Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Cejn velký do křupava pečený

Hodnocení receptu je 5,0 (25×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

Colombo65 Colombo65

Snadný

Doba přípravy 45 min Doba přípravy: 45 min

45 min (45 min příprava)

Suroviny

Porce: 1-2

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Postup přípravy

Krok 1: Cejna vykucháme, očistíme od šupin a uřízneme opatrně dva filety, kde ale ponecháme žeberní kosti. Odřízneme ploutve a ještě opětovně dočistíme. Filety cejna osolíme a potřeme chilli pastou a bohatě posypeme kmínem. Krok 2: Předehřejeme troubu a na plech si dáme olejem potřený pečící papír a na něj položíme oba filety. Jeden kůží nahoru a jeden kůží dolů. Dáme do trouby a pomalu pečeme úplně do lahodného křupava. Podáváme samotné nebo s čerstvým chlebem či bagetkou.

Zveřejněno 5. 5. 2010

Poznámka autora Colombo65

Hodně chuťově podceňovaná ryba našich vod. V současné době je ve tření. U vtoku řeky Svratky do Novomlýnské nádrže jsou u břehu k vidění trofejní kusy dosahující i 65 cm a váhy kolem 4 kg. Má hodně kostí, ale s tím se tak nějak u ryb musí počítat.

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Cejn velký do křupava pečený

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/A6R1

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Cejn velký do křupava pečený

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/A6R1

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (24)

Cejny opékám často, jsou vynikající. Také dělám z nich salát je moc dobrý.

Dnes jme dělali cejna-trochu pasty chilli,česnek,sůl,rozmarýn.Velká dobrota.
:-Kwww.toprecepty.cz

Alexiss:
... už vidím a chválím - pěkně vypečenej:-O:-O:-O

Colombo65: foto už je ;-)
ochutnala jsem i toho bolena, tlouště a karase, ale fakt nic moc

Alexiss:
... to foto fakt nikde nevidím;-);-);-)
Každá ryba si zaslouží ochutnat :-)

Můj rybář už se zase činí, chtěla jsem vyzkoušet něco nového- dobré, přidávám bodík +23:yes: a s dovolením fotku- to bílé je zakysanka s křenem z jiného receptu, kterou jsem chtěla také ochutnat.
Filet pečený kůží nahoru mi chutnal více. :-p
Ještě jsem nepochopila větu z jednoho komentáře- "cejn se nejí"- to je nějaká temná lidová pověra? :-)):-)):-)) Cejn mi domů smí, odmítám bolena, tlouště a podobné ryby s blátivou konzistencí.

Cejn je velice chutná ryba.Má ale docela dost kostí.Nejlepší je pečený na másle s kmínem.Mám s tím velice bohaté skušenosti.Vyrábím z cejnů i rybí salát vynikající:-p

kechn: Jí - nejí... Já bych řekla, že se jí všechno, co nám chutná, tak proč nezklusit právě cejna? Kdysi jsem sjížděla Lužnici a ochutnala jsem cejna, pečeného na ohni. Je to dávná vzpomínka, ale rozhodně příznivá. ;-)

miláček mi přinesl s vánočním kaprem i docela velkého cejna, budu ho dělat poprve, těším se, všichni mě odrazují, že se cejn nejí, ale dnes je přesvědčím o opaku! :-p

nádhera.... miluju jakékoli ryby... jsou pro mě poživatelné už od velikosti grundlí...:-8

Colombo,dnes jsem dělala cejna na večer.Byl absolutně vynikající.Vynechala jsem ale chili,potomky by to pálilo;-)Posílám ti bodík,fotku a Petru zdar;-):yes:

vyzera to uzasne, zbiehaju sa mi slinky:-p tvoja rybka si bodik zasluzi:yes:

Tak to by byla ňamka,já ryby můžu těm já neodolám:-K:-K:-KDávám bod:yes::-K

Ryby to je moje a tahle je fakt luxusně připravená;-):yes::yes::-K

Páni, hned bych si dala. Když manžel chytne většího, tak si taky připravujeme podobně. Cejn má velice dobré bílé masíčko, které není ani tak cítit rybinou. Ty kosti..., no u většího kusu se to dá;-) Fotky jsou překrásné a já musím dát bod:yes:

Načíst další komentáře (9)

Tématické fráze:
cejn recept, cejn, recept na cejna, cejn recepty, příprava cejna, recept cejn, recepty cejn, jak připravit cejna, recepty z cejna, recepty na cejna, cejn na masle, ryba cejn, recepty z ryby cejn, mořský cejn recept, recept ryba cejn, recepty z ryb cejn, recepty z cejnu, recepty ryby cejn, recept z cejna, cejn na kmine

Suroviny:
cejn, pasta chilli, sůl, pepř, kmín celý

Přidat fotografie receptu