirace na dorty, co napsat na dort, recept na dort 22 průměr, dorty z marcipánu pro inspiraci, dorty inspirace, dorty z internetu, svatební dorty inspirace, dort trubka, dorty pro inspiraci, inspirace kulaté dorty, dortové inspirace, recept na nudu, inspirace z marcipánu, inspirace dorty, marcipánové dorty inspirace, dort inspirace, marcipán inspirace, inspirace na dort, svatební dort inspirace, krémový dort inspirace

Suroviny:
vejce, cukr krystal, olej, mouka hladká, mléko, pudinkový prášek, máslo, cukr moučkový, rum, smetana zakysaná, cukr moučkový, mléko sušené polotučné, mandlové aroma, sirup pšeničný, olej, voda

Přidat fotografie receptu