Den cappuccina
Národní den
Den cappuccina připadá každoročně na 8. listopadu. Označení tohoto oblíbeného horkého nápoje je odvozeno od italského výrazu pro kápi. Pochází od kapucínských mnichů a název se údajně odvinul od barvy jejich pláště. Věděli jste, že stroj patentovaný k výrobě cappuccina byl vynalezen v Itálii na počátku 20. století?
Pro cappuccino je typické, že se podává v širších porcelánových šálcích. Třetinu tohoto původem italského nápoje tvoří espresso, třetinu mléko a třetinu mléčná pěna. Jak jej správně připravit? Nahřejte si hrnek na cappuccino, do kterého si připravte zmíněné espresso. Dále si našlehejte pěnu za pomoci trysky horké páry. Mléko s mléčnou pěnou nalijte do šálku s espressem. S pěnou si klidně pohrajte, můžete ji kreativně ozdobit obrázky, kterým se říká latte art.
Kulinářský slovník Přejít do slovníku
Cappuccino je původně italský kávový nápoj, který si našel své příznivce i u nás. Obsahuje 1/3 espressa, 1/3 mléka a 1/3 mléčné pěny. Podává se v širších porcelánových šálcích, a někdy bývá zdobený obrázky, vytvořenými v mléčné pěně.
Jak udělat správně chutné cappuccino
Připravené cappuccino by mělo mít teplotu ideální k okamžité konzumaci. A několik rad: nesypte do šálku žádnou skořici, přebili byste dokonalou chuť kávy. Pokud použijete plnotučné mléko, je cappuccino krémovější a celkově chutnější.
Jak už jsme zmínili, historie tohoto horkého nápoje sahá na počátek 20. století, konkrétně do roku 1901, kdy si stroj k výrobě cappuccina nechal patentovat Luigi Bezzera. Popularitě se cappuccino začalo těšit po druhé světové válce. Zhruba v té době vzniklo cappuccino v té podobě, v jaké ho známe dnes.