Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Adventní kalendáře udělají radost i dospělým: Každého potěší něco jiného
Zdroj: Top recepty

Adventní kalendář většinou kupujeme nebo vyrábíme pro děti. Potěší ale i dospělé. Stačí se zamyslet, komu by v našem okolí mohl udělat radost - příteli, kamarádce, rodičům, sourozencům, přátelům... Kalendář může být vlastnoručně vyrobený, takový si obdarovaný bude pamatovat ještě hodně dlouho.

Jak kalendář připravit

Nejjednodušší je natáhnout ozdobnou šňůrku a na ni zavěsit pomocí provázků či kolíčků papírové nebo látkové sáčky, označené pořadovými čísly. Můžeme také obdarovanému dát pěknou papírovou nebo dřevěnou kazetu, ve které je uloženo 24 krabiček nebo sáčků, na kterých je napsané číslo nebo datum. Pracnější kalendář má podobu šitého kapsáře, kde každá kapsa je uzavřená knoflíkem nebo drukem. Další variantou je dřevěná skříňka, která obsahuje 24 zavíracích přihrádek nebo šuflíků. Příprava takového kalendáře je prací pro kutily a výrobek už je sám o sobě dárkem, který obdarovaný později použije na ukládání drobností. Kalendář pro dospělé můžeme pojmout i úplně jinak –  obdarovanému jednoduše položit každé ráno něco na stůl vedle snídaně nebo pod polštář.

 

Dárečky do kalendáře

Do adventního kalendáře dáváme většinou jen malé dárečky, které mají formu "ochutnávek". Obdarovaný dostává buď různorodé dárečky nebo drobnosti stejného typu (do série). Oblíbenými dárky jsou sladkosti (čokoláda, bonbóny, tyčinky), porcovaný čaj (může být pro každý den jiný), sladké a slané dobroty, malá balení různých trvanlivých lahůdek (třeba pomazánek a chutných paštik) nebo připravíme ochutnávku různých druhů koření. Ženy a dívky potěší zajímavé suroviny pro vaření a pečení. Pro muže se chystají různé pikantní lahůdky, olivy, nakládaná zelenina a sýry. 

Dárečky z vlastní kuchyně

Sami můžeme připravit různě ochucené oleje, naložená sušená rajčata v oleji nebo netradiční marmelády v malých skleničkách a namíchané malé porce bylinek (čajových nebo kořenících směsí), které dáme do papírových nebo celofánových balíčků.

Perníčky pro radost

Dobrým nápadem jsou zdobené perníčky s vánočními motivy. Vybíráme pěkné tvary (srdíčka, domečky, hvězdičky a další). Jsou trvanlivé a zvládnou pokojovou teplotu. Jednotlivé kousky balíme do celofánových nebo igelitových sáčků, případně do malých uzavíratelných sáčků se zipem. 

Jiné dobroty do adventního kalendáře

Z dalšího pečiva vybíráme hlavně suché kousky, které jsou trvanlivé a nevadí jim pokojová teplota. Domácí čokoláda, i když by obdarované určitě potěšila, není do adventního kalendáře příliš vhodná, protože potřebuje chladnější prostředí. Pokud se pro ni rozhodneme, dobře ji zabalíme.

Radost z dávání

Adventní kalendáře nám dávají příležitost darovat někomu blízkému něco pro radost a potěšení. A z toho pak budeme mít radost i sami.

Vánoce a vánoční cukroví

Vánoce patří k nejkouzelnějším obdobím v roce a nedomyslitelně k nim patří vůně domácího cukroví

Zpravidla se začíná perníčky, poté následují zástupci z křehkého těsta – vanilkové rohlíčky, linecké, pracny. Ke konci adventního období přijdou na řadu sněhové pusinky a kokosky. A nakonec dojde řada na nepečené druhy cukroví,  jakou jsou vosí hnízda a různé kuličky.

Mohlo by vás zajímat:

Linecké cukroví | Perníčky | Nepečené cukroví | Pracny | Vanilkové rohlíčkyKokosky | Vosí hnízda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky