Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Zralé dýně jsou typickým znakem podzimu, a tak jim v tomto ročním období patří mnoho receptů. Příprava dýňové polévky není nikterak složitá, přesto se při jejím vaření mohou vyskytnout zdánlivě nepodstatné chyby.

Když se řekne podzim, často nás napadá čas strávený u dobré knihy s hrnkem dobrého čaje - nebo s miskou plnou syté polévky. Polévka z dýně, vzhledem k probíhající sklizni, je tak naprosto typickým pokrmem pro tento (často sychravý) čas.

Chyby při vaření dýňové polévky

Předejděte těmto chybám a pochutnávejte si na lahodné dýňové polévce:

  1. Nehledejte v přípravě této polévky žádné složitosti. Stačí použít jen dýni, cibuli, smetanu či kokosové mléko a oblíbené koření. Její chuť a síla je v jednoduchosti.
  2. Nezapomeňte, že dýni je potřeba předem oloupat a zbavit ji semen, pokud tedy nemáte v plánu využít dýni hokaido, u které stačí pouhé vydlabání semínek.
  3. Vaříte a vaříte, ale stále nejsou všechny kousky dýně správně měkké? Důležité je krájet zeleninu na podobně velké kostky, aby se uvařila za stejný časový úsek.
  4. Do polévky se skvěle hodí muškátový oříšek, kari, zázvor, česnek i chilli. Je však potřeba kořenit jemně a opatrně, aby polévka nepřišla o svou specifickou chuť.
  5. Polévku je naprosto zcestné jakkoliv zahušťovat. Rozmixováním použitých surovin získáte krásně jemný, přesto hustý a chuťově dokonalý krém.
  6. Sražené smetaně v polévce předejdete tak, že ji zavčas vytáhnete z lednice (nejlépe již během chystání všech potřebných surovin) a necháte ji ohřát na pokojovou teplotu. Přidejte ji ke konci vaření, kdy se v polévce už jen prohřeje.

Na dýňových polévkách si můžete pochutnávat po celou zimu, protože dýně se velmi dobře skladují. Pro výraznější chuť (nejen polévek) můžete dýni předem upéct v troubě. Připravte si dýňovou polévku se zázvorovým řízem podle videoreceptu:

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky