Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

únor
19

Den mentolové čokolády


Den mentolové čokolády
Zdroj: Pixabay

Národní den

Milovníci sladkostí pozor! Dnes 19. února je povoleno mlsání, slavíme totiž den mentolové čokolády. Spojení svěžího mentolu a sladké čokolády si buď zamilujete, nebo se zařadíte k odpůrcům, co si rádi pochutnají pouze na klasice.

Čokoláda patří k hříšnému pokušení, které poprvé okusili Evropané již v 16. století. Od té doby prošla mnohými chuťovými experimenty a variacemi, od jahodové příchuti, banánové, karamelové, až po zmíněnou mentolovou neboli peprmintovou. Tato příchuť je specifická svou svěžestí, které docílíme přidáním peprmintového oleje, nebo silic z máty peprné. Celkový dojem z čokolády je, že nemáme přeslazeno v ústech a zároveň potlačíme i chuť na sladké, protože mentolové čokolády jsou nejčastěji hořké s velkým podílem kakaa. Tuto kombinaci můžeme ochutnat také v podobě bonbonů a čokoládových mentolových pralinek. 

Domácí peprmintové bonbony

Zavzpomínejte s námi na dětství a vyzkoušejte tyto jednoduché čokoládové pralinky s peprmintem. Barvu a chuť dodá peprmintový likér a hořkost zase vysokoprocentní čokoláda.

Budeme potřebovat 230 g moučkového cukru, 60 g kondenzovaného mléka, 20 g měkkého másla, 15 ml peprmintového likéru a několik kapek vanilkového aroma. Všechny suroviny v míse společně utřeme do hladké směsi a dáme na hodinu uležet do lednice. Poté tvoříme malé placičky, které dáme do uzavíratelné nádoby s pečicím papírem a v lednici necháme ztuhnout do druhého dne. Na polevu rozehřejeme ve vodní lázni 150 g hořké čokolády (s obsahem alespoň 70 % kakaa) a necháme vychladnout na 30 °C. Peprmintové placičky namáčíme v čokoládě a necháme ztuhnout v lednici. 

 

 

Kdo by neměl promeškat Den mentolové čokolády?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie