Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

listopad
1

Den skořice


Den skořice
Zdroj: Pixabay

Národní den

Den skořice si připomínáme každoročně 1. listopadu. Dopřát si ji však můžeme každý den, má totiž příznivý vliv na trávení a imunitu. Vůně tohoto aromatického koření se pojí s podzimem a zimou. Zcela neodmyslitelně patří k adventu. Bývá kupříkladu nezbytnou složkou mnoha horkých nápojů.

Skořice je známá už od starověku. Rozeznáváme dva druhy skořice – cejlonskou a čínskou. Pravá je pouze ta ze Srí Lanky, tedy cejlonská. Po usušení tvoří kůra cejlonské skořice charakteristické tenké svitky. Čínská, na kterou často narazíte v obchodech, je pouze její náhražkou. 

Vánoce

Adventní čas neslouží jen k šílenému honu na dárky. Čtyři týdny před Vánoci hospodyňky vždy využívaly k tomu, aby napekly cukroví. To totiž k vánočním svátkům patří. Existuje nepřeberné množství…

Skořice skvěle voní, skvěle chutná a je zdravá

Toto koření má mnoho pozitivních zdravotních účinků na lidský organismus, posiluje imunitní systém, což je zvláště dobré s nástupem chladných dnů. Kromě toho skvěle voní a dodává příslušným pokrmům nezaměnitelnou nasládlou chuť. Skořicí lze vylepšit celou řadu pokrmů – sladkých i slaných. Zdaleka by neměla být součástí jen vánočního jídelníčku.

 Tradičně patří k jablkům, skořici můžeme nasypat třeba na jablka ve štrúdlu. Ve skořicovém cukru je možné obalovat smažená jablka v těstíčku. Bez skořice si lze jen stěží představit mnoho horkých nápojů, třeba svařák nebo punč. Hodí se též do horké čokolády. Vyhlášení jsou skořicoví šneci neboli Kanellbular, což je jeden z největších švédských vynálezů. Vyzkoušet je můžete podle našeho receptu. Voňavým a křehkým rolkám rozhodně nikdo neodolá.

     

Kdo by neměl promeškat Den skořice?
Dejte jim vědět

V následujících letech tento den připadá na

Následující významné dny

Marie