5 chyb při výrobě meruňkové marmelády: Poradíme, které to jsou a jak se jim vyhnout
Domácí meruňková marmeláda patří spolu s jahodovou a rybízovou ke stálicím v našich sklepech a špajzkách. Poradíme vám, na co se zaměřit při vaření meruňkové marmelády, abyste s výsledkem vaší snahy byli spokojeni.
Čas meruněk láká nejen k jejich mlsání, ale i k přípravě ovocných knedlíků a výrobě marmelády, díky čemuž si jejich chuť můžeme užívat i během zimních dnů v nejrůznějších moučnících, kaších nebo palačinkách. Připravte si ji zcela bezchybně.
Tipy a triky pro vás Všechny tipy a triky
Chyby v přípravě meruňkové marmelády
Každý občas chybuje, vždy je ale lepší se chybám vyhnout. Pojďme se na ně podívat:
- Kvalita plodů je opravdu zásadní, a to především pokud je konečný výrobek z nich určen ke skladování. Používejte proto jen zralé a nepoškozené meruňky.
- Nevypeckované ovoce? To rozhodně nezkoušejte, lovení pecek z celé směsi je zbytečná práce navíc. Meruňky předem vypeckujte a nakrájejte na kousky.
- Neodebíráním pěny během vaření riskujete vyšší riziko kazivosti marmelády. Odebírejte pěnu průběžně a použijte ji třeba k ochucení ranních kaší.
- Test tuhnutí marmelády nevynechávejte. Když už si dáváte práci s výrobou domácí marmelády, tak ať má mimo jiné i požadovanou hustotu.
- Žádné používání sklenic vzatých ze sklepa bez předchozí očisty - opravdu zásadní je mít sklenice zcela čisté, aby se vám všechna marmeláda nezkazila.
Ať už jste se ve výše zmíněných bodech našli nebo ne, nyní víte, na co si dát pozor, a díky tomu nebudete při vaření žádné marmelády chybovat. Zavařte si chuť léta do sklenic, s přípravou lahodné meruňkové marmelády vám pomůže videorecept.
Komentáře