Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Ořechový beránek

Beránek nesmí na Velikonoce jako tradiční symbol chybět. Vyzkoušejte tuto verzi s vlašskými ořechy a hořkou čokoládou. Beránka navíc provoní trochu rumu. Beránek s mašličkou kolem krku se bude na stole krásně vyjímat.

Hodnocení receptu je 4,8 (10×)

Ohodnotit

Ohodnoťte recept

JanaDorazinova JanaDorazinova

Snadný

Doba přípravy 85 min Doba přípravy: 25 min Doba tepelné úpravy: 60 min

85 min (25 min příprava + 60 min tepelná úprava)

Suroviny pro 1 kus

1kus

Nahlásit chybu v receptu

Naše kuchařky
právě v prodeji

Do obchodu

Nutriční hodnoty

Hodnoty jsou přibližné

Energie16 530 kJ /
3 951 kcal
Bílkoviny66,40 g
Tuky231,13 g
Vláknina21,00 g
Cholesterol 1,06 g
Sodík 353 mg
Sůl1,52 g
Sacharidy369,93 g

Zobrazit všechny hodnoty

Postup přípravy

Krok 1: Včas zapneme nahřívat troubu na 170 °C. Formu vymažeme tukem a vysypeme hrubou moukou. Krok 2: Čokoládu nakrájíme na kousky. Vejce rozdělíme na bílky a žloutky, z bílků vyšleháme tuhý sníh. Krok 3: Žloutky, cukr a Heru utřeme do pěny. Mouku promícháme s práškem do pečiva a prosejeme ke žloutkům. Přidáme rum, čokoládu, vlašské ořechy a promícháme. Nakonec opatrně vmícháme bílkový sníh. Krok 4: Těsto nalijeme do připravené formy. Vložíme do trouby a pečeme zhruba hodinu na 170 °C, řídíme se dle zkušeností s vlastní troubou.

TIP: Kdy je správný čas vytáhnout beránka z formy?

Zveřejněno 12. 4. 2009

Moje poznámka

Přidat poznámku

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechový beránek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JZPJ

Další recepty

Zobrazit více

Zobrazit více

Moje poznámka

TopRecepty.cz

Ořechový beránek

Aktuální verzi receptu najdete na této adrese nebo načtěte QR kód:

https://rcpt.cz/JZPJ

Marie

Náhodný recept

Další náhodné recepty

Nejnovější recepty

Další recepty

Komentáře (8)

zozole007: Urazit se? Ani náhodou!!:-)) Děkuji strašně moc za fotečku, je nádherná!! Jsem ráda, že chutnal a že jste doma vyzkoušeli!:-)

Vaseho beránka jsem si vybrala hlavne proto,abych se zbavila orechu...Nakonec mel ale velky uspech,nasi mladi si ho nemohli vynachvalit a nam doma taky moc chutnal.Diky za fajn recept,jestli se neurazite,pridavam taky fotecku a bodiiik.:-K

maris jasně, ale určitě budou zase jiné beránky a vyzkouším :-8

To je fešák - brzy už bude zase aktuální:-)

Beránek je nádherný a vajíčka taky :yes:

Jani, ten je hezký a krásně velikonočně přizdobený a ta blýskavá vajíčka. Parádní fotka!

Jiřko, však ty barvy na ta vajíčka stály asi 50 kč! Mají mít takový kovový efekt a docela jsem si s tím pohrála. Na té fotce to moc nevypadá, ale jsou takové, jak metalíza, vypadá to fakt dobře. Ještě tady přidám, pokud to nevadí, bližší záběr na ta;-) vajíčka.

Ten je hezký :-D:-D,máš hezkou formu a jak máš blejskavá vajíčka super :yes::yes::yes:

Tématické fráze:
orechovy beranek, ořechový beránek recept, beranek ořechovy, jak se peče beránek, beránek s ořechy, velký ořechový beránek, beránek z hery, čokoládový beránek recept, recept na ořechový beránek, orechovy beranek velky, recept na ořechového beránka, recept ořechový beránek, velikonoční beránek ořechový, velikonoční beránek ořechový recept, velokonoční beránek, ořechový beránek, orechovy beranek olejovy, top recepty beránek ořechový, ořechový beránek recepty, velokonocni beranek z orechoveho těsta

Suroviny:
vejce, cukr, tuk hera, mouka polohrubá, kypřící prášek do pečiva, rum, ořechy vlašské, čokoláda na vaření, tuk, mouka hrubá

Naposledy jste si prohlédli

Přidat fotografie receptu