Mezinárodní den ginu s tonikem
Mezinárodní den
Mezinárodního dne ginu s tonikem slavíme každoročně 19. října. Recept na tento drink je jednoduchý – postačí gin, tonik a citrón a GT neboli gétéčko je na světě. Pro lepší chuť je doporučeno ozdobit snítky máty. A pak už nezbývá než si na tento slavný den připít.
Svátek tohoto oblíbeného drinku vznikl na počest Mary Edith Keyburn, která byla jeho velkou fanynkou. Zemřela právě 19. října roku 2010 ve věku úctyhodných 95 let.
Mohlo by vás zajímat
Mamíchejte si pořádný Gin & Tonic
Gin vzniká až při druhé destilaci obilné pálenky. Navíc je potřeba směs bylin, koření a ovocné kůry. Za typicky lesním aromatem ginu stojí bobule jalovce. Název byl odvozen od francouzského „genièvre“ a nizozemském „jenever“, přičemž obojí značí jediné – jalovec. Typická chuť ginu vynikne v míchaných nápojích, kvalitní gin se však doporučuje pít čistý pouze s ledem a případně s plátkem citronu či limetky. O tom, že jde o oblíbený alkoholický nápoj, svědčí i skutečnost, že má svůj vlastní den. Světový den ginu slavíme každou druhou červnovou sobotu.
Gin je však ponejvíce oblíbený v kombinaci právě s tonikem. Dalo by se říci, že spolu tvoří nerozlučnou dvojku. Kombinace hořkého toniku s kořeněným ginem je skvělá na osvěžení. K přípravě tohoto drinku nestačí vybrat jen kvalitní gin, ale také kvalitní tonik. Vždyť ten tvoří většinu vašeho drinku. Sáhnout můžete po osvědčených značkách, každému podle jeho gusta. Nezapomeňte mít po ruce pár kostek ledu a drink připravujte ideálně do vyšších sklenic.
A na závěr máme ještě jednu chuťovku pro milovníky moučníků. Bábovku Gin Tonic, kterou si můžete upéct podle tohoto receptu.