Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

únor
4

Den domácích polévek


Den domácích polévek
Zdroj: Toprecepty

Národní den

Den domácích polévek slavíme každoročně 4. února. Polévka je grunt, říkávaly naše babičky. A měly pravdu. Polévky totiž tvoří základ každého jídla, nebo by alespoň měly. Na našem webu najdete všechny druhy polévek - od masových vývarů přes krémové až po zeleninové.

Na hutné hřejivé polévky se můžeme spolehnout v chladných zimních měsících. V mrazivém dnu přijde kouřící talíř s polévkou vhod. Ať už v něm máte nandaný masový vývar, luštěninovou, bramborovou, zelnou či úplně jinou polévku. Zachrání nás i v horkých letních dnech, kdy se k osvěžení podávají různé polévkové krémy či studené polévky

Polévky

Naše babičky říkávaly, že polévka je grunt a podle všeho měly pravdu. V zimních měsících, kdy teploty klesají i velmi nízko a ze skříně vytáhneme zimní bundy, spoléháme na hutné hřejivé polévky. Ať… Podívejte se na všechny polévky.

Nejoblíbenější recepty na polévky

Jednou z nejznámějších polévek, které si doma vaříme, je česnečka. Té bývají přikládány léčivé účinky. Dokonale dovede napravit v případě, pokud jste to předchozí den přehnali s alkoholem. Vaří se tak nejenom coby jídlo, ale také jako zaručený vyprošťovák. Její příprava není složitá a zvládne ji hravě každý začátečník. Základní recept můžete vylepšit uzeninou, slaninou či vejcem.

Na webu Toprecepty.cz najdete recepty na mnoho domácích polévek. Nejzákladnější polévkou je vývar z masa, obvykle drůbeží nebo hovězí, zvaný také bujón, který může posloužit jako základ dalších polévek. V oblibě jsou také rybí polévky. Poté připravujeme také polévky zahuštěné jíškou nebo jinými přísadami, které se vaří společně s masem. Onou přísadou může být třeba rýže, brambory či luštěniny. Do polévek můžeme přidávat také smetanu, vejce či mléko.

Kdo by neměl promeškat Den domácích polévek?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Marie