Časté chyby při skladování koření: Dbejte na vhodné nádoby i místo uskladnění
Bez koření se žádná hospodyňka neobejde. Kombinace více druhů dodá pokrmům jedinečnou, intenzivnější (a často neopakovatelnou) chuť. Pokud však chceme zachovat chuť i aroma koření, je nutné ho správně skladovat.
Každý zkušenější v kuchyni vám potvrdí, že do kvalitního koření se vyplatí investovat. Jenže tím to nekončí, koření je nutné správně skladovat, aby vaše nákupy nepřišly vniveč. Proto se dnes tomuto tématu budeme věnovat - hýčkejte si své koření.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Chyby při skladování koření
Vyvarujte se následujících chyb a pochutnávejte si na kvalitně kořeněných jídlech:
- Koření nepatří do vlhkých a teplých míst. Proto se nedoporučuje skladovat v bezprostřední blízkosti sporáku, dřezu nebo rychlovarné konvice.
- Sluneční záření způsobuje snížení kvality i barvy koření. Proto ho skladujte na temném a nejlépe i chladnějším místě (ideálně v teplotě kolem 20 °C).
- Do lednice opravdu nepatří. Koření je pak náchylné na plíseň a výrazné změny teplot jeho kvalitě taktéž zrovna nepomohou.
- Koření nikdy neskladujte v sáčcích, ve kterých je prodáváno. Pro zachování jeho vlastností je potřeba ho uskladnit ve vzduchotěsné nádobě, která brání vlhkosti.
- Důležité také je, abyste koření nesypali do připravovaného pokrmu přímo z nádoby. Stoupající pára způsobí jeho zapaření, což vede k plesnivění.
Při správném skladování vám koření může bez výrazných změn vlastností vydržet až dva roky, nemleté pak až 5 let. Tím mimo jiné snížíte jeho plýtvání. Pochutnejte si na výrazné chuti kuřecího masa na kari se zeleninou a rýží podle videoreceptu níže:
Komentáře